„Druskininkai Run 2020“ starte – ir neįgalieji, bėgantys su triračiais | Organizatorių nuotr.

„Druskininkai Run 2020“ starte – ir neįgalieji, bėgantys su triračiais | Organizatorių nuotr.

 Jau šeštadienį Druskininkų sporto centras kartu su asociacija „Sporto renginiai“  kviečia bėgimo sporto entuziastus savo jėgas išmėginti bėgime „Druskininkai RUN“.

Pirmąkart  Druskininkuose vykstančiame bėgime  į startą pakviesti ir žmonės su negalia. Jie nusiteikę įveikti 1 km atstumą. Neįgaliųjų varžybose dalyvaus bei Vilnių atstovaus aktyvaus užimtumo centro EIK sportininkai, bėgantys su triračiais. Vilniečiai nėra tokio bėgimo naujokai - centro sportininkai jau dalyvavo panašiose varžybose  ne tik Lietuvoje, bet ir Danijoje, Ispanijoje.

Žmonių su negalia judėjimui ir bėgimui naudojamas triratis (RaceRunner) - tai specialios konstrukcijos dviratį primenanti triratė priemonė be pedalų. Juo saugiai gali sportuoti pusiausvyros sutrikimus, judėjimo negalią turintys ar galūnių spastiką patiriantys žmonės bei žmonės su kitomis negaliomis: intelekto, klausos, regos. Judėjimas su šia priemone ne tik padeda neįgaliesiems sutelkti dėmesį į aplinką, pajausti lydinčius pojūčius ir kūno kontrolę, bet kartu ugdo ir savisaugos instinktą bei savarankiškumą. Lietuvoje  sparčiai populiarėjantis triratis sėkmingai naudojamas ne tik sportavimui, bet ir aktyviam laisvalaikiui. Vis dažniau ir drąsiau prie triračio vairo sėda norintys jį išmėginti  senjorai.

„Druskininkai Run 2020“ starte – ir neįgalieji, bėgantys su triračiais | Organizatorių nuotr.

„Druskininkai Run 2020“ starte – ir neįgalieji, bėgantys su triračiais | Organizatorių nuotr.

Triračių sportas (RaceRunning) pradėtas vystyti Danijoje 1991 m. ir sparčiai paplito Europos, Skandinavijos bei kitose pasaulio šalyse. Vis daugiau šio sporto entuziastų buriasi į nacionalines bendruomenes ir kasmet renkasi į tarptautines trenerių kvalifikacijos kėlimo stovyklas bei varžybas. Triračių sportas gali tapti jauniausia parolimpinių žaidynių sporto šaka. Jos startas numatytas 2024 metais. 

Lietuvoje aktyvesnė ir platesnė veikla su triračiais įsibėgėjo 2018 m. įkūrus Lietuvos triračių sporto asociaciją, kuri populiarindama triračių sportą bei skatintindama vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų susidomėjimą triračiais, bendradarbiauja su Lietuvos neįgaliųjų organizacijomis, savivaldybėmis, sporto klubais, mokyklomis. Aktyvių fizinių veiklų su triračiais entuziastų šiuo metu galima atrasti ne tik Vilniuje, bet ir Mažeikiuose, Šiauliuose, Klaipėdoje.

Birželio 13 d. 12 val., netrukus po neįgaliųjų bėgimo, Lietuvos triračių sporto asociacija kviečia prie Druskonio ežero tiltuko su triračiais susipažinti ir juos išbandyti visus norinčius: tiek druskininkiečius, tiek bėgimo šventės svečius. Čia pat bus galima išgirsti aktyviai su triračiais besitreniruojančių centro EIK bendruomenės atstovų patirčių ir gyvų įspūdžių, kaip šis sportas ir kita aktyvi fizinė veikla pakeitė jų gyvenimo kasdienybę, padeda nugalėti nepasitikėjimą savo jėgomis ir suteikia galimybę mėgautis bendryste savo bendraminčių tarpe bei atrasti naujų draugų.

Veiklos vykdomos pagal projektus:

NEĮGALIŲJŲ FIZINIO AKTYVUMO IR SPORTO SU TRIRAČIAIS PLĖTRA VILNIAUS MIESTE. Projektas dalinai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis. Projektą administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

MOBILUMO, AKTYVAUS LAISVALAIKIO IR ĮTRAUKTIES Į VISUOMENINIUS RENGINIUS GALIMYBĖS PANAUDOJANT TRIRAČIUS. Projektą finansuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie SADM.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų