Guillermo Bertola | Scanpix nuotr.

Guillermo Bertola | Scanpix nuotr.

 Tituluotas Argentinos plaukikas Guillermo Bertola įsivėlė į kiek neįprastą dopingo skandalą ir sulaukė ketverių metų diskvalifikacijos.

Nustačius neįprastus kraujo tyrimo rezultatus, G.Bertola buvo pakviestas pasiaiškinti. Jis teisinosi, kad treniravosi aukštikalnėse ir plaukiodavo su vamzdeliu po vandeniu. Galiausiai, šių metų pradžioje, argentinietis išklojo tiesą, pareikšdamas, kad 2018 m. jau buvo atliktas kraujo perpylimas. Tuomet G.Bertola turėjo virškinimo sistemos sutrikimų ir jam padėti sutiko mama, kurios kraujas ir buvo perpiltas.

Pati motina teisinosi, kad tik norėjo pagerinti sūnaus savijautą ir nežinojo, kad tokios procedūros draudžiamos profesionaliems sportininkams. FINA, išklausiusi liudijimus, diskvalifikavo sportininką iki 2024 m. sausio.

G.Bertola praras visus medalius ir honorarus, laimėtus nuo 2018 m. sausio, tarp kurių – ir sidabrą 10 km lenktynėse atvirame vandenyne 2019 m. Panamerikos žaidynėse. 2011 m. jis laimėjo Panamerikos žaidynių bronzą.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.