Fechtavimas | Organizatorių nuotr.

Fechtavimas | Organizatorių nuotr.

 Nuolatinės neįgaliųjų fechtavimo treniruotės Lietuvoje pradėtos organizuoti nuo 2019 m. rudens fechtavimo klube „Fechtavimo akademija“ Vilniuje adresu Augustijonų g. 8. Susidomėjimas šia sporto šaka auga, naujovė Lietuvoje įsitvirtina ir įtraukia į aktyvų laisvalaikį palengva naujų judėjimo negalią turinčių asmenų. Veikla nemokamai organizuota buvo dalyviams vykdyto projekto Nr. SRF-FAV-2019-1-0118 „Sportas - mano gyvenimo būdas“ metu. Projektas bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Švietimo mainų paramos fondas.

„Būti pirmaisiais yra visuomet smagu, tačiau tai ir didelė atsakomybė. Pirmosios treniruotės neįgaliems asmenims svarus žingsnis sporto istorijoje, tačiau vien treniruotėmis planai nesibaigia. Jei ne darbas karantino sąlygomis, kai treniruotės vyko nuotoliniu būdu, jau būtume įrašę svarbią datą fechtavimo sporto istorijoje – pirmosios neįgaliųjų fechtavimo varžybos Lietuvoje. Šiuo metu varžybu idėja atidėta iki rudens” -  sako „Fechtavimo akademija“ prezidentė Vilma Kasiulynienė.

Neįgaliųjų fechtavimo varžybose planuojama dalyvaus įgalūs ir neįgalūs sportininkai, kurie visi lygiomis sąlygomis kovos sėdėdami neįgaliojo fechtavimo vežimėlyje. Šiuo metu nėra neįgaliųjų sportininkų masiškumo, kuomet varžosi kelių klubų ar kelių miestų atstovai, tai konkurencija ir dalyvių įvairovė sudaroma įtraukiant į varžybas įgalius sportininkus, kurie kovodami kartu su neįgaliaisiais sportininkais sukurs pirmąją sporto šventę.

Fechtavimo akademija naują sezoną pradėdama rugpjūčio mėnesį kviečia susisiekti elektroniniu paštu fechtavimoakademija@gmail.com norinčius sportuoti su judėjimo negalia asmenis ir visus kitus asmenis, norinčius įsitraukti į aktyvų gyvenimą su naujomis patirtimis. Fechtavimo sportas įtraukia vaikus savo žaismingumu ir ugdomu kovotojo charakteriu bei suaugusiuosius, kurie atranda vakaro malonumą po darbų ar mokslų. Išbandyk ir tu!

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.