Danas Fritsche (kairėje) | Scanpix nuotr.

Danas Fritsche (kairėje) | Scanpix nuotr.

 Dukart NHL čempionas Danielis Carcillo kartu su Garrettu Tayloru nusprendė paduoti į teismą Kanados ledo ritulio lygą (CHL), Vakarų ledo ritulio lygą (WHL), Ontarijo ledo ritulio lygą (OHL) ir Kvebeko jaunimo ledo ritulio lygą (QMJHL). Savo laikus jaunimo lygose prisiminę ledo ritulininkai atvirai prabilo apie tai, su kokiomis „krikštynomis“ jiems teko susidurti ir kaip jie buvo žeminami viso sezono metu vyresnių ledo ritulininkų.

Dabar prie šio ieškinio ruošiasi prisijungti dar vienas buvęs ledo ritulininkas – 34-erių Danas Fritsche. Jis atstovavo „Sarnia Sting“ ekipai tuo pačiu metu, kaip ir D.Carcillo.

„Ieškinyje neperskaičiau nieko, kas nebūtų tiesa. Tame klube buvo toksiška aplinka. Turėjau ištverti visą mėšlą, visą naujokų kankinimą. Tai buvo siaubinga. Žmonės žinojo, kas vyksta klubo viduje, ir nieko nedarė. Juk naujokams tebūna 16-17 metų. Baisu tai prisiminti ir siaubinga apie tai galvoti. Pamenu, kai turėjome rytinį susirinkimą po pralaimėjimo. Dar niekada nebuvau toks pažemintas komandos draugų akivaizdoje. Treneris išvadino mane kekše ir sakė, kad paskambinčiau tėvui ir agentui bei pakartočiau jiems tuos žodžius. Tas pats treneris žinojo, kad prieš savaitę buvau uždarytas tualete ir daužomas lazda, bet nieko nedarė. Tai turbūt buvo žemiausias mano gyvenimo taškas“, - prisiminė D.Fritsche.

Ledo ritulininkas po pirmojo sezono „Sarnia Sting“ nusprendė tėvui nieko nesakyti apie tai, kas nutiko: „Jei tai būčiau pasakęs, tai dabar su tėčiu kalbėčiausi kalėjime. Jis tikriausiai būtų ką nors nužudęs.“

D.Fritsche nusprendė antrajam sezonui grįžti į „Sarnia Sting“, nes tai buvo paskutiniai metai prieš NHL naujokų biržą ir jis nenorėjo, kad jo „akcijos“ nukristų. Jis ir toliau nesutardavo su komandos veteranais, kurie po vieno iš ginčų subraižė vaikino automobilį.

„Aš tik norėjau žaisti ledo ritulį. Tai buvo svarbiausi metai mano jaunimo karjeroje, kai turėjau įtikinti NHL skautus, bet buvo labai sunku koncentruotis į žaidimą. Niekada nenorėjau apie tai kalbėti, nes tai prisiminti itin nemalonu, bet dabar viskas iškilo į viešumą. Turime pakovoti, kad ateities kartoms pagerintume situaciją. Ledo ritulys yra per geras sportas, kad jį taip gadintume“, - pridėjo D.Fritsche.

NHL naujokų biržoje puolėją 46-uoju šaukimu pasirinko Kolambuso „Blue Jackets“. Vėliau jis žaidė Niujorko „Rangers“ ir Minesotos „Wild“, nesėkmingai bandė įsitvirtinti Atlantos „Thrashers“, o antrąją karjeros dalį praleido Šveicarijoje, gavo šios šalies pilietybę ir netgi trumpai atstovavo vyrų rinktinei.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.