Kevinas de Bruyne ir Raheemas Sterlingas | Scanpix nuotr.

Kevinas de Bruyne ir Raheemas Sterlingas | Scanpix nuotr.

 Danijoje įsikūrusi firma „RunRepeat“, bendradarbiaudama su Anglijos futbolo žaidėjų asociacija, atliko specialų tyrimą.

Tyrimui buvo panaudoti 2073 angliškai kalbančių futbolo komentatorių pasisakymai apie 643 žaidėjus iš elitinių Anglijos, Prancūzijos, Ispanijos ir Italijos lygų. Analizuota, kokias futbolininkų savybes giria komentatoriai ir ar tai susiję su jų odos spalva.

Nustatyta, kad juodaodžiai beveik 7 kartus dažniau nei baltaodžiai giriami dėl savo fizinės jėgos ir beveik 3,5 karto dažniau giriami dėl savo greičio. Taip pat nustatyta, kad baltaodžiai 60 proc. dažniau nei juodaodžiai giriami dėl savo protinių savybių, darbo etikos ir universalumo.

„Jei lygintume juodaodį ir baltaodį žaidėją, kurie abu daro tą patį darbą aikštėje, tai pamatytume, kad komentatoriai jiems priskiria skirtingas savybes. Jei tu juodaodis, tada jie kalbės apie tavo greitį, jėgą ir agresiją, jei tu baltaodis, tada jie priskirs tau išradingumo, kūrybingumo ir ryžto savybes. Manau, kad tai yra žalinga ilguoju laikotarpiu. Jei 10 ar 20 metų komentatoriai tik ir kalbės, koks vienas žaidėjas yra greitas, o kitas – protingas, tai vėliau tie žaidėjai turės nevienodas starto sąlygas, norėdami tapti treneriais, nes apie juos bus suformuotos skirtingos nuomonės“, - aiškino Anglijos futbolo žaidėjų asociacijos darbuotojas Jasonas Lee.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.