Amanda Nunes ir Valentinos Ševčenkos kovos akimirka | Scanpix nuotr.

Amanda Nunes ir Valentinos Ševčenkos kovos akimirka | Scanpix nuotr.

 Kirgizė Valentina Ševčenko 2018 m. gruodį tapo UFC moterų svorio kategorijos iki 56,7 kg pasaulio čempione.

Nuo tada ji jau tris kartus iš eilės apgynė čempionės diržą, o UFC nėra lengva kirgizei surasti jos vertų varžovių. Dėl šios priežasties V.Ševčenko pagalvoja apie kovas su kitų kategorijų čempionėmis. Kinė Weili Zhang jau kalbėjo, kad ateityje norėtų mesti iššūkį kirgizei, o V.Ševčenko pareiškė, kad mielai suteiktų šansą kautis dėl trečiojo titulo brazilei Amandai Nunes.

Per paskutinius 9 metus V.Ševčenko MMA narve pralaimėjo vos dvi kovas – abi prieš tą pačią A.Nunes. 2016 m. brazilė laimėjo 3 raundų kovą teisėjų sprendimu (29:28, 29:27, 29:27), o 2017 m. titulinėje kovoje brazilė laimėjo tik skirtingu teisėjų sprendimu (47:48, 48:47, 48:47).

„Atėjusi į UFC, nuolat kovodavau 61,2 kg kategorijoje. Visos mano varžovės buvo sunkesnės, aukštesnės ir stipresnės, bet man tai nekėlė problemų. Toje svorio kategorijoje jaučiausi neblogai, bet supratau, kad mano kūnui tinkamesnė yra kiek žemesnė kategorija, kur aš galiu demonstruoti visą savo potencialą. Nepaisant to, 61,2 kg kategorijoje vis tiek gavau titulinę kovą ir tiek mano, tiek kai kurių kitų žmonių nuomone, laimėjau tą kovą prieš Amandą. Jei dar kartą peržiūrėtumėte tą kovą, tai sutiktumėte su manimi. Tas sprendimas buvo labai diskutuotinas.

Kai UFC sukūrė 56,7 kg kategoriją, iš karto ten perėjau. Ar galėčiau mesti svorį iki 115 svarų kategorijos? Tai 52 kg ar ne? Kad tai padaryčiau, turėčiau daugiau laiko skirti dietai, o ne treniruotėms. 56,7 kg kategorijoje galiu pilnai koncentruotis į treniruotes. 61,2 kg kategorijoje reikėdavo ne tik treniruotis, bet ir stengtis priaugti šiek tiek svorio. Kol kas jaučiu, kad tai man skirta kategorija, kurioje noriu pasiekti viską, kas įmanoma. Jei kurios nors kategorijos čempionė norėtų man mesti iššūkį ir kautis dėl 56,7 kg titulo, tai aš su tuo mielai sutikčiau. Trilogijos pabaiga su Amanda? Pirmyn! Labai norėčiau su ja susikauti šioje kategorijoje. Amanda sakė, kad lengvai gali numesti svorį iki 56,7 kg, tai atveskite ją čia! Manau, kad viskas yra įmanoma“, - pasakojo V.Ševčenko.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.