„Jazz“
II kėlinys, 9 min.
52
:
56
Atsinaujins po sek
„Grizzlies“
Vitas Karosas prieš Lauryną Sriubiškį | Organizatorių nuotr.

Vitas Karosas prieš Lauryną Sriubiškį | Organizatorių nuotr.

„Nesinori būti eiliniu kovotoju, kuris nuolat kartoja, kad tikisi, jog priešininkas bus gerai pasiruošęs ir ringe žiūrovai išvys puikią kovą. Juk tai nuobodu“, – sportas.lt sakė savaitgalį antrą kartą žengęs į kikbokso ringą Vitas Karosas.

„KOK Classic“ turnyre devyniolikmetis „Fighter House/Roger Gracie Academy Kaunas“ kovotojas susitiko su patyrusiu „Sparta Fight Gym“ kovotoju Laurynu Sriubiškiu. Po trijų raundų kovos buvo paskelbtos lygiosios.

„Su Laurynu mus sieja šiokia tokia istorija, – nusišypsojo V.Karosas, prisiminęs šeštadienį vykusią kovą. – Gal prieš trejus ar ketverius metus esame susitikę bokso ringe. Pamenu, kad buvau stipriai pribaugintas jo draugų, kad teks kovoti su ultra-mega žvaigžde. Tą kartą kovą laimėjau. Visi buvo šokiruoti, o Lauryno draugai sakė, kad kikbokso ringe neatsilaikyčiau net raundo“.

Vitas Karosas prieš Lauryną Sriubiškį | Organizatorių nuotr.

Vitas Karosas prieš Lauryną Sriubiškį | Organizatorių nuotr.

Giliai širdyje V.Karosas nujautė, kad vieną dieną su L.Sriubiškiu teks susitikti kikbokso ringe. „Manau, Laurynas specialiai mane iškvietė kovoti, kai tik sužinojo, kad kovoju pagal kikbokso taisykles. Keista, iš kur pas jį tiek drąsos, – nusišypsojo kovotojas. – Visada esu atviras pasiūlymams ir naujiems iššūkiams, nes nenoriu švaistyti laiko, bet tuo pačiu ir nesinori daryti skubotų sprendimų. Sužinojęs apie man mesta Lauryno iššūkį parašiau treneriui, kuris manimi patikėjo. Iššūkį priėmėme“.

V.Karosas buvo matęs ne vieną L.Sriubiškio profesionalią kovą.

Vitas Karosas prieš Lauryną Sriubiškį | Organizatorių nuotr.

Vitas Karosas prieš Lauryną Sriubiškį | Organizatorių nuotr.

„Atkreipiau dėmesį, kad jis neatlaiko „spaudimo“. Tai tik dar labiau mane paskatino pakelti jo mestą pirštinę, – pasakojo V.Karosas. – Likus valandai iki kovos sužinojau, kad kovosime be kojų apsaugų. Kiek sunerimau, nes tai tebuvo mano antroji kova kikbokso ringe. Tačiau kova vyko taip, kaip tikėjausi. Žinojau, kad jis nieko gero man „nepasiūlys“, apart pirmo raundo. Tad buvau pasirengęs jo spurtui pirmosiomis minutėmis. Manau, kad jis mane nuvertino. Jau po pirmojo raundo mačiau, kaip giliai ir sunkiai jis kvėpuoja. Antrajame ir trečiajame raunduose mačiau tik jo šypseną veide po praleistų atakų ir „įmestą“ atbulinę pavarą... Ir tuos keistis šuolius. Teisėjai paskelbė lygiąsias, tačiau manau, kad visi žino, kas turėjo laimėti“.

– Vitai, pradėkime apie viską nuo pradžių: esi Lietuvos jaunių bokso čempionas...

– Boksas, boksas ir dar kartą boksas. Aišku, buvo visko po truputį, pamenu, kad esu save bandęs ir dziudo bei džiudžitsu treniruotėse, tačiau boksas mane visada susigražindavo. Pirmą kartą tėvai į bokso treniruotę mane nuvedė, kai mokiausi trečioje klasėje. Klube „Gongas“ sportavau pas trenerį Vidą Bičiulaitį. Paauglystėje mečiau boksą ir pradėjau lankytis džiudžitsu treniruotes „Fighter House“ klube. Po gerų metų ten užsuko bokso treneris Egidijus Kondrotas, kuris tuomet padėjo Matui Stebuliauskui ruoštis KOK turnyrui. Galima sakyti, kad su E.Kondrotu įvyko tas tikrasis bokso pažinimas ir atvykimas į jo pasaulį. Tai – nerealus treneris, kuris mane, netalentingą vaikį, sugebėjo paversti šiokiu tokiu kovotoju. „Persimetimas“ į kikboksą įvyko prieš mažiau negu metus... Prisipažinsiu, manau, norėjau pripažinimo, troškau, kad žmonės gatvėje žinotų, kas esu. Lietuvoje turime nerealių jaunų boksininkų – Romanas Kudriavec, Erikas Laurikietis, Nedas Gudomskas, Gelmius Adomkevičius – tačiau, kas apie juos ką nors žino? Manau, boksui trūksta reklamos... Galiu drąsiai teigti, kad šie vaikinai, perėję į kikboksą jau po metų išdaužytų visus, tačiau jiems tenka daužytis tuščiose arenose ar salėse. Jų pasirodymus stebi nebent kiti sportininkai ir jų pačių tėvai. Šiek tiek apmaudu. Turiu šiek tiek jaunesnį brolį, kuris nuo pat pradžių su manimi lankė bokso treniruotes. Jis turi labai gerus duomenis, tačiau kartais pristinga motyvacijos, bet tikiuosi, kad vieną dieną išvysime jį kikbokso ringe.

Vitas Karosas | Organizatorių nuotr.

Vitas Karosas | Organizatorių nuotr.

– Ar ilgai ir sunkiai boksininkui teko mokytis kikbokso paslapčių?

– Kojų smūgiai (juokiasi). Buvo tikrai sudėtinga, kai visą laiką buvau pripratęs tik rankomis mokikuoti. Tikrai nesu pats atletiškiausias kikbokso ringe, bet kiekvieną dieną jaučiu, kad treniruotėse vis daugiau „pagaunu“ tą vadinamą ritmą ir adaptuojuosi. Kova su L.Sriubiškiu buvo geras testas, ar galiu debiutuoti ir kovoti pagal profesionalų taisykles be kojų apsaugų.

– Ko tikiesi iš savo karjeros kikbose?

– Būtų kvaila sakyti, kad nieko. Kol kas tikiuosi debiutuoti profesionaluose. Po to, žinoma, norėčiau iškovoti KOK čempiono diržą. Atvirai? Norisi pakelti KOK į tokį populiarumo lygį, kad kovotojams nereikėtų sukti galvos ir šnekėti apie „Glory“ ir kitas organizacijas. Galvoje sukasi labai daug minčių – niekada neatmenu galimybės išbandyti save ir mišriųjų kovos menų (MMA) narve ar ringe. Nesu čia pėsčias, tik reikia atgaivinti įgūdžius imtynėse... Žinote, ką tik pagalvojau, kad būtų smagu turėti ir KOK kikbokso diržą, ir KOK MMA diržą. Žiūrėsime, kaip viskas gausis.

Vitas Karosas su treneriu Matu Stebuliausku | Organizatorių nuotr.

Vitas Karosas su treneriu Matu Stebuliausku | Organizatorių nuotr.

– Išduosi, kas tave žavi koviniame sporte?

– Tai, kad čia nereikia turėti pilvo preso ar didžiausių raumenų, jei nori nugalėti priešininką. Tai yra lyg šachmatai, tik ėjimai skaičiuojami ne sekundėmis, o milisekundėmis – neteisingas ėjimas čia skaudžiai kainuoja. Ringe neretai viską nulemia ne jėga, o protas bei protingi sprendimai. Daugelis galvoja, kad čia pakanka tik eiti į priekį ir mušti. Ne, taip nėra. Kiekvieną priešininką turi analizuoti ir ieškoti būdų jį įveikti. Tai yra tam tikras menas. Kovotojo kelias – tai gana įdomi kelionė. Kiekvieną dieną išmoksti kažko naujo, tobulini tai, ką jau moki. Vieną dieną čia pasiseka geriau, kitą – blogiau. Tai griežtos disciplinos ir stipraus charakterio reikalaujanti sporto šaka. Be to, čia daug įdomių dalykų. Pavyzdžiui, svorio metimas prieš kovą primena, koks skanus yra vanduo (juokiasi).

– Kaip manai, ko dabar trūksta Lietuvos kovinio sporto „scenoje“?

– Kiekvienai kovinio sporto šakai, manau, trūksta skirtingų dalykų, tačiau jei jau kalbame apie kikboksą ir KOK, mano manymu, trūksta pačių sportininkų suvokimo, kad tik laimėti neužtenka. Norėdamas sudominti publiką turi sugebėti nokautuoti savo priešininkus, o jeigu to padaryti nesigauna, privalai daryti kažką kitko, kas pritrauktų dėmesį. Pastebėjau, kad daugelis atvažiuoja, nuolat kalba tais pačiais žodžiais ir pademonstruoja visiškai neįdomią kovą, ją laimi, o vėliau verkia, kad jiems yra per mažai mokama. Neįdomių kovų už dyką galima prisižiūrėti savaitgalį Laisvės alėjoje. Kovotojas privalo sukovoti taip, kad žmonės iškart klaustų, ar jau galima rezervuoti bilietus į kitą jo kovą. Pasidaužyti, manau, kiekvienas sugebame, bet jei norime rezultatų, manau, turime mokėti save parduoti.

Vitas Karosas l Manto Stankevičiaus nuotr.

Vitas Karosas l Manto Stankevičiaus nuotr.

– Tavo įrašas kikbokso ringe: viena pergalė ir lygiosios. Kas toliau?

– Tikėkimės, gausiu šansą debiutuoti profesionaliame KOK ringe. Priešininkas? Nesvarbu. Esu universalus. Tikiu, kad prie bet kurio priešininko galėsiu prisitaikyti ir nustebinsiu publiką dar kartą. Aišku, norisi kovoti su stipriais priešininkais, nes prieš juos visada būsiu „underdogas“, o man tai patinka. Visą gyvenimą juo buvau – tiek bokse, tiek dabar kikbokse. Tai man nėra naujiena, tai suteikia man dar didesnės motyvacijos.

– Vitai, prisipažink, juk tu esi tasai vaikinukas, kuris dažnai lydėdavo Dovydą „Rimkenzo“ Rimkų į ringą? Esate geri draugai?

– Susipažinome, kai jam buvo šešiolika, gal septyniolika – tiksliai nepamenu. Visą laiką gerai sutarėme. Aš jį palaikydavau kikbokso kovose, jis mane – bokso ringe. Vieną dieną jį pakviečiau pasportuoti su E.Kondrotu. Taip Dovydas po truputį tapo „Fighter House“ komandos dalimi. Vėliau aš trumpam buvau dingęs, o Dovydas susirado panelę. Buvome kiek atitolę vienas nuo kito, bet ilgai tai netruko. Jis visada buvo tasai vaikinas, kuris pralinksmina kompaniją, jam niekada netrūkdavo idėjų. Žinojau, kad vieną dieną jis taps tuo, kas yra dabar. Tebuvo klausimas, kada. Smagu matyti, kad anksčiau jo išsakytos svajonės tampa realybe. Visada turėjome daug bendro: abu buvome „nurašyti“ savo pirmųjų trenerių, abu turime menininko gyslelę. Džiugu turėti tokį draugą šalia, tobulėti kartu ir mokytis iš padarytų klaidų.

Dovydas Rimkus ir Vitas Karosas l Manto Stankevičiaus nuotr.

Dovydas Rimkus ir Vitas Karosas l Manto Stankevičiaus nuotr.

– „Fighter House“ turite ne vieną puikų pavyzdį, iš kurio galima mokytis?

– Ši komanda dabar yra labai stipri. Dėkoju Dievui, kad turiu galimybę treniruotis su tokio meistriškumo kovotojais. Turime tiek buvusių, tiek esamų ir būsimų kovotojų, kad kiekvieną kartą salėje išmoksti daug naujų dalykų, pasisemi žinių.

– Ar jau žinai paslaptį, kaip savyje atrasti kovotoją?

– Nepasiduoti ir neklausyti žmonių, kurie sako, kad nesi talentingas, ar netinkamas šiam sportui. Svarbu tikėti savimi ir bandyti tol, kol pavyks. Vaikystėje buvau ganėtinai meniškas, bet visada per kūną bėgdavo šiurpas, kai stebėdavau meksikiečių bokso kovas. Manau, viskas yra išugdoma. Čia nereikia atletiškumo ar talento, reikia užsispyrimo ir tvirto charakterio.

Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Rimvi
2020-07-03 10:51:59
Cia tipo jeigu as nesu statybininkas, tai neturiu teises kritikuoti meistro jei jei jis man nama prastai pastate? Mes dauguma nesame kovotojai, bet domimes siuo sportu, todel tikrai galime pamatyti kas turi potencialo, o kas ne..
Atsakyti
Dar
2020-07-03 16:41:05
Na ir smagu, kad domitės, gerai kad komentuojate (ir visai nesvarbu kovotojai ar ne :-)). Tik gal nereikia taip aštriai su verdiktais... pasieks, nepasieks, lochas, garbanius, su bliūduku ir pan. O tai žinot kaip sako apie tokius komentatorius: "prie kompo aštrus kaip britva, gyvai - staigus kaip tryda
Martynas
2020-07-02 20:57:43
#Hatersgonnahate
Atsakyti
ricardas
2020-07-02 18:15:37
Puse is situ komentarotiu nupistu nuo vaizdo :D Ir cia ne spejimas o logika, nes zmogus dirba ant to ir mokesi, o siti vistgaidziai prie ekrano tik pastumt o patys lochai arba su "papildais" saleje uzsisportave ir bachurus vaidina :D:D:D
Pasieks sitas veikejas kazka ar ne nera svarbu, nes bent stengiasi, o ne jus :D:D

Atsakyti
Patyletum
2020-07-02 20:10:17
Patyletum vaikas tu geriau. Išeitų garbanius į laisvės alėja gera į barzda gautų ir eitų miegoti. Ant barzdos raumenų neuzauginsi tai sportuok tu kiek nori. Tas pats steroidinis jėgos uzaugines last vertų tai priplotu į žemę. Pats matosi prie ekrano dziuni jei laikai tokius rembo baisiais sportininkais
Nusisneki
2020-07-03 11:55:09
Ka tu cia nusisneki? Jie yra sportininkai, jie uzdirba is kovu, kritiku, liaupsinimu, tipo visi turi buti kovotojais, kad galetu kritikuoti? Kritikuoti gali kiekvienas kas nori , o profesionalas pats sprendzia kokia kritika teisinga i kokia nereaguoti ir t.t. tam ir yra followeriai kurie gali rasyt ka nori, net jei su pilvu alu geria, jeigu moki uz subscription tai ir sneki ka nori. Jeigu sudinas priduktas tada ir skundiesi juo. Sekmes komercinei sekmei, jeigu tavo tokia logika
Tautvydas
2020-07-02 15:51:16
Tas Karosas nieko nepaskęs gyvenime. Grybas su garbanais
Atsakyti
Maksas
2020-07-02 15:55:17
Pritariu, lohas yra. Sriubiskis bent techniškai pavaro, o sitas blet makaronus ant galvos užaugino ir jau zvaigzde
Maksas
2020-07-02 15:55:51
Pritariu, lohas yra. Sriubiskis bent techniškai pavaro, o sitas tai makaronus ant galvos užaugino ir jau zvaigzde
To maksas
2020-07-02 21:31:13
Jooo pavaro sriubiškis, kaip mergaitė ringo kampe lb techniškai nugara atsuko ir atidavė užpakalį
Tautvydui
2020-07-03 15:38:11
Karosas tikrai nepaskęs gyvenime... o va ką tu pasieksi ar pasiekei, čia tai didelis klausimas, rašinėti komentarus ir dar su klaidom - kaip ir nlb didelis pasiekimas. O gal tau pasiekimas,kad išvis rašyti moki?
Kondrotaitė
2020-07-02 00:29:53
Šaunuolis Vitas! Tikrai gali daug pasiekti, sėkmės!
Atsakyti
Mark
2020-07-02 20:55:58
Ne
Egis
2020-07-01 22:24:12
:DDDd Zvaigzde blet, juokdarys su bliuduku
Atsakyti
:D
2020-07-02 00:47:20
Tai kad pas ji garbanos, o ne bliudukas
LTU
2020-07-01 22:15:08
ŠAUNUOLIS
Atsakyti
Mike
2020-07-01 21:50:30
Spaudžiu dešine Karosui vien už tai, kad stato į vieta Lauryna gal žmogus supras, kad dar daug žemes reikia apšikti, kad galetu primetinėti kažka iš saves.
Atsakyti
rolas
2020-07-01 19:09:24
As tikrai nesuprantu kur sportininkai einantis i tiksla dirba siekia ir nuaina tolin.Cia juk Klaunai jau kaip pamaciau rimskeso kova WDF!! BL geda su tokia taktika tai nx i darzeli tik.Kaskas komentuoja cia kad tik prie kompo sedit ir rasyt mokat, tai as jau negaliu nerasyt. Jei pats nieko ringe nemoki tai gal bl paziurek i youtube ir bandyk bent dzeba nukopint ir tai bus jau idomiau ziureti kova
Atsakyti
Ė
2020-07-01 19:21:42
Būtų visi komentatoriai lb maladec, jei pavardintų savo pasiekimus ringe, ant tatamio, narve... o tai čia tiek daug pasiekusių kovotojų ir "spycialystų" prisirinko...
₩0₩
2020-07-01 23:20:24
Bl kopinkink visi dzeba iš youtubo, būsit axujenai kieti. Svarbiausia dzebas iš youtubo
To E
2020-07-03 11:59:55
jeigu komentuoti ir kirtikuoti kovini sporta galetu tik tie kas turi pasiekimu ir juo uzsiima, tai nei UFC nei glory nei kitos organizacijos neegzistuotu ir kovotojai pinigu negautu. Kas per durnasu lietuviu logika, tipo as komentuot galiu nebent jeigu pats tipo geriau kovoju. Komentuoja tie, kas uz bilietus ar transliacijas moka ir jie turi teise ta daryti. Nepatinka kovotojas, tai plieki , patinka, parasai, kad jis jega. Taip ir veikia sitas sportas ir visi kiti sportai, kurie turi komercine sekme.
Asd
2020-07-01 18:06:30
Dar vienas su bliudeliu apsiskutes eis i ringa:DDD cis tu daryk ka nori uz kova daugiau 2stuku nemokes niekas
Atsakyti
Zalia balta
2020-07-01 17:38:18
:DDDD
Atsakyti
.
2020-07-01 17:31:53
Nu šitas bent mintis rišliai ir aiškiai dėlioja, ne taip kaip draugelis
Atsakyti
Zalia balta
2020-07-01 17:39:10
:DDDD
Velniai
2020-07-01 17:14:19
suės jus pavydas gyvus!
Atsakyti
Tauragė palaiko!!
2020-07-01 17:12:54
Mldc pacanas stebiu ji jau nuo bokso kovu!! Toli eis!
Atsakyti
Jankis
2020-07-01 17:05:03
Lavonas bl
Atsakyti
??
2020-07-01 18:53:29
O tu kas toks? Plaukuotu delnu laido riteris, šiknos neatkeliantis nuo kompo ar telefono, ir prilipusiais triusikais su stabdymo žymėmis?
Jankis
2020-07-01 17:02:35
Dar vienas durnelis daug snekantis, pirmam raunde ant grindinio gulejes
Atsakyti
Kosmos
2020-07-01 17:05:33
:D
Tauragė palaiko!!
2020-07-01 17:14:49
Bent matei koks ten smugis buvo, tiesiai i pakausi reikėjo diskolifikuoti sriubiski ten ta uz tokius bairius
X
2020-07-01 23:33:02
Durnelis greičiausiai buvo tavo tėvas nepasinaudojęs prezervatyvu ir paleidęs tokį spermatozoidą į laisvę. O jei rimtai, tai komentarai graudūs ir beveik visi, kaip beje ir po dauguma straipsnių, vien negatyvas ir noras apšikti. Kitą vertus, jeigu pats nieko vertas šūdas esi, tai noras kitus išterlioti visai pateisinamas.
Lukas
2020-07-01 16:15:12
Gal ir laimėjo savaitgalį, bet toli kažkur nenueis. Čia tokių "čempionų" kaip jis su dviem kovom pilna ant kiekvieno kampo.
Atsakyti
Qwerty
2020-07-01 19:07:36
Kiek pats kovų turėjai? Neskaitant šaškių?
Lukas
2020-07-01 23:48:33
14 kovų ant karate tatamio:)
Qwerty
2020-07-02 00:50:54
Tai žinok gal tu karate ir lik! Šitas vaikinas virš 100 bokso kovų turejas
Lukas
2020-07-01 16:12:57
Nu kažinau kai žiūrėjau tą kovą, tai mačiau Karoso pergalę. Tikrai dominavo 2-3 raundus ir šiaip turėjo laimėt. Bet čia toks labai panašus į Rimkų, kur visur giriasi ir šneka daxuja. Neveltui geriausi draugai:D
Atsakyti
Ė
2020-07-01 19:27:18
Tai išeik ir tu pašnekėk ;-)
Ambal
2020-07-01 16:01:32
Jūs ką? Neturite apie ką daugiau rašyti? Kas čia per klounas? Kažką pasekė svarbaus pasaulio ringe? Jai apie kiekvieną kaimo Jurgį dar rašyt pradėkite..Nu comon tikrai gėda. Geriau apie Namajunas tokio ilgio straipsnį parasykit, bent nesinores vemt skaitant.
Atsakyti
na taip
2020-07-01 16:34:53
jei nepastebi tai stankevicius visada ir raso apie lietuvos esamus cempionus ir perspektyvius kovotojus. manau jis kaip ir atsakingas uz lietuvos kovotoju populiarinima o apie namajunas gi vakar straipsniu prirase eik paskaityt
Gėda
2020-07-01 23:43:47
-Nu comon! - tarė chicken catcheris ne iš kaimo, ir nuėjo toliau cypuką tampyti prie kompiuterio ekrano
Kaunas
2020-07-01 15:52:48
neblogas vaikis
Atsakyti