Rose Namajunas | „Stop“ kadras

Rose Namajunas | „Stop“ kadras

  Ankstyvą liepos 12 d. rytą Jaso saloje (Jungtiniai Arabų Emyratai) vyks kol kas įspūdingiausias šių metų MMA turnyras – „UFC 251“.

Turnyro programoje numatytos net trys titulinės kovos, tačiau daugumai Lietuvos MMA sirgalių įdomiausia akistata įvyks dar prieš jas, kai į narvą žengs 28-erių Rose Namajunas (8-4). Lietuvių kilmės kovotoja sieks revanšo prieš taip pat 28-erių brazilę Jessicą Andradę (20-7).

Abi kovotojos yra buvusios minimalaus svorio kategorijos pasaulio čempionės. R.Namajunas šį trofėjų iškovojo po pergalės prieš lenkę Joanną Jedrzejczyk. Vėliau lietuvių kilmės kovotoja dar kartą nugalėjo lenkę, o 2019 m. gegužės 11 d. susitiko su J.Andrade. R.Namajunas dominavo pusantro raundo, bet tuomet brazilė atliko itin retą veiksmą MMA narve – numetė varžovę galva žemyn ir tokiu būdu ją pasiuntė į nokautą.

Praėjo jau 14 mėnesių nuo paskutinės kovos. Dažnai interviu nedalinanti R.Namajunas sutiko pasikalbėti su žinomu ESPN žurnalistu Arieliu Helwani, kuriam atskleidė, kaip koronaviruso pandemija paveikė jos treniruočių stovyklą, kaip susitvarkė su artimomis netektimis ir kodėl nepasiilgo jausmo būti čempione.

Savo 28-ą gimtadienį R.Namajunas atšventė vos vakar. Tiesa, kovotoja atskleidė, kad nėra vakarėlių „liūtė“ ir tiesiog nori laiką praleisti su savo šeima.

„Šiandien turėjau treniruotę, galbūt su mama nueisime pasidaryti pedikiūrą ir tiesiog praleisime laiką su šeima, nieko beprotiško“, – pasakojo R.Namajunas.

Koronaviruso pandemija vis dar siaučia pasaulyje – vienose šalyse stipriau, kitose – silpniau. R.Namajunas pasakojo, kad ruošiantis artėjančiai kovai koronavirusas jai nepadarė daug žalos.

„Visai nebuvo sunku. Prieš pirmą mūsų kovą aš norėjau įsirengti sporto salę savo garaže, tačiau niekaip neprisiruošiau. Galiausiai tai padariau pačiu tinkamiausiu metu – turiu specialią dangą, svorius ir visko, ko man labiausiai reikia“, – sakė R.Namajunas.

Lapkritį tam pačiam A.Helwani R.Namajunas buvo sakiusi, kad nebežinojo, ar nori tęsti karjerą ir su ašaromis akyse kalbėjo apie savo išgyvenimus bei vėl atrastą meilę koviniam sportui. Po septynių mėnesių R.Namajunas jaučiasi visai kitaip ir teigė, kad be galo myli šį sportą, todėl dar tikrai nepasitrauks.

„Aš myliu šį sportą. Visada yra dalykų, dėl kurių skundiesi, bet tai yra mišrūs kovos menai – dalykas, kurį aš mėgstu daryti. Dabar aš esu arti savo viršūnės taško. Kartais viskas turi subyrėti, kad tu galėtum tai sudėti atgal“, – sakė R.Namajunas. „Nežinau kodėl, bet kai man suėjo 26-eri, būti suaugusia tapo sunku. Praradau savo titulą, susidūriau su daugybę sunkumų, tačiau viskas yra laikina ir reikia savimi džiaugtis tiek, kiek tik galima. Išgyvenau daug skirtingų etapų ir augau, kad suprasčiau kai kuriuos dalykus.

Dabar aš džiaugiuosi visu procesu ir tai buvo viena linksmiausių mano treniruočių stovyklų. Labai džiaugiuosi tuo, ką darau“.

Iš pradžių R.Namajunas ir J.Adrade kova turėjo įvykti balandžio 18-ą dieną „UFC 249“ turnyre, tačiau koronaviruso pandemija sujaukė šiuos planus. Kova buvo perkelta į gegužės 9-ą, tačiau R.Namajunas tada atsisakė kovoti po to, kai du šeimos nariai mirė užsikrėtę koronavirusu.

„Jie gyveno vietoje, kur buvo karštas COVID-19 taškas. „Jie buvo pajungti prie ventiliatorių, tačiau vos po kelių dienų nutiko tai, kas nutiko.

Mes, kovotojai, susiduriame su daugeliu sunkių dalykų. Anksčiau esu turėjusi infekciją, mes išgyvename ir baisesnius dalykus, kiekvieną kartą prieš save matome mirtį, patiriame didžiulių traumų. Kai visas pasaulis užsidarė dėl koronaviruso, mes nesupratome, kas tai yra. Net nežinojome, ar tai tikra. Bet kai tai smogė šeimai, mane tai išgąsdino ir sukrėtė“, – pasakojo R.Namajunas.

R.Namajunas teigimu, artimųjų mirtys ištiko vos per septynias dienas, o tada ji nusprendė pasitraukti iš kovos.

„Visi su mirtimi kovoja skirtingai. Aš nemanau, kad tuo metu man buvo gera idėja kovoti. Tam tikra prasme mane tai perkrovė: prieš tai aš bandžiau viską kontroliuoti, kas sukasi aplink mane ir bandydavau kiekvieną situaciją padaryti idealią. Viskas atrodė gerai, o tada – subyrėjo. Mane tai pažadino. Negaliu nieko kontroliuoti, išskyrus save, o tai yra svarbiausia. Net ir žinant, kad tai tragedija, aš vis tiek iš to pasimokiau. Visi mes taip galime padaryti. Toliau melskimės ir supraskime, kad gyvenimas yra laikinas. Viskas yra laikina, nei vienas iš mūsų nėra toks pats, tačiau man padėjo tikėjimas aukštesne galia ir žinojimas, kad turiu tikslą. Tas tikslas nesitęs amžinai, tačiau tai aš darau dabar ir privalau daugiau tuo mėgautis“, – pasakojo R.Namajunas.

Galiausiai R.Namajunas vėl sugrįžta į narvą ir vyks į Abu Dabį. Nors kovotoja iš pradžių nebuvo labai patenkinta mintimi, kad vėl reikės vėl skristi toli, tačiau atsižvelgiant į naujai atrastą pomėgį religijai, jai dabar patinka idėja kovoti Viduriniuosiuose Rytuose.

Visai neseniai dabartinė UFC čempionė Zhang Weili ESPN atskleidė, kad ateityje norėtų susikauti su R.Namajunas. Lietuvių kilmės kovotoja žino, kad ta kova kažkada įvyks, tačiau ji dabar nėra susitelkusi į diržą.

„Dar nepasiilgau to jausmo būti čempione, tačiau pasiilgau to diržo. Kai tu atsistoji prieš auditoriją ir ateina tavo eilė šokti, tačiau tu nepasiruošęs ir nemoki judesių, atrodo, kad visi į tave spokso – taip aš jaučiausi“, – pasakojo R.Namajunas.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.