Ibrahima Sory Souma Klubo foto

Ibrahima Sory Souma Klubo foto

Praėjusį penktadienį facebook paskyra „Mano futbolas“ iškėlė klausimą dėl „Vilniaus Vyčio“ legionierių limito. Pradėjus ieškoti atsakymų, paaiškėjo, kad daugelis Vyčių turi dvigubas, įskaitant Didžiosios Britanijos, pilietybes.

Priminsime, kad pagal nuostatus pirmoje lygoje vienai komandai vienu metu gali atstovauti ne daugiau nei trys ne Europos sąjungos piliečiai. Kaip žinote, Didžioji Britanija jau nebe Europos sąjungos šalis.

„Vadovaujamės Užsienio reikalų ministerijos sprendimu, pagal kurį Jungtinės Karalystės piliečiams iki metų pabaigos taikomas pereinamasis laikotarpis. Cituoju ministerijos puslapyje patalpintą žinutę: Iki 2020 metų pabaigos Jungtinė Karalystė bus traktuojama kaip ES narė, išskyrus tai, kad ji nebebus atstovaujama Europos sąjungos institucijose ir negalės dalyvauti sprendimų priėmime“, - portalui sportas.lt komentavo LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius.

Paskutinėse pergalingose prieš „Riterius B“ rungtynėse „Vilniaus Vyčiui“ atstovavo vos du futbolininkai, kurie nėra nei Europos sąjungos, nei Didžiosios Britanijos piliečiai. Tai Gvinėjos atstovas Sory Soumah Ibrahima bei kamerūnietis Leandry Lowe Totou.

Priminsime, kad ilgai už lietuvišką pasisakydavęs sostinės komandos vyriausiasis treneris Algimantas Liubinskas šiemet pats pasisakė už didesnį legionierių skaičių rungtynėse. Tiesa, pirmos lygos valdyba tokį trenerio pasiūlymą atmetė.

 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

renatas
2020-06-29 21:58:46
Legionierių limitas turi būti taikomas vienodai A lygai ir pirmai lygai, manau ir net antrai lygai. reiktų įvesti, kad ne mažiau 13 lietųvių būtų registruojama iš 25 sąrašo.
Atsakyti
ddger
2020-07-02 15:20:11
o kam tų Lietuvių jei jie už savo prast lygį prašo dvigubai daugiau pinigų nei užsieniečiai to pačio lygio