Modestas Bukauskas | Instagram.com nuotr

Modestas Bukauskas | Instagram.com nuotr

 Anglijoje gyvenantis lietuvis Modestas Bukauskas tęsia pasiruošimą debiutinei kovai UFC. Lietuvio varžovu bus 31-erių brazilas Vinicius Moreira (9-4), žinomas „Mamute“ pravarde. Pussunkio svorio kategorijos kova „UFC on ESPN+32“ turnyre vyks liepos 15 d. Jungtinių Arabų Emyratų Jaso saloje. Šis turnyras bus kiek neįprastas tuo, kad vyks trečiadienį (Lietuvos laiku veikiausiai ketvirtadienį ryte).

Karantino metu lietuviui buvo kiek lengviau nei daugeliui kitų kovotojų, mat jo treneris yra ir jo tėtis Gintas Bukauskas, tad jų darbas nenutrūko net ir pandemijos metu.

„Tais laikais, kai tėtis sportavo, MMA net nebuvo, buvo tik „No-Holds-Barred“. Lietuva tada dar buvo Sovietų Sąjungos dalis, todėl tėtis ėmė užsiiminėti karatė, gavo juodąjį diržą. Mano stovėsenos pagrindai iš ten ir atėję. Vėliau tėtis kažkiek perėjo į sambo. Tą sambo ir karatė mišinį vėliau jis pavertė savo menu – „Combat Self Defence“. Tada jis pradėjo dalyvauti turnyruose, netgi tapo Sovietų Sąjungos „No-Holds-Barred“ sunkiasvorių čempionu. Tai buvo rimtas pasiekimas. Tokiais dalykais užsiimdavo tik kieti močkrušiai, todėl didžiąją dalį vaikystės ir prisibijojau tėvo. Persikėlus į Angliją, jis suprato, kad kovotojo karjerą turės kuriam laikui pamiršti, nes reikėjo rūpintis vaikais, ieškoti darbo ir t.t. Jau būdamas 5-erių sulaukdavau tėvo pamokų. Jis man parodydavo tam tikrus smūgius, o aš tuo buvau labai susidomėjęs. Netrukus treniruotės tapo rimtos. Esu dėkingas tėvui, kad jis mane spausdavo sunkiais momentais, kai jau nebenorėdavau treniruotis. Iš vienos pusės, norėjosi būti paprastu vaiku, iš kitos pusės, tos treniruotės man padėjo labai sutvirtėti psichologiškai ir išmokti disciplinos. Mano įgūdžiai, ypač kalbant apie kovą stovėsenoje, yra geresni už daugelio todėl, kad tėvas mane skatino sunkiai dirbti“, - pasakojo M.Bukauskas.

Kitame interviu kovotojas dar kartą pasidžiaugė, kad galės sukurti Lietuvos MMA istoriją.

„Tapsiu pirmu Lietuvoje gimusiu kovotoju, kuris dalyvaus UFC turnyre. Tai bus įrašyta į istorijos knygas. Visa šalis mane palaiko, todėl jausmas nuostabus. Gaunu daug sveikinimų, palinkėjimų. Man tai reiškia labai daug“, - sakė M.Bukauskas.

Lietuvis pripažino, kad kol kas nežino visų detalių apie šio turnyro organizavimą. Jam tik buvo pranešta, kad jis išskris liepos 11 d. M.Bukauskas taip pat atskleidė, kad asmeniškai dar nekalbėjo su UFC prezidentu Dana White‘u, bet jau dalyvavo bendroje konferencijoje su juo, kai šis susisiekė su visais „kovų salos“ turnyro dalyviais.

„Jie tik paklausė, kuris oro uostas man yra arčiausiai ir kad turėsiu iš ten išskristi. Tai viskas, ką žinau. Turbūt tik paskutinę minutę sužinosiu daugiau. Mano planas šiemet – 3 kovos ir 3 didelės pergalės. Noriu visas jas laimėti anksčiau laiko ir gauti premijas už geriausią pasirodymą. Man reikia sukurti gerą šou narve, kad mane visi įsidėmėtų. Šiame sporte mes neturime daug laiko. Gal 10-12 metų dar būsiu šiame žaidime. 2021 m. planuoju įsiveržti į reitingo 15-uką ir kautis su dar rimtesniais varžovais“, - sakė M.Bukauskas.

Lietuvis treniruojasi du kartus per dieną, šešis kartus per savaitę. Rytais jis darbuojasi su tėčiu ir gerina smūgiavimo techniką. Vakarais M.Bukauskas tobulina savo įgūdžius graplinge ir imtynėse.

Anot lietuvio, jis per 2-3 metus norėtų iškovoti tiek pergalių, kad nusipelnytų kovos dėl pasaulio čempiono diržo. Šiuo metu pussunkio svorio kategorijoje karaliauja amerikietis Jonas Jonesas, su kuriuo M.Bukauskas anksčiau yra plušėjęs treniruotėse ir kurį laiko savo idealu koviniame sporte.

„Israelis Adesanya visą gyvenimą mokėsi iš Andersono Silvos ir galiausiai su juo susikovė, tas pats buvo ir su Conoru McGregoru, kai šis kovėsi prieš Jose Aldo. Žinote, kaip sakoma – tavo idealai tampa tavo konkurentais. Įsivaizduokite, ką reikštų kautis su žmogumi, iš kurio mokeisi visą laiką ir su kuriuo anksčiau treniravaisi. Tai būtų nepakartojamas jausmas, tai būtų mano karjeros viršūnė – kova prieš idealą, kova prieš geriausią istorijoje. Pažiūrėsime, kas nutiks per ateinančius 2-3 metus, bet toks scenarijus būtų vertas filmo. Tikrai norėčiau tokios kovos“, - pridėjo lietuvis.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

:)
2020-06-29 11:11:54
Na tikrai jau ne visos Lietuvos pailaikymas, nes minimum 80% apie ji net nera girdeja. Sekmes pirmoje kovoje.
Atsakyti
jk
2020-06-27 15:29:03
Jo apetitu nesiskundžia M.Bukauskas, kad tik nepaspringtų per pirmas kovas. O su Jonu daug kas nori susikauti. Sėkmės Bukauskui.
Atsakyti
Kaka
2020-06-27 12:40:21
Tai jis apie pirmą kovą tik ir galvoja. Jo paklausė kokie tavo planai, nu tai ir pasakė su J.Jones kovoti po dviejų ar trijų metų. Tai kas nepatinka? :) Jūs čia visi ekspertai tuoj pradėjot aiškint " pirmą kovą laimėk, netryžniok dar ką nors ten... " Po Joninių dar neatsigavę esat ekspertai-čempionai :)
Atsakyti
Abdul
2020-06-27 11:21:12
Kaip sakoma neperšokes griovio nesakyk op. Pirma pirmą kovą laimėti reikia, o čia 50/50 tada dar koki 10 laimėti ir tik tada paie Jones galvoti :)
Atsakyti
silute
2020-06-27 07:59:31
Nejaugi nera video su jo kovomis ?? butu idomu paziureti .
Atsakyti
camp303
2020-06-27 08:23:05
Kaip gali būti nematęs Bukausko kovų? Ir negėda žmonėms tokius klausimus uždavinėti.
Saunuolis
2020-06-27 01:18:58
Gerai, kad pasitiki savo jegom jei nepasitiketu ufc pakvietimo ir nebutu gaves... O lietuviai tik sumenkinti, juodai pavydeti ir pazeminti sava gali daugiau nieko... Tikiu jog visos svajones tavo išsipildys ir busi kitais metais TOP15.
Atsakyti
asdfdg
2020-06-27 11:54:57
sutinku su tavim,gerai ,kad pasitiki savo jegom,bet jau per daug i prieki ziuri.one step at a time kaip sakoma
Aad
2020-06-27 00:47:28
Nu cia mcgregoro mastymo pirma viena kova laimek :D stovesena elitinen pas ji rimtai? Ziuresim ka stovesenoj padarys
Atsakyti
Ksks
2020-06-26 23:46:50
Jooo,per daug čiuvas į prieky žiūri.Svarbiausia pirma kovą laimėti,tada kaip jau dievas duos
Atsakyti
Kazys
2020-06-26 22:41:12
Netrizniuok. Pradžiai laimėk pyrma kovą
Atsakyti
Antanas
2020-06-26 23:14:23
kazy tu irgi cs go nepasiduok