Rose Namajunas ir Paige VanZant | Instagram.com nuotr

Rose Namajunas ir Paige VanZant | Instagram.com nuotr

 Liepos 15 d. Jungtinių Arabų Emyratų Jaso saloje (Lietuvos laiku – veikiausiai liepos 16 d. ryte) yra numatytas „UFC Fight Night“ serijos mišrių kovos menų (MMA) turnyras. Jame išvysime ir pirmąjį vyrą iš Lietuvos, patekusį į UFC – Modestą Bukauską. Jo laukia akistata su brazilu Viniciusu Moreira.

Tai nebus pirmas kartas, kai UFC turnyro metu išvysime Lietuvos vėliavą. Julija Stoliarenko 2018 m. dalyvavo „The Ultimate Fighter“ realybės šou sezone ir buvo pakviesta į finalinį turnyrą, kuris irgi turėjo „UFC Fight Night“ statusą. Dar anksčiau į UFC narvą su Lietuvos atributika žengdavo Rose Namajunas, o vieną kartą Lietuvos vėliavą jai priskyrė ir transliacijos režisieriai. Tai nutiko dar 2015 m. gruodžio 10 d. Visuose kituose UFC turnyruose R.Namajunas buvo priskirta JAV vėliava.

Kovos pristatymas | Organizatorių nuotr.

Kovos pristatymas | Organizatorių nuotr.

Tą kartą turnyras vyko Las Vegase (JAV) ir vadinosi „UFC Fight Night 80“. Tuomet pagrindinėje vakaro kovoje talentingoji amerikietė Paige VanZant turėjo susikauti su škote Joanne Calderwood, bet pastaroji buvo priversta pasitraukti iš turnyro, o jos vietą užėmė R.Namajunas. Lietuvių kilmės kovotoja turėjo tik 6 savaites pasiruošti potencialiai 5 raundų kovai.

Prieš turnyrą daugelis favorite vadino P.VanZant. Tuo metu amerikietė UFC turėjo 3 pergales iš tiek pat galimų, o lažybininkai jos šansus laimėti vertino 61 proc. (R.Namajunas – 36 proc., lygiųjų tikimybė – 3 proc.). Net ir ESPN apžvalgininkai prognozavo, kad P.VanZant laimės kovą smaugimo veiksmu.

Artėjant turnyro startui, R.Namajunas visus nustebino išvaizdos pokyčiai. Oficialiame turnyro plakate lietuvių kilmės kovotoja dar buvo įamžinta su ilgais plaukais, tačiau prieš turnyrą nusprendė juos nusikirpti ir pasirodė su labai trumpa šukuosena. Žurnalistai puolė jos klausinėti, kodėl ji ryžosi tokiems pokyčiams.

Turnyro plakatas:

Turnyro plakatas | Organizatorių nuotr.

Turnyro plakatas | Organizatorių nuotr.

„Manęs tie klausimai nestebina, bet tuo pačiu norėčiau jų paklausti, kodėl plaukai jiems toks svarbus dalykas? Tai ir yra viena iš priežasčių, kodėl nusprendžiau juos nusikirpti, kad paklausčiau visų, kodėl jiems tai taip rūpi? Tokia jau ta šiuolaikinė visuomenė. Ji koncentruojasi į keistus dalykus“, - tuomet kalbėjo R.Namajunas.

Lietuvių kilmės sportininkė tąkart pažymėjo, kad MMA kovos – tai ne gražuolių konkursas. Kai kurie manė, kad jos žingsnis nusikirpti plaukus buvo nukreiptas prieš P.VanZant, kuri tiek anksčiau, tiek dabar nesidrovi dalintis pikantiškomis savo nuotraukomis.

„Ne, tai ne dėl Paige. Tai nukreipta į bet ką, kas galvoja, kad tai gražuolių konkursas. Tiesiog kai kurie žmonės būna išsiblaškę ir koncentruojasi ne į kovą, o į kitus dalykus. Aš ir augdama dažnai sportuodavau, todėl nesidomėjau, kaip reikia prižiūrėti plaukus, kokius produktus naudoti ir t.t. To tiesiog nemokėjau, o labiausiai norėjau atsibusti ryte ir jaustis graži, negaištant laiko visokioms procedūroms“, - pridėjo R.Namajunas.

Įdomu tai, kad prieš turnyrą P.VanZant žadėjo nusiskusti galvą plikai, jei surinks 10 tūkst. JAV dolerių labdaros organizacijai, kovojančiai su vėžiu. Amerikietė tąkart surinko 37 tūkst. JAV dolerių, bet galvos nenusiskuto ir tik nežymiai pasitrumpino plaukus. Tuomet neoficialiai kalbėta, kad UFC uždraudė jai tokius drastiškus stiliaus pokyčius.

Vos prasidėjus kovai, tapo akivaizdu, kad ekspertai šį kartą gerokai „prašovė“. R.Namajunas visiškai dominavo nuo pirmojo raundo iki kovos pabaigos. Lietuvių kilmės kovotoja iš viso atliko 104 tikslius smūgius, iš kurių 57 buvo akcentuoti. P.VanZant pataikė 53 kartus, bet vos 10 iš šių smūgių buvo akcentuoti. R.Namajunas geriau kovėsi stovėsenoje, bet didžiausią pranašumą demonstravo parteryje. Lietuvių kilmės kovotoja net 16 min. 33 sek. praleido dominuojančioje pozicijoje. Ji kiekviename raunde bent po kartą atlikdavo sėkmingą varžovės metimą, o iš viso oponentę parvertė 8 kartus. P.VanZant mėgino atlikti 2 metimus ir abu kartus tai darė nesėkmingai.

Kova baigėsi įpusėjus penktajam raundui. Kiek ironiška tai, kad R.Namajunas laimėjo smaugimo veiksmu, kai ESPN prognozavo P.VanZant pergalę ketvirtajame raunde būtent smaugimo veiksmu. R.Namajunas už geriausią vakaro pasirodymą gavo 50 tūkst. JAV dolerių premiją, o ši kova „tapology“ reitinge yra 18-a tarp visų laikų geriausių moterų minimalaus svorio kategorijos MMA kovų.

Pilnas kovos įrašas:

R.Namajunas po šios pergalės toliau kilo į viršų reitinge, o per trejų metų laikotarpį iš viso laimėjo 5 kovas iš 6, įskaitant ir dvi pergales prieš iki tol niekieno narve nenugalėtą lenkę Joanną Jedrzejczyk. P.VanZant po pralaimėjimo R.Namajunas iki šiol taip ir nesukūrė nė vienos pergalių serijos. Po laimėtos kovos prieš Bec Rawlings vėl sekė amerikietės pralaimėjimai.

Įdomu tai, kad „UFC 251“ turnyre liepos 11 d. R.Namajunas ir P.VanZant keliai vėl susikirs. Tiesa, šį sykį jų varžovės bus skirtingos. R.Namajunas kausis su brazile Jessica Andrade ir mėgins iškovoti teisę dalyvauti titulinėje kovoje, o P.VanZant lauks kita brazilė Amanda Ribas.

Pirmoje kovoje beviltiškas P.VanZant pralaimėjimas daug kam buvo staigmena, tačiau revanšo prieš R.Namajunas ji veikiausiai niekada nesulauks. Dabar šias kovotojas jau skiria nemažas lygių skirtumas – R.Namajunas kaunasi su reitingo lyderėmis ir yra arti dar vienos titulinės kovos, o P.VanZant varžovėmis tampa į reitingą vos patenkančios arba apskritai nereitinguotos kovotojos.

Negana to, P.VanZant vėlesnėje karjeros stadijoje suvokė, kad 115 svarų (52,2 kg) kategorija jai yra netinkama. Amerikietė nuolat kankindavosi, mesdama svorį iki šios ribos, todėl prieš keletą metų nusprendė, kad pereis į neseniai sukurtą 125 svarų (56,7 kg) kategoriją.

Paige VanZant po svorio metimo | Instagram.com nuotr

Paige VanZant po svorio metimo | Instagram.com nuotr

„Man reikėdavo labai sunkiai mesti svorį. Aš esu daug sunkesnė, nei žmonėms gali pasirodyti. Žudžiau save dėl šio sporto. Prieš paskutines 2-3 kovas nuolat nualpdavau vonioje. Paskutinį kartą, kai nualpau, gydytojai net nenorėjo man leisti eiti į narvą“, - kalbėjo P.VanZant.

Remiantis P.VanZant žodžiais, galima daryti prielaidą, kad ir prieš kovą su R.Namajunas ji alpo vonioje, mesdama svorį. P.VanZant taip pat pasidalino nuotrauka, kurioje parodė, kokį poveikį jai turi svorio metimas.

R.Namajunas, priešingai, save atrado minimalaus svorio kategorijoje ir neturi planų keltis į aukštesnę kategoriją. Lietuvių kilmės kovotoja yra minėjusi, kad jos natūralus svoris yra 125 svarai (56,7 kg). Kovų savaitę ji pasitinka sverdama 120 svarų (54,4 kg) ir per paskutines dienas nesunkiai numeta likusius 5 svarus (2,3 kg) arba 4, jei tai nėra titulinė kova.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Nu jo
2020-06-12 10:17:30
Ta Vanzant tiktu i redtube analiniu pasidulkinti
Atsakyti
kasaras
2020-06-11 23:23:19
tai kad namajunas papu neturi,o kokia merga be papu?
Atsakyti
Swe
2020-06-11 23:51:43
Geresne nej be smegenu, kuri tik jais ir dziaugesi bei nieko kito nesugeba parodyt
Kas?
2020-06-12 04:43:47
Ne ten pataikei infantile. Kai paaugsi tai su metais papai rupės maziau zinok
Kas?
2020-06-12 04:51:38
Ir vienas klausimas,kasarai. kurioj sporto sakoj man idomu mergos dideliais papais pasizymi kad taip ju pasigedai sporto naujienose?
Ironija
2020-06-11 22:17:46
Nusikirpo Rose plaukus kad koncentruotusi zmones i kova o ne isvaizda, bet visi komentarai tik apie plaukus...
Atsakyti
Tomas
2020-06-11 22:27:32
Normalu, nes didesne MMA auditorijos dalis yra vyrai, tai nori nenori vertini moteri pagal jos isvaizda, o tiek Namajunas tiek Van Zant yra isvaizdzios mergos, tai ir kalbama apie tai. Apie kokia Cyborg ar Andrade niekas nesneka, nes tie du tai transvestitai
egis
2020-06-11 21:30:54
Su ilgais plaukais, tikrai graži mergina ta Rožytė ir jeigu jai kažkiek trukdo ilgi plaukai koviniam sporte, galėtų būti su trumpesniais plaukais, bet ne ta visiškai plika galva ir dėl smulkaus kūno sudėjimo tampa tarsi berniukas. Tačiau linkiu Rose Namajūnas sugrįžt į geriausią savo sportinę formą ir susigrąžint čempionės diržą.
Atsakyti
LOPAS TU TOMAI
2020-06-11 20:36:25
NEGALI MERGOS SUSIRAST PRIEŠ TA PLIKE PASMAUKYK ASILE
Atsakyti
Tomas
2020-06-11 20:39:56
Turiu merga o.O
Gedas
2020-06-11 20:34:42
Gražuolė Rose. Su plaukais tai iš viso nereali
Atsakyti
Tomas
2020-06-11 20:26:43
Van Zant laikas mest mma ir pradet filmuotis porno kol dar tinkama tam, kad galeciau smaukytis
Atsakyti
Slabodke
2020-06-12 04:49:57
Na tu pavarai