Benediktas Vanagas (kairėje) | nacauto.lt nuotr.

Benediktas Vanagas (kairėje) | nacauto.lt nuotr.

Po dešimties dienų, sausio 4 dieną Pietų Amerikoje startuos sunkiausios pasaulio maratono lenktynės – „Dakar 2014“. Šios varžybos iš sportininkų pareikalaus daug fizinių bei psichologinių jėgų, siekiant įveikti maratono trasą per keturiolika dienų. Patys lietuviai: Benediktas Vanagas bei Antanas Juknevičius, labai atsargiai prognozuoja savo vietą galutinėje turnyrinėje lentelėje. Tuo tarpu buvę Dakaro ralio dalyviai bei automobilių sporto ekspertai lietuviams lenktynininkams linki stabiliai važiuoti ir finišą pasiekti „ant ratų“.

B.Vanagas ir A.Juknevičius nedrįsta prognozuoti savo vietos

Pasak Antano Juknevičiaus, kuris Dakaro maratono trasą pirmą kartą kaip vairuotojas šturmuos automobiliu „Toyota FJ Cruiser“, idealiausia Dakaro vieta būtų finišas.

„Visos kitos vietos priklauso nuo tavo finansinių galimybių. Kadangi aš neturiu labai didelio biudžeto, tai važiuoju labiau pasitikėdamas savo patirtimi. Ja žadu kompensuoti finansinius trūkumas. O kokia bus vieta, pamatysime Dakare“, - sakė A.Juknevičius, kuris Dakaro maratono lenktynėse kaip šturmanas dalyvavo 4 kartus.

Benedikto Vanago, atstovausiančio „General Financing – Autopaslauga“ komandai, teigimu, 50-a vieta nėra rezultatas, dėl kurio komanda važiuoja į varžybas Pietų Amerikoje.

„Mano nuomone, mes esame verti daugiau. Tačiau ko mes esame verti iš tiesų, pamatysime sausio mėnesį“, - sakė lenktynininkas Benediktas Vanagas.

Buvę Dakaro dalyviai ekipažams linki stabilumo

Tuo tarpu lenktynininkas Aurelijus Petraitis, su kuriuo kaip šturmanas A. Juknevičius 2009 metais užėmė 25 vietą, teigia, kad pats blogiausias rezultatas yra tik pravažiuoti Dakaro trasą.

„Prognozės yra labai neaiškios. Sakyčiau, kad B. Vanago technika – šiek tiek geresnė, tačiau A. Juknevičiaus patirtis yra didesnė. Bet vėlgi, jeigu Antanas važiuos, kaip padedantysis ekipažas Kazachstano komandai, tai rezultatas bus vienoks, jei už save – bus kitoks“, - situaciją komentavo Aurelijus Petraitis.

Pirmasis lietuvis Dakaro ralį įveikęs motociklu Mindaugas Slapšys abiems mūsų šalies ekipažams linki stabilumo ir supratimo dykumos lenktynėse. ,,Dakaras nėra vienos dienos varžybos, nes sunkiausia varžybų dalis prasideda antroje jų pusėje, t.y. antrą savaitę”, - teigia panevėžietis, kuris vis dar svajoja apie dalyvavimą sunkiausiose pasaulio lenktynėse.

Pasak „Top Gear“ žurnalo vyriausiojo redaktoriaus Renaldo Gabarto, Dakare Benediktas Vanagas ir Antanas Juknevičius galėtų pretenduoti į keturiasdešimtuką. Tuo tarpu M. Slapšio teigimu, lietuviai galėtų pasiekti ir 30-ą vietą.

„Formulės -1“ lenktynių komentatorius Kristijonas Kaikaris juokavo, kad Dakaro lenktynėse svarbiausia finišuoti „ant ratų“.

„Dakaro lenktynės yra išgyvenimo lenktynės: fiziškai, techniškai ir psichologiškai. Aš linkiu, kad visos gamyklinės komandos, startuosiančios šiose varžybose, neišgyventų. Tuo tarpu mūsų ekipažams tarp negamyklinių komandų linkiu būti pirmiems. Manau, kad tai yra įmanoma“, - sakė K.Kaikaris.

Kaip seksis Lietuvai atstovausiantiems Benediktui Vanagui ir Andrejui Rudnickiui bei Antanui Juknevičiui su Vytautu Obolevičiumi, sužinosime jau netrukus.

Šeštą kartą rengiamas Pietų Amerikos žemyne, Dakaras aprėps 9000 kilometrų maršrutą, iš kurių 5000 kilometrų drieksis greičio ruožuose. Varžybų dalyviai važiuos per tris valstybes: Argentiną, Boliviją ir Čilę. Sausio 5 dieną Dakaro startas bus duotas Argentinoje, Rosarijuje, o sausio 18 dieną dalyviai finišuos Čilėje Valparaiso mieste.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų