Mindaugas Bilius | Alfredo Pliadžio nuotr.

Mindaugas Bilius | Alfredo Pliadžio nuotr.

 Neįgalieji sportininkai nuo šiol kartu su sveikaisiais varžysis Lietuvos lengvosios atletikos čempionate ir šalies taurės varžybose. Tokiam žingsniui žalią šviesą uždegė Lietuvos lengvosios atletikos (LLAF) Tarybos sprendimas integruoti neįgaliuosius į savo organizuojamas varžybas. Planuojama, kad jau šiais metais Lietuvos neįgaliųjų lengvosios atletikos rinktinės sportininkai startuos LLAF varžybose.

„Aš labai džiaugiuosi, kad LLAF palaikė Lietuvos paralimpinio komiteto (LPAK) iniciatyvą ir priėmė progresyvų sprendimą integruoti paraatletus į savo organizuojamas nacionalines varžybas. Susitarimas su LLAF – istorinis, nes Tarptautinis paralimpinis komitetas mus informavo, jog tokia praktika, kai sveikieji startuoja kartu su neįgaliaisiais egzistuoja tik dviejose pasaulio šalyse – Kanadoje ir Naujojoje Zelandijoje. Lietuva bus trečia“, – pasakojo LPAK prezidentas Mindaugas Bilius.

Anot LPAK vadovo, paraatletai LLAF varžybose galės startuoti jau šią vasarą. Pagrindiniais startai – rugjūčio 7-8 d. Palangoje vyksiantis Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas ir rugpjūčio 22 d. šalies lengvosios atletikos taurės varžybos Vilniuje.

„Kitas žingsnis – pasiekti, kad paraatletų rezultatai, pasiekti šiose varžybose, būtų fiksuojami pasaulio reitinge. Dėl to jau gavome preliminarų Tarptautinio paralimpinio komiteto patvirtinimą. Tikiuosi, kad jau netrukus sudėliosime visus taškus. Tada mūsų sportininkai galės namie vykdyti Europos ir pasaulio čempionatų ir net paralimpinių žaidynių normatyvus.

Tai – didelis privalumas kiekvienam sportininkui. Matau ir kitų šio susitarimo naudų. Tai – didelis žingsnis kalbant apie neįgaliųjų integraciją plačiąja prasme. Be to, tai turėtų padidinti paralimpinio sporto žinomumą, nes Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas ir šalies taurės varžybos pritraukia tikrai nemažai žiūrovų. Dabar jų turėtų būti dar daugiau, nes žmonės turės galimybę gyvai pamatyti besivaržančius geriausius mūsų šalies paraatletus“, – sakė M. Bilius.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų