„Žaliųjų ežerų bėgimas“ | Roko Lukoševičiaus nuotr.

„Žaliųjų ežerų bėgimas“ | Roko Lukoševičiaus nuotr.

 Liepos 6-ąją – Lietuvos valstybės dieną – bėgimo mėgėjai švęs viename gražiausių ir seniausių Lietuvoje vykdomų renginių – „Žaliųjų ežerų bėgime“. Šis bėgimas, kuris rengiamas jau 31-ą kartą, bus ir Lietuvos bėgimo taurės (LBT) XI etapas, todėl sportininkai galės varžytis ir dėl LBT įskaitos taškų. Jis šiemet taip pat skirtas ir „Žalgirio“ mūšio 610-osioms metinėms.

Nesikeičianti ir viena gražiausių 11,7 km ilgio Lietuvos bėgimo trasų driekiasi aplink nuostabaus grožio Žaliuosius ežerus.

„Nors pastaruoju metu daug dėmesio skiriame Vilniaus sporto infrastruktūros atnaujinimui ir tobulinimui, pačiame mieste turime daug puikių gamtos takų tiek pasivaikščiojimui, tiek bėgimui. „Žaliųjų ežerų“ bėgimas yra tiesiog ideali proga šiuos takus atrasti ir aš neabejoju, jog bėgikų laukia fantastiška bėgimo šventė“, - kalbėjo Vilniaus miesto vicemeras Valdas Benkunskas.

Dalyviai, kaip ir kiekvienais metais, varžysis šešiose amžiaus grupėse: vyrai ir moterys iki 16 m., 16-30 m., 30-40 m., 40-50 m., 50-60 m., 60 m. ir vyresni.

„Džiugu, kad „Žaliųjų ežerų bėgimas“ kasmet sutraukia vis daugiau dalyvių. Panašu, kad šiais metais bėgimas pasižymės ne tik dalyvių gausa, bet ir atkaklia kova dėl nugalėtojų vardo. Taip pat raginu prisijungti ir naujokus, kurie tikrai liks sužavėti šio bėgimo aura“, - pabrėžė VšĮ „Sveikas miestas“ direktorius Mantas Paulauskas.

Kaip ir kasmet, savo jėgas bėgant aplink Žaliuosius ežerus išbandys ir nemažai žinomų Lietuvos bėgikų. Šiuo metu šiam renginiui jau yra užsiregistravę vienas geriausių Lietuvos maratonininkų Ignas Brasevičius, itin ilgų nuotolių bėgimais garsėjantis Ruslanas Seitkalijevas, paralimpinio kelialapio siekianti Aušra Garunkšnytė, daugkartinis Lietuvos orientavimosi sporto čempionas Jonas Vytautas Gvildys ir kiti.

Taip pat bėgimui yra užsiregistravęs ir Petras Pranckūnas – vienintelis žmogus, įveikęs visus iki šiol įvykusius 30 bėgimų aplink Žaliuosius ežerus.

Greičiausiai trasą įveikę dalyviai pagal amžiaus grupes bus apdovanoti rėmėjų dovanomis, o absoliutiems pirmos vietos laimėtojams – moteriai ir vyrui – papildomai įsteigti prizai. Kiekvienas finišavęs dalyvis gaus atminimo medalį.

Pernai vyrų grupėje nugalėtoju tapo Egidijus Adomkaitis, o tarp moterų – Gintarė Zenkevičiūtė.

Lietuvos bėgimo taurės įskaitoje šiuo metu pirmauja Aurimas Rimkus ir Vilmantė Stašauskaitė. Klubų įskaitoje pirmąją vietą užima „Stadija“.

Renginio programa

Liepos 6 diena

Nuo 9:00 val. iki 10:30 val. numerių ir laiko fiksavimo daviklių išdavimas starto vietoje.

10.50 val. turėsim šaunų apšilimą.

11.00 val. startas prie Žaliųjų ežerų paplūdimio. 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

2020/21 m. LKL

12-05 „Pieno žvaigždės“ 17:00 „Šiauliai“
12-05 „Neptūnas“ 17:00 „Lietkabelis“
12-06 „Žalgiris“ 17:00 „Rytas“

2020/21 m. Eurolyga

12-03 CSKA 21:00 „Olympiacos“
12-03 „Zenit“ 21:00 „Fenerbahče“
12-03 „Maccabi“ 21:05 „Crvena Zvezda“
12-03 „AX Armani“ 21:45 „Panathinaikos“
12-03 „Valencia“ 22:00 ALBA
12-04 „Anadolu Efes“ 19:30 „Baskonia“
12-04 „Bayern“ 19:30 „Chimki“
12-04 „Žalgiris“ 20:00 „Barcelona“
12-04 „Real“ 22:00 ASVEL
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Pen 12-04 Aston Villa 02 : 00 Newcastle United
Šeš 12-05 Burnley 14 : 30 Everton
Šeš 12-05 Manchester City 17 : 00 Fulham
Šeš 12-05 West Ham United 19 : 30 Manchester United
Šeš 12-05 Chelsea 22 : 00 Leeds United