„Jazz“
Rungtynės prasidės 21:30
0
:
0
Atsinaujins po sek
„Grizzlies“
Ivanas Švabovičius | Elvio Žaldario nuotr.

Ivanas Švabovičius | Elvio Žaldario nuotr.

 Po dramatiškai pasibaigusio Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės II-ojo etapo, kuriame „Baltijos futbolo akademija“ (BFA) 3:2 (1:1) įveikė Kazlų Rūdos „Šilą“, BFA vyr. treneris Ivanas Švabovičius ir dviejų rungtynių įvarčių autorius Lukas Juodkūnaitis pabrėžė, kad tai istorinis įvykis visai akademijai.

Rungtynių pabaiga susiklostė itin netikėtai: po „Šilo“ vyr. trenerio ir Kazlų Rūdos žaidėjo Ramūno Mačežinsko pašalinimo iš aikštės, emocijų nesuvaldė ir Ričardas Beniušis, kuris taip pat išvydo raudoną kortelę. Antrasis L. Juodkūnaičio įvartis išlygino rezultatą, o protestuodami aikštės šeimininkai tiesiog stovėjo aikštėje ir leido BFA saugui Augustui Aldoniui nieko netrukdomam įmušti lemiamą rungtynių įvartį. Pasak I. Švabovičiaus, jis tokių rungtynių nėra matęs per 30 metų trunkančią karjerą.

„Sunku kalbėti, daug emocijų. Perrašėme akademijos istoriją, ši pergalė liks atmintyje ilgam. Neteko dar niekada gyvenime pasiekti tokios pergalės, bet ir po trisdešimt metų futbole būna pirmas kartas (šypsosi). Mes žaidėme, kovojome, tačiau po sprendimų aikštėje įvykiai pasisuko netikėta vaga. Manau, nepaisant visų aplinkybių, reikia emocijas kontroliuoti. R. Beniušis, manau, savęs nesuvaldė, pradėjo skaičiuoti baudos smūgio metrus, kas jau yra geltona kortelė“, – po emocingų rungtynių kalbėjo BFA vyr. strategas.

Kalbėdamas apie savo komandos pasirodymą, I. Švabovičius liko patenkintas pademonstruotu žaidimu.

„Šilas“ kovojo, bet jautėsi lygų skirtumas: čia gavome daugiau tuščių erdvių, daugiau laisvės, bet buvo nelengva. Mūsų komandos pasirodymą vertinu teigiamai, tuo labiau, kad teko prisitaikyti prie natūralios dangos, kas dažnai lemia broką aikštėje. Broko buvo mažai, mums pavyko ir kamuolį palaikyti. Palyginus su čempionato pradžia, mūsų žaidimas gerėja. Su Alytaus „Dainava“ jau pademonstravome gerą futbolą, šiandien taip pat esu patenkintas. Tikiuosi, kad progresą matysiu ir kitose rungtynėse. Tikimės toliau gerinti žaidimą ir pradėti mušti įvarčius. Žinoma, dar reikia laiko. Lauksime kito taurės varžovo, kokį burtai lems, toks bus gerai, o stipresnis varžovas tik didins mūsų jaunos komandos motyvaciją“, – sakė I. Švabovičius.

BFA saugas L. Juodkūnatis taurės rungtynėse pelnė dublį, o antrasis jo įvartis po gražiai realizuoto baudos smūgio rungtynių gale išlygino rezultatą. 

„Istorinė pergalė, tiek mums, tiek dėl įvykių aikštėje. Apskritai, tokių rungtynių nedažnai pasitaiko. „Šilas“ žaidė gerai, nebuvo lengva. Rungtynės buvo įdomios, daug emocijų, daug žiūrovų. Kazlų Rūdai iki rungtynių pabaigos tai buvo šventė.

Uždirbau baudos smūgį, kapitonas Lukas Valvonis leido man jį realizuoti, man pasisekė, įmušiau, bet „Šilas“ supyko dėl teisėjų sprendimų ir nebežaidė, pelnėme paskutinį įvartį. Pirmąjį įvartį pelniau po Eimanto Lotužio perdavimo, iš 16 m nukreipiau jį į vartų kampą. Anksčiau progų taip pat turėjau, pagaliau įvarčių sąskaitą atsidariau. Įmušti tikiuosi ir Pirmoje lygoje“, – po rungtynių sakė BFA saugas.

Žaidėjas kitame taurės etape tikisi stipraus varžovo.

„Tikimės stipraus varžovo, A lygos klubo. Taurė jau toks turnyras, kur norisi žaisti su geriausiais, pvz. Vilniaus „Žalgiriu“ ar Marijampolės „Sūduva“. Kol kas tai ilgiausias mūsų komandos nueitas kelias. Tikimės, kad jis dar tęsis“, – teigė L. Juodkūnaitis. 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

2020-07-01 16:54:38
Deja bet sankcijos laukia tik Šilo, teisėjas vėl išlįs sausas iš vandens (nors manau,kad šitos pamokos jis niekada nepamirš kaip žmogus) Valdžios demonstravimas prie gero nepriveda.
Atsakyti
vanka
2020-07-01 19:59:03
tokie nepasimoko. suzlugde rungtynes ir viskas. Gerai kad lazybų kontora statymus anuliavo tai bent atkato negaus.
Buvau
2020-07-01 16:34:38
BFA vaikinai žaidė gerai bet manau pabaiga būtų buvusi tikrai kitokia jeigu ne teisėjo bukizmas, dėmesio troškimas ir rungtynių nekontroliavimas. Rungtynės prasideda teisėjo švilpuku. Komandos išsirikiuoja, teisėjas patikrina ap viskas tvarkoje ir duoda signalą pradėti rungtynes. Tuo pasakydamas, kad viskas yra gerai. Tada rungtynių eigoje pradeda nuavinėti Šilo komandos žaidėjų trusikus. Tai pasakykit ar čia Beniušis kaltas ar Bindoka ar treneris. Blogai, kad taurės rungtynėse dirba tokio lygio teisėjai. Gėda ir taip šū....esančiam Lietuvos futbolui o tokie teisėjai nužudo paskutines viltis.
Atsakyti
Lietuvis
2020-07-01 16:11:15
Visgi koks baisus tamsumas mūsų komentatorių (-iaus). Nei Švabovičius krykštauja dėl tokios pergalės, nei giriasi. Žurnalistas paklausė - atsakė. Gėda tu gėda... Dar trūksta to legendinio - 'klounas'.
Atsakyti
Žiūrovas
2020-07-01 16:04:19
Džiaugtis ir girtis rungtynėmis, kurias realiai prakišo, nes paskutiniai įvarčiai buvo fake, rungtynės nevyko. Gėda būtų turėti tokį trenerį...
Atsakyti
Artūras
2020-07-01 16:02:58
Per raudonas korteles į žvaigždes......Kai nuo savo lygio komandų gauni, smagu pries II lygos komandas "laimėt"
Atsakyti
Griūk negyvad
2020-07-01 15:28:26
Treneris nevykėlis - šios rungtynės 30 metų darbo rezultato pergalė.
Atsakyti
Andrius
2020-07-01 15:14:43
Kai tokia "pergalė"dziugina tai ir parodo Lietuvos futbolo perspektyvas
Atsakyti
Mates rungtynes
2020-07-01 15:11:06
Teisejui zaidėjų leskos ir trusikai rupėjo o ne rungtynės
Atsakyti
kitas
2020-07-01 13:31:47
manau,kad ne džiaugtis ir didžiuotis reikia,o slėptis iš gėdos ir raudonuoti dėl tokios pergalės.
Atsakyti