Kuršių marių maratonas | Arlando Juodeškos nuotr.

Kuršių marių maratonas | Arlando Juodeškos nuotr.

 Vienas po kito – du tradiciniai plaukimo maratonai. Tokia intensyvi liepos pradžia laukia plaukimo atvirame vandenyje mėgėjų.

Liepos 6 d. jie rinksis prie Lampėdžio ežero Kaune, kur vyks Karalius Mindaugo plaukimo maratonas, o jau liepos 11 d. bus surengtas Kuršių marių plaukimo maratonas Kintuose.

Tai – antrasis ir trečiasis, finalinis šiemet pirmą kartą rengiamo Kuršių marių plaukimo maratonų serijos etapas. Pirmasis vyko  birželio 20 d. Jonavos rajone, Šveicarijoje, kur sutraukė rekordinį dalyvių skaičių – 123.

Kuršių marių plaukimo maratonų serija rengiančios Kauno plaukimo federacijos prezidentas Arlandas Antanas Juodeška spėja, kad dar vienas rekordas bus pasiektas ir Lampėdžiuose.

„Jau 19-tą kartą rengiamo plaukimo maratono Lampėdžiuose rekordas yra 180 dalyvių. Manome, kad jų nebus mažiau, o tikimės ir dar daugiau – vanduo įšilęs, prognozuojamas geras oras“, - viliasi A.A.Juodeška.

Lampėdžiuose dalyviai įveiks tris distancijas. 400 m visuotinio ir neįgaliųjų plaukimo, taip pat „Grand Prix“ įskaitos 2 km nuotolį ir „Super Grand Prix“ 4 km.

Anot varžybų organizatorių, privilioti daugiau dalyvių gali ir niekur dar plaukimo maratonuose nemėginta naujovė.

Netrukus po plaukimo finišo apie 30 jo dalyvių ir tiek pat vandensvydininkų pasiskirstys į mišrias komandas ir bandys jėgas Lampėdžių ežere įrengtoje naujoje vandensvydžio aikštėje. „Tai turėtų patikti ir dalyviams, ir žiūrovams. Vandensvydininkų ir plaukikų technika vandenyje skiriasi, bus įdomu, kaip prisitaikys vieni prie kitų. Beje, kai kurie vandensvydininkai planuoja startuoti ir plaukimo varžybose“, - teigia Kauno plaukimo federacijos prezidentas.

Kaip ir kituose etapuose, sportininkai bus vaišinami pietumis, gaiviaisiais gėrimais, gaus atminimo prizus, o stipriausieji – ir išskirtinius apdovanojimus.

Lampėdžiuose ketina startuoti ir 2004 m. Atėnų bei 2008 m. Pekino olimpinių žaidynių dalyvis Edvinas Dautartas. Jis trasą bandys įveikti drauge su savo dešimties metų sūnumi Nedu. Tikimasi, kad varžybose bus ir daugiau olimpiečių.

Dar nesibaigus registracijai į Lampėdžių plaukimo maratoną nemažai žmonių jau registruojasi į Kuršių marių plaukimo maratoną, kuris užbaigs pirmą kartą rengiamą trijų etapų seriją.

„Lampėdžiuose laukia ir įdomi taktinė kova. Nes siekiantys kuo aukštesnės vietos „Grand Prix“ įskaitose, ne tik stengsis išdėlioti jėgas taip, kad jų liktų ir netrukus vyksiančiam Kuršių marių maratonui, bet ir seks artimiausius konkurentus, kad šie pernelyg nenutoltų“, - aiškina A.A.Juodeška.

Sporto rėmimo fondo lėšomis finansuojamus Kuršių marių plaukimo maratonus liepos 11 d. vainikuos 10 km distancija, kurią įveikti bus leista tik stipriausiems, įvykdžiusiems kvalifikacinius reikalavimus ankstesniuose plaukimuose – Šveicarijoje 5 km nuplaukusiems ne lėčiau nei per 1 val. 30 min. arba Lampėdžiuose 4 km – per 1 val. 10 min.

Taip pat Kintuose bus surengtas 2 km visuotinis plaukimas ir varžybos 5 km distancijoje, kuriose bus skaičiuojama „Grand Prix“ įskaita. Į ją pateks rezultatai, kuriuos plaukikai pasiekia Lampėdžių maratono 2 km nuotolyje, Šveicarijos maratono 2,3 km distancijoje ir Kuršių marių maratono 5 km nuotolyje.

Didžiausi iššūkiai tenka „Super Grand Prix“ įskaitos dalyviams. Jie Šveicarijos tvenkinyje įveikė 5 km, Lampėdžiuos plauks 4 km, o Kuršių mariose – 10 km.

Šių įskaitų nugalėtojai ir prizininkai bus nustatyti pagal Tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) taškų skaičiavimo sistemą, kuri suteikia vienodas galimybes varžytis vienoje įskaitoje skirtingo amžiaus plaukikams. Geriausiems atiteks ir piniginiai prizai.

Ir Lampėdžių, ir Kuršių marių maratonų dalyvius nemokamai apdraus Finansinių sprendimų agentūra, o visi registracijos mokestį sumokėję varžybų Kintuose dalyviai bus aprūpinti ne tik nemokamu maitinimu, bet ir nakvyne.

Liepos 11-ąją Kintuose plaukimo maratono dalyvių ir žiūrovų laukia ne vienas renginys. Plaukikus distancijoje lydės istoriniai kurėnai, Kintų bendruomenei organizatoriai kartu su Vydūno kultūros centru dovanos vandens ir kitokių pramogų šventę.

Plaukikus į distanciją išlydės ir starte pasitiks Neringos meras Darius Jasaitis ir Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis.

Paskutinis Kuršių marių plaukimo maratonų serijos akcentas – 19 val. vyksiantis nemokamas Kintų muzikos festivalio koncertas starto ir finišo vietoje ant marių kranto „Garsų Egzotika”, kurį atliks „Giunter Percussion“, vadovaujama Pavelo Giunterio.

Karaliaus Mindaugo plaukimo maratonas Lampėdžių ežere startuos liepos 6 d. 13 val., o Kuršių marių plaukimo maratono pradžia numatoma liepos 11 d. 12 val.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.


Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

2020/21 m. LKL

10-31 „Pieno žvaigždės“ 17:00 „Cbet“
10-31 „Nevėžis-Optibet“ 17:00 „Rytas“
11-01 „Žalgiris“ 17:00 „Neptūnas“
11-01 „Šiauliai“ 17:00 „Juventus“

2020/21 m. Eurolyga

11-05 „Anadolu Efes“ 19:30 „Maccabi“
11-05 „Zenit“ 21:00 „Olympiacos“
11-05 ALBA 21:00 „Barcelona“
11-05 „Baskonia“ 22:00 ASVEL
11-06 „Bayern“ 19:30 „Crvena Zvezda“
11-06 „Panathinaikos“ 19:30 CSKA
11-06 „Fenerbahče“ 19:45 „Chimki“
11-06 „Žalgiris“ 20:00 „Real“
11-06 „Valencia“ 22:00 „AX Armani“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Šeš 10-31 Panevėžys 17 : 00 Banga
Šeš 10-31 Kauno Žalgiris 17 : 00 Riteriai
Sek 11-08 Žalgiris 15 : 00 Sūduva