LFF Vykdomojo komiteto posėdžio gairės: nauja jaunimo asociacija, „Ekranas“ ir T.Danilevičiaus noras siekti dar vienos kadencijos (3)

2020.06.05 12:02
Tomas Danilevičius ir Edgaras Stankevičius | LFF nuotr.

Tomas Danilevičius ir Edgaras Stankevičius | LFF nuotr.

Lietuvos futbolo federacijos prezidentas Tomas Danilevičius ir generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius šiandien pristatė ketvirtadienį vykusio LFF Vykdomojo komiteto posėdžio gaires.

Pirmuoju klausimu aptartas naujos Lietuvos vaikų ir jaunimo asociacijos priėmimas į narius. Pastaroji turėtų pakeisti iš pradžių suspenduotą pašalintą Vytauto Vaškūno vadovautą asociaciją. Naujosios asociacijos prezidentu turėtų tapti „Ateities“ futbolo mokyklos ir „Ateitis CUP“ turnyro pagrindinis organizatorius Dainius Gudaitis, o direktoriumi – šiaulietis Deivis Kančelskis.

„Jie abu daug metų dirba su jaunimu, todėl šios srities problematikas puikiausiai žino“, - sakė T.Danilevičius. Naujosios asociacijos steigėjai: FM „Ateitis“, FA „Šiauliai“ ir FA „Mažeikiai“. Šios akademijos tapo pirmosiomis asociacijos narėmis. Anot E.Stankevičiaus, iki konferencijos jų skaičius turėtų išaugti iki 15 – 18. Pirmajame etape į narius bus priimtos „Anderlecht“ programoje dalyvaujantys klubai ir akademijos. Maža to, šioms akademijoms dėl COVID-19 pandemijos buvo suteikta 5500 eurų (kiekvienam) pagalba.

Vykdomojo komiteto nariai pritarė formato pakeitimui, todėl nuo šiol, kaip ir daugelyje Europos valstybių, jaunių čempionatai vyks formatu ruduo – pavasaris.

Antrasis klausimas – II lyga. Šiemet dvejose zonose planuoja žaisti po 12 klubų. Tikėtina, kad dėl ilgo karantino laikotarpio čempionatas bus sutrumpintas ir vyks pusantro rato sistema. Pietų zonoje išimties tvarka bus priimta „Kauno Žalgirio C“ ekipa bei legendinį „Ekrano“ vardą susigrąžinęs Panevėžio klubas.

Lietuvos salės futbolo asociacija nuo šiol vadinsis Lietuvos salės ir paplūdimio futbolo asociacija, kuriai vadovaus naujasis direktorius Vytenis Kazlauskas. Dėl COVID-19 pandemijos ir nukelto pasaulio futsal čempionato, artimiausiu metu bus atnaujinta sutartis su rinktinės treneriu Jevgeniju Ryvkinu. Savo ruožtu, paplūdimio čempionatas, vietoje įprastų trijų etapų šiemet turės tik du (Kupiškyje ir Ignalinoje).

Dėl pandemijos mažėja ir pačios federacijos biudžetas 315 tūkstančių eurų. Tai reiškia, kad vietoj planuotų 9,1 milijono lieka 8,8. Kiekvienos šakinės asociacijos biudžetas mažės 15 – 20 procentų, taip pat algos mažės rinktinių treneriams ir pačiai federacijos administracijai. Kaip jau buvo skelbta anksčiau, visų trijų stipriausių lygų bei taurės turnyro teisėjavimo išlaidas apsiima apmokėti federacija.

T.Danilevičius patvirtino, kad ketina siekti dar vienos prezidento kadencijos. Birželio pabaigoje vyksiančiame Vykdomojo komiteto posėdyje turėtų būti nuspręsta tiksli LFF konferencijos data. Priminsime, kad T.Danilevičius prezidentu tapo įpusėjus Edvino Eimonto kadencijai.

„Be abejo, kad ne viskas įvykdyta, kas buvo suplanuota. Kai tapau prezidentu, futbolo strategija jau buvo suplanuota. Naujoje kadencijoje noriu, kad būtų patvirtinta nauja strategija ir naujas vystymo planas. Kai tik tai bus paruošta, iškart bus pristatyta visuomenei“, - sakė T.Danilevičius.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų