Danielis Carcillo | Scanpix nuotr.

Danielis Carcillo | Scanpix nuotr.

 Dukart NHL čempionas Danielis Carcillo kartu su Garrettu Tayloru nusprendė paduoti į teismą Kanados ledo ritulio lygą (CHL), Vakarų ledo ritulio lygą (WHL), Ontarijo ledo ritulio lygą (OHL) ir Kvebeko jaunimo ledo ritulio lygą (QMJHL). Savo laikus jaunimo lygose prisiminę ledo ritulininkai atvirai prabilo apie tai, su kokiomis „krikštynomis“ jiems teko susidurti ir kaip jie buvo žeminami viso sezono metu vyresnių ledo ritulininkų.

Ne visi patikėjo, kad tokie dalykai išties galėtų dėtis jaunimo ledo ritulio komandose, tačiau 2002-2003 m. kartu su D.Carcillo „Sarnia Sting“ ekipoje debiutavęs vartininkas Ryanas Munce‘as patvirtino, kad viskas, ką sako D.Carcillo, yra tiesa. Vartininkas atskleidė ir daugiau detalių apie tai, kaip buvo elgiamasi su naujokais.

„Kartą sėdėjau viešbutyje po eilinio veteranų pažeminimo ir laiške bandžiau išlieti susikaupusias emocijas. Galvojau apie savižudybę. Tie patys veteranai tada įsiveržė į mano kambarį ir atėmė laišką. Vėliau jį suglamžė ir numetė prie durų. Jei aš sužinočiau, kad kas nors galvoja apie savižudybę, tai bent jau praneščiau klubo treneriui, kad jis imtųsi veiksmų. Vietoj to jie pagalvojo – „ai, velniop, kam tai rūpi?“, - pasakojo R.Munce‘as.

D.Carcillo ir G.Tayloro ieškinys pateiktas prieš visas minėtų lygų komandas, todėl visi nukentėję žaidėjai, kurie išdrįs kalbėti, turi teisę prisidėti prie liudijimų.

„Mus susodino duše visiškai nuogus ir pririšo vienus prie kitų. Sėdėjome kaip kanojoje ir turėjome dainuoti, kad irkluojame valtį, o jie ant mūsų purškė iš kažkokių aerozolinių skardinių, nuo kurių „degdavo“ mūsų pečiai. Taip pat mus nurengdavo ir daužydavo per užpakalį su vartininko lazda. Smūgiai buvo tokie stiprūs, kad negalėdovame net atsisėsti. Jei smūgio metu sujudėdavai, jie voždavo dar kartą. Per ekskursijas naujokus išrengdavo ir nuogus po aštuonis suleisdavo į tualetą. Tada įmesdavo į vidų surištus jų drabužius. Išeiti negalėjai tol, kol neapsirengdavai, o tai galėdavo užtrukti valandas. Vyresni žaidėjai tuo metu mus spjaudydavo ir šlapindavosi ant mūsų. Tai buvo toks senas ledo ritulio paprotys, kad niekas net nepagalvodavo, kad tai yra kažkas blogo“, - sakė R.Munce‘as.

D.Carcillo ieškinyje parašyta, kad naujokai burna turėdavo traukti obuolius iš šlapimo, seilių ir kitų kūno skysčių pripildyto krepšio. R.Munce‘as tai patvirtino.

„Sting“ klube taip pat buvo pradėta „dienos naujoko“ tradicija. Vyresni žaidėjai ištraukdavo burtus, kuris naujokas gulsis ant stalo nuogu užpakaliu aukštyn. Veteranai pasiimdavo diržus ir plakdavo naujoką, kol jiems tai pabosdavo. Teigiama, kad kartą prie to prisijungė ir treneris, palaikęs visai tai pokštu.

R.Munce‘o teigimu, rasizmas klube buvo giliai įsišaknijęs. Juodaodžiai ten nuolat buvo vadinami nepagarbiu žodžiu iš n raidės, o žydų kilmės žaidėjui netgi buvo liepta užsiklijuoti juodą lipnią juostą virš lūpos ir vaidinti Adolfą Hitlerį.

„The Hockey News“ taip pat pakalbino vieną iš tų laikų „Sting“ veteranų. Jis pats tokiuose ritualuose atsisakė dalyvauti, bet patvirtino, kad visa tai vyko.

„Carcillo kaltinimuose nemačiau nieko, kas būtų netiesa. Gailiuosi, kad nepadariau ko nors daugiau, kad tai sustabdyčiau“, - sakė anonimu norėjęs likti buvęs „Sting“ žaidėjas.

Tuometiniai „Sting“ vadovai ir treneriai į žurnalistų skambučius neatsiliepė.

Kartu su D.Carcillo ieškinį pateikęs G.Tayloras prisiminė vadinamąjį „naujokų vakarėlį“. Jo teigimu, klubo naujokai turėjo persirengti moterimis ir gerti alkoholį tol, kol „nulūždavo“. Anot G.Tayloro, alkoholis buvo perkamas iš klubo sąskaitos, turint vyriausiojo trenerio „palaiminimą“.  

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Ygaga
2020-06-22 17:54:47
Idomu kas darosi siuo metu komandose, kurių savininkai yra rusai
Atsakyti
.
2020-06-21 19:03:09
Gal kas paaiskins kokio bybio po bent vieno tokio prikolo jie neina is tos komandos?
Atsakyti
,
2020-06-23 09:59:49
del pinigu su 4 ar 5 nuliais?
asd
2020-06-23 10:19:13
Carcillo interviu minėjo, kad dėl savo svajonės žmogus gali iškęsti labai daug ir jis pats viską nusprendė kentėti vien dėl svajonės žaisti NHL. Taip pat minėjo, kad jis būdamas vienu geresnių žaidėjų buvo nuėjęs pas komandos vadovą pasakyti, kad tai turi baigtis arba jis išvažiuoja namo, tai visa tai aprimo maždaug savaitei ir viskas vėl grįžo į savo vėžias. Bet esmė yra ta, kad visa tai kentė, kad sunkus darbas vaikystėje nenueitų veltui ir turėtų šansą žaisti NHL
Ms
2020-06-21 17:26:46
Čia jau gryna Dedovcina.Ne gimnazijos krikštynos :D
Atsakyti
man idomu
2020-06-21 15:07:53
Ar jie to paties nedare naujokam, kai tapo vyresniais?
Atsakyti