„Kauno Žalgiris“
55 min.
0
:
0
Atsinaujins po sek
„Žalgiris“
Romanas Širokovas | Scanpix nuotr.

Romanas Širokovas | Scanpix nuotr.

 Profesionalaus žaidėjo karjerą jau baigęs rusas Romanas Širokovas Kroatijos žiniasklaidos buvo pripažintas didžiausiu alkoholiku šių laikų futbole.

„Širokovas yra buvęs Rusijos rinktinės kapitonas ir vienas geriausių šios šalies saugų, tačiau jo karjera galėjo būti dar įspūdingesnė, jei ne problemos dėl alkoholio vartojimo. Jis buvo didžiausias alkoholikas tarp šių laikų futbolininkų. Priklausomybė išsivystė dar jaunystėje, jis daugiau laiko praleisdavo baruose nei futbolo aikštėje“, - rašė „Sporstke Novosti“.

Kroatai pacitavo ir patį R.Širokovą, kuris neslėpė anksčiau turėtų problemų, tačiau patikino, kad režimas armijoje jį išgelbėjo.

„21-erių aš turėjau būti pasiekęs fizinės formos piką ir sparčiai tobulėti kaip žaidėjas, tačiau aš daugiau laiko praleisdavau baruose. Vienu metu buvau labai prastoje padėtyje ir nežinojau, kaip išsigelbėti iš šio pragaro. Galvodavau tik apie degtinę ir viskį. Tai mano vos nekainavo gyvybės. Kai supratau, kad nenoriu mirti jaunas, ėmiau ieškoti pagalbos. Problemos prasidėjo tada, kai Maskvos CSKA mane paskolino „Torpedo“ klubui. Tada vaikystės draugas mane aplankė, mes su juo siaubėme barus, naktinius klubus... Tas naktinis gyvenimas mane visiškai įtraukė. Gėriau du mėnesius iš eilės ir net pats nepamenu, kur klaidžiojau. Apskritai iš to laikotarpio praktiškai nieko neprisimenu.

Mama iš pradžių nesuprato, kas man darosi. Po 2 mėnesių gėrimo CSKA mane išsiuntė darbuotis į armiją, kad išmokčiau disciplinos. Ten kasiau griovius ir dažiau sienas. Buvau apgyvendintas barake, kiekvieną rytą turėdavau keltis 6 val.“, - pasakojo R.Širokovas.

Anot buvusio futbolininko, armijoje jis išmoko disciplinos, o jo gyvenimas grįžo į normalias vėžes. Netrukus R.Širokovas sutiko savo gyvenimo meilę Jekateriną ir tikina nuo tada visiškai atsisakęs alkoholio. R.Širokovas su žmona augina sūnų ir dukrą.

Tik sulaukęs 27-erių, R.Širokovas pagaliau ėmė demonstruoti tą potencialą, kurį turėjo. Jis įsitvirtino Sankt Peterburgo „Zenit“ gretose ir pateko į Rusijos rinktinę, kuriai per 57 rungtynes pelnė 13 įvarčių.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (1)
Registruoti
Anoniminiai (1)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų