Martynas Džiaugys, Dominykas Jančionis, Dovydas Nemeravičius, Aurimas Adomavičius l LIF nuotr.

Martynas Džiaugys, Dominykas Jančionis, Dovydas Nemeravičius, Aurimas Adomavičius l LIF nuotr.

Savaitgalį (birželio 26-28 d.) Trakuose vyko pirmosios irklavimo varžybos po karantino – tarptautinė 58-oji regata „Gintariniai irklai“. Su nekantrumu startų laukę sportininkai pagaliau galėjo pasitikrinti savo jėgas.

Du aukso medalius iškovojęs vienvietę irklavęs Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių prizininkas Saulius Ritter teigė esąs patenkintas asmeniniais rezultatais, tačiau visada mato galimybę tobulėti. Šeštadienį vykusiame finale S.Ritter distanciją įveikė per 7 minutes ir 20,54 sekundės, sekmadienį – per 6 minutes ir 47,94 sekundės.

„Regatos metu oras buvo ganėtinai permainingas – teko išbandyti jėgas tiek prieš vėją, tiek pavėjui, – paaiškino S.Ritter. – Esu patenkintas atliktu darbu treniruotėse, o varžybose, žinoma, visada galima tobulėti. Lengva varžybose niekada nebūna. Su nekantrumu ir nedideliu nerimu laukiau jų laukiau – norėjau pasitikrinti savo jėgas, pamatyti, kokius vaisius duos kiek pakoreguotas treniruočių procesas. Varžybose padarytas klaidas peržiūrėsime su treneriu Tomu Valčiuku“.

Saulius Ritter l LIF nuotr.

Saulius Ritter l LIF nuotr.

Pasak S. Ritter, varžybų mastas šiais metais dėl pandemijos ir karantino buvo kiek mažesnis. „Bet jeigu trūksta varžovų, visada galima kovoti su savimi. Turime savo tikslus ir užduotis, kurias stengiamės įvykdyti“, – pabrėžė irkluotojas.

Olimpinis prizininkas tikisi, kad rugpjūčio 23-ą dieną Trakuose įvyks šalies čempionatas.

„Ir su nekantrumu laukiame liepos 31 dienos, kuomet turėtų būti pranešta, ar spalio mėnesį Lenkijoje įvyks Europos čempionatas“, – priminė S.Ritter.

Savo rezultatais buvo patenkinti ir pernai Europos ir pasaulio čempionatuose prizininkais tapę pavienę dvivietę irkluojantys Povilas Stankūnas ir Mantas Juškevičius. Sekmadienio finale distanciją vaikinai įveikė per 6 minutes ir 34,79 sekundės.

„Tik du kartus esame buvę greitesni – JAV, kuomet iškovojome pasaulio jaunimo pirmenybių sidabrą, – džiaugėsi P.Stankūnas. – Tačiau šios varžybos išskirtinės ir tuo, kad aš pirmą kartą sėdėjau yrininko pozicijoje. Manau, kad mano debiutas visai neblogas. Jeigu būtume sulaukę didesnio pasipriešinimo finiše, galbūt, būtume pasiekę geriausią savo rezultatą. Džiaugiamės, kad pirmas blynas neprisvilo“.

Dviem regatos aukso medaliais pasipuošė ir Mildos Valčiukaitės bei Ievos Adomavičiūtės porinės dvivietės įgula. Sekmadienį irkluotojos distanciją įveikė per 6 minutes ir 59,20 sekundės.

„Mūsų konkurentas šįkart buvo laikas, – teigė I.Adomavičiūtė po finišo – Stengėmės pasiekti kuo geresnį rezultatą. Tai pirmosios varžybos. Pradžia. Ji nėra bloga, bet dar turime, kur pasitempti. Džiaugiamės, kad pagaliau įvyko varžybos, dabar lauksime šalies čempionato“.

„Turime trenerio iškeltus tikslus, todėl kiekvieną kartą stengiamės juos įgyvendinti ir tobulėti. Vėliau, susirinkime, sužinosime, ar mums pavyko tai padaryti“, – nusišypsojo Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių prizininkė M.Valčiukaitė, šeštadienį iškovojusi aukso medalį moterų vienviečių finale. – Pasitikriname jėgas ir treniruotėse, bet gerai yra pasivaržyti bei save išbandyti ir varžybose“.

Porinių keturviečių apdovanojimai l LIF nuotr.

Porinių keturviečių apdovanojimai l LIF nuotr.

Sekmadienį visų žiūrovų dėmesys buvo nukreiptas į porinių keturviečių finalą, kuriame triumfavo Martyno Džiaugio, Dominyko Jančionio, Dovydo Nemeravičiaus ir Aurimo Adomavičiaus įgula. Distancija buvo įveikta per 5 minutes ir 45,09 sekundės.

„Rezultatas parodė, kad einame teisingu keliu – kur kas tiesesniu negu praėjusiais metais, – po galingo finišo kalbėjo D.Nemeravičius. – Akivaizdu, kad rezultatas gerėja. Jis kužda, kad galėtume kovoti su aukšto lygio komandomis. Bet kol kas nenorime spėlioti. Atrandame naujus pasirengimo startams metodus, todėl kiekvienos varžybos yra svarbios, todėl „Gintariniai irklai“ tapo labai svarbia patirtimi“.

Su visais regatos „Gintariniai irklai“ rezultatais galite susipažinti ČIA!

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

2020/21 m. LKL

12-05 „Pieno žvaigždės“ 17:00 „Šiauliai“
12-05 „Neptūnas“ 17:00 „Lietkabelis“
12-06 „Žalgiris“ 17:00 „Rytas“

2020/21 m. Eurolyga

11-27 „Fenerbahče“ 19:45 „Valencia“
11-27 „Panathinaikos“ 21:00 „Bayern“
11-27 ASVEL 21:45 „Barcelona“
12-03 „Zenit“ 21:00 „Fenerbahče“
12-03 CSKA 21:00 „Olympiacos“
12-03 „Maccabi“ 21:05 „Crvena Zvezda“
12-03 „AX Armani“ 21:45 „Panathinaikos“
12-03 „Valencia“ 22:00 ALBA
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Pen 11-27 Crystal Palace 22 : 00 Newcastle United
Šeš 11-28 Brighton & Hov… 14 : 30 Liverpool
Šeš 11-28 Manchester City 17 : 00 Burnley
Šeš 11-28 Everton 19 : 30 Leeds United
Šeš 11-28 West Bromwich … 22 : 00 Sheffield United