„Jazz“
Ilgoji pertrauka
64
:
55
Atsinaujins po sek
„Grizzlies“
Lengvaatlečių testai LTeam LAB | Sauliaus Čirbos nuotr.

Lengvaatlečių testai LTeam LAB | Sauliaus Čirbos nuotr.

 Koronaviruso pandemijai atleidus pančius ir Lietuvoje paskelbus apie karantino pabaigą, geriausi šalies lengvaatlečiai vėl sugrįžo į stadionus. Bet ne tik treniruotėms, o ir varžyboms. Tačiau dar prieš išsiilgtus startus dalis jų apsilankė sporto medicinos, mokslo ir tyrimų laboratorijoje LTeam LAB.

Per birželio mėnesį pas sporto medicinos gydytojus Mantą Ambrašką ir Mantvydą Šilkūną tyrimams atvyko 14 LTeam lengvaatlečių – ieties metikai Edis Matusevičius ir Liveta Jasiūnaitė, šuolininkai į aukštį Adrijus Glebauskas ir Airinė Palšytė, trišuolininkė Diana Zagainova, ėjikai Artūras Mastianica, Marius Žiūkas, Monika Vaiciukevičiūtė ir Brigita Virbalytė, disko metikė Ieva Zarankaitė bei bėgikai Ignas Brasevičius, Simas Bertašius, Monika Bytautienė ir Eglė Balčiūnaitė.

Daugelis iš jų LTeam LAB laboratorijoje, duris Vilniuje atvėrusioje praėjusių metų lapkritį, apsilankė pirmąjį kartą.

„Labai gražiai priėmė, viską ištestavo – labai džiaugiuosi, kad turime galimybę, kad taip mus patikrintų ir prižiūrėtų, – pirmąja patirtimi dalijosi I. Zarankaitė. – Daugmaž tokius pačius tyrimus atlikdavome ir kitur, bet čia technika labai gera, patogi, viskas pritaikyta pagal tave, kad tu patogiai jaustumeisi.“

Lengvaatlečiams buvo atliekamas kraujo tyrimas bei baziniai ir krūvio testai, o bėgikai Simas Bertašius ir Ignas Brasevičius dar atliko ir spiroergometrijos/kardiopulmoninio, geriau žinomą kaip VO2max, testą.

„Išsiaiškinome, kad mano sportinė forma dabar ne pačioje geriausioje būsenoje. Tam, matyt, įtakos turėjo priverstinės atostogos saviizoliacijoje po kelionės, – pasakojo tik neseniai į gimtinę po keturių mėnesių praleistų Portugalijoje grįžęs I. Brasevičius.

– Gydytojai VO2max tyrimo metu taip pat pastebėjo, kad bėgimo metu šlubčioju, todėl skyrė papildomo dėmesio ir išsiaiškino priežastis bei patarė, kaip jas neutralizuoti. Šiuo asmeniniu dėmesiu esu labai nustebintas.“

Karantino metu didžioji dalis pasaulio sportininkų negalėjo treniruotis įprastomis sąlygomis, tad ir sugrįžimas į prieškarantininį darbą vyko palaipsniui.

„Įžengus į stadioną pirmosiose treniruotėse buvo gana sunku, nes karantino metu sportavau parkuose ant minkštos dangos, o stadione ji – kieta. Tad buvo pradžioje šioks toks diskomfortas, tačiau dabar jau viskas gerai“, – prisiminė itin techniškos rungties atstovas A. Glebauskas.

„Du mėnesiai nėra labai ilgas laiko tarpas, bet sportininkui tiek laiko be įprasto fizinio aktyvumo – tragedija, nes sugrįžus į įprastą režimą padidėja rizika persistengti ir persidirbti, o su tuo ir prasideda bėdos“, – pabrėžė sporto gydytojas M. Ambraška.

Leidus šalyje vėl rengti sporto varžybas, didžioji dalis lengvaatlečių jau išbandė savo jėgas. Štai I. Zarankaitė pirmadienį Vilniaus Vingio stadione vykusiose miesto pirmenybėse pagerino savo asmeninį rekordą, diską numetusi 60,60 m.

O svarbiausias geriausių šalies lengvaatlečių startas šiais metais laukia Palangoje, kurioje rugpjūčio 7-8 dienomis bus surengtas Lietuvos čempionatas.