„Jazz“
II kėlinys, 8 min.
46
:
54
Atsinaujins po sek
„Grizzlies“
Kazlų Rūdos “Šilas“ Klubo foto

Kazlų Rūdos “Šilas“ Klubo foto

Atrodytų, prie pačių kurioziškiausių situacijų pripratinti lietuviško futbolo mylėtojai nebeturėtų niekuo stebėtis, tačiau antradienio vakare jie vėl kraipė galvas, klausdami: kaip taip gali būti? Nors oficialiame LFF taurės antrojo etapo rungtynių Kazlų Rūdos „Šilas“ – Vilniaus BFA protokole įrašyta, kad Ričardas Beniušis iš aikštės pašalintas, nes „vartoja įžeidžiamus, necenzūrinius žodžius ar gestus“, Kazlų Rūdos atstovai, kaip vienas, tvirtina, kad tai melas.

„Šilo“ vadovas Audrius Raškauskas trečiadienio popietę rašo raštą, kuris netrukus pasieks Lietuvos futbolo federaciją, Lietuvos teisėjų asociaciją bei Lietuvos futbolo federacijos drausmės komitetą. Tame rašte bus prašoma atkreipti dėmesį į teisėjo nepagarbą futbolui.

„Liaudiškai tariant, tai kas vyko vakar, nėra teisėjavimas. Labai labai silpnas lygis. Noriu pabrėžti, kad pretenzijų, kaip klubas, turime tik aikštės teisėjui Rolandui Adžgauskui. Asistentams – jokių priekaištų.

Visos problemos prasidėjo dar penktą minutę, kai vienam mūsų žaidėjui liepė išeiti iš aikštės ir nusimauti timpas. Jis buvo priverstas nusirenginėti prie žmonių. Kodėl nebuvo to galima paprašyti prieš rungtynių pradžią? Kodėl teisėjai to nepatikrino ir leido žaisti?

Kad suprastumėt, nes neneigiame savo kaltės – suprantame, kad taisyklės yra taisyklės, tačiau supraskite ir mus – mes esame antros lygos komanda, kurioje reikalavimai dažnai būna mažesni nei aukštesnėse lygose. Padarėme klaidą. Tačiau, ar tikrai ta klaida verta žaidėjo raudonos kortelės?“, - retorinius klausimus portalui sportas.lt pylė A.Raškauskas.

Pykčio pulinys sprogo antrojo kėlinio pradžioje, kai iš techninės zonos buvo pašalintas „Šilo“ vyriausiasis treneris Saulius Vikertas.

„Teisėjas parodė visišką nekompetenciją, nes sugebėjo sugadinti visiškai korektiškas rungtynes. Nei mes BFA, nei jie mums neturėjo ir, tikiuosi, neturi jokių pretenzijų. Tačiau, komandoms žaidžiant korektiškai, teisėjas sugebėjo parodyti dešimt geltonų ir tris raudonas korteles. Pusė iš jų – nesportinis elgesys.

Pavyzdžiui, Ramūno Mačežinsko kortelės. Pirma už tai, kad per ilgai negrąžino kamuolio iš užribio, antra už tai, kad varžovas prieš jį prasižengė ir jis krisdamas ir neturėdamas kur padėti rankų, pataikė varžovui į veidą. Dar pridursiu, kad laiko tempimu teisėjas vadina situaciją, kai pats iš techninės zonos pašalino mūsų trenerį.

Toliau Ričardo Beniušio atvejis. Nieko toje situacijoje nebūtų buvę, jei teisėjas būtų teisingai atitraukęs gyvatvorę. Dabartiniu atveju – milžiniškais žingsniais atstumą skaičiavęs R.Beniušis suskaičiavo 11 metrų, nors mano manymu buvo dar daugiau. Kai Ričardas skaičiavo atstumą, tai buvo 86 rungtynių minutė, teisėjas pamatė, kad jo timpos ne tokios spalvos kaip šortai. Tada už metrų skaičiavimą jam parodė geltoną, o už timpas – tiesioginę raudoną kortelę“, - pasakojo A.Raškauskas, pripažinęs, jog matė protokole įrašytą raudonos kortelės priežastį.

Tame pačiame protokole teisėjas į pastabas parašė, kad „88 minutę į aikštę buvo išbėgę šeimininkų sirgaliai. Šeimininkų komanda neužtikrino arbitrų saugumo, po rungtynių, pakeliui į rūbinę, šeimininkų sirgaliai, rugntynių arbitrus apipylė neaiškios kilmės skysčiu. Šeimininkų treneris rungtynių metu nubaustas už daugybę necenzūrinių žodžių arbitrų atžvilgiu bei grasinimais susidoroti. Šeimininkų žaidėjas Nr. 22 (Gytis Urba) buvo pakeistas ir po keitimo liko stovėti greta aikštės. Po vienos jo frazės arbitrų atžvilgiu buvo nuspręsta jam parodyti raudoną kortelę, bet jis tai supratęs, pasišalino iš stadiono“.

„Kokie dar šeimininkų sirgaliai? Į aikštę įbėgo vienas žmogus, kuris atsiklaupė prieš teisėją ir meldėsi jam. Po kelių sekundžių aš pats jį išvedžiau iš aikštės. Ar tiesa, kad teisėjai buvo aplaistyti? Aš nežinau. Pats to nemačiau, todėl komentuoti negaliu.

88 minutę praleidę antrąjį įvartį, „Šilo“ futbolininkai sustojo, o tuo pasinaudoję BFA atstovai pelnė pergalingą įvartį. Per likusį laiką aikštės šeimininkai taip ir atstovėjo, o BFA, galėję laisvai įmušti dar – sąmoningai to nedarė. Sužaidus 90 minučių, buvo paskelbta rungtynių pabaiga.

„Pagal viską turėjo būti pridėta apie dešimt minučių, tačiau nebuvo pridėta net dešimt sekundžių. Palaikau žaidėjus, kad jie sustojo ir nebežaidė prieš nepagarbą futbolui rodžiusį teisėją. Vienintelio dalyko bijau, kad drausmės komitetas neuždraustų namų aikštės. Reiks baudą sumokėti – sumokėsim, tačiau šitaip tyčiotis iš mūsų žmonių neleisime. Jų vakar mūsų mažame miestelyje susirinko per 300. Tačiau net ir čia teisėjai nesugebėjo darbo padaryti tinkamai ir oficialiai jų suskaičiavo tik 120“, - kalbėjo A.Raškauskas.

Po vakarykščio sportas.lt straipsnio apie šias rungtynes, į redakciją kreipėsi dar keli žmonės, prašydami atkreipti dėmesį į, jų nuomone, taip pat sugadintas rungtynes. Laukite tęsinio.

Aurimas Budraitis
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Asd
2020-07-04 21:38:04
Kazkoks idiotas tampo savo sortus minute laiko ir jus stebites raudona kortele. Ka jis turejo daryt, jei zaidejas neklauso kas jam sakoma? Aisku, sortus turi suziuret pries rungtynes, bet ne del sortu ta raudona, o del elgesio.
Atsakyti
bet
2020-07-03 09:42:13
gal toks varžybų scenarijus buvo iš anksto suplanuotas.
Atsakyti
LLL
2020-07-02 11:53:00
Nuo kaimo vaistų nėra... Žaiskit "Šilo" A lygoje su savo tvarka, taisyklėm ir tipo futbolo supratimu.
Atsakyti
Arturas
2020-07-03 07:47:24
Jus vaikuciai po aikste palakstykit, ateis dede teisejas ir sutvarkys reikalus, laimesit. Blogai kai nuo mazu dienu ugdomas toks futbolo supratimas
Xxx
2020-07-01 19:06:31
Pasakysiu paprastai,teisejas pries ieinant i aikste tuos pantalonus turi buti paziurejas.TEISEJUI RAUDONA
Atsakyti
.
2020-07-01 18:03:47
Tai, kad teisėją saugojo tas pats raudoną kortęlę gavęs treneris Saulius Vikertas, nes teisėjas prišiko kelnes nuaidėjus švilpukui, gal iš ten jam skystis varvėjo. Iš pagarbos treneriui kuris saugojo teisėją, kad negautų į galva yiek pridirbęs ir išnešė kailį sveiką.
Atsakyti
Alas
2020-07-01 17:23:26
Jei dar sis teisejas pasirodys kokiose rugtynese zaidejai turi atsisakyti zaisti,ar ziurovai isvyti lauk
Atsakyti
lff lygis.
2020-07-01 15:26:05
Teisėjas-futbolo impotentas.
Atsakyti
Mates rungtynes
2020-07-01 15:07:48
Kad teisėjai neleis garbingai zaist buvo aisku nuo rungtynių pradzios
Atsakyti
As
2020-07-01 14:32:15
Patys šilas kalti kad vaiku neiveike
Atsakyti
lff lygis.
2020-07-01 15:32:59
BFA - paskui jus velkasi įdomių dalykų šleifas.Čia, tik laiko klausimas - kaip ten su raudonom kortelėm su Dainava?
Arturas
2020-07-01 15:53:53
O, kazkur matyta taktika rungtynes ant raudonu laimet. GEDA
.
2020-07-01 18:04:51
Vaikai jūs savo įvarčius sumušėt stovinčiai komandai.
,paskui šilą dešimt kart didesnis šleifa
2020-07-01 18:15:45
Jo