Marijampolės „Hikvision“ stadionas | fksuduva.lt nuotr.

Marijampolės „Hikvision“ stadionas | fksuduva.lt nuotr.

Marijampolės „Sūduvos“ futbolo klubas priverstinės sezono pertraukos metu nesustabdė savo stadiono – „Hikvision“ arenos – atnaujino darbų. Laikantis visų Vyriausybės nustatytų saugumo reikalavimų, buvo toliau vykdomi atnaujinimai, reikalingi tam, kad arena kuo labiau atitiktų 4 kategorijos stadionams taikomus reikalavimus.

Gerą stadiono būklę patvirtino „Sūduvai“ suteikta 2020-2021 metų sezono UEFA licencija.

 

 

„Trejus metus iš eilės mūsų stadionas buvo tikrinamas dėl atitikimo Europos lygos grupių etapo reikalavimams, kasmet stengėmės gerinti sąlygas ir gaudavome vis palankesnį įvertinimą. Kiekvienais metais UEFA mums pateikdavo detalų trūkumų sąrašą, karantino metu taip pat nuolat tarėmės, konsultavomės su UEFA, Lietuvos futbolo federacijos (LFF) atstovais ir stengėmės tuos trūkumus vieną po kito šalinti, – sakė „Sūduvos“ prezidentas Vidmantas Murauskas. – Ir klubas, ir Marijampolės savivaldybė supranta, kad anksčiau ar vėliau į stadionus sugrįš visi žiūrovai, todėl bendromis jėgomis stengiamės kuo geriau tam pasirengti. Esant galimybei, būtų smagu vėl Marijampolėje išvysti žaidžiančią ir Lietuvos rinktinę.“

Vienas svarbiausių dabar baigiamų atlikti darbų – apšvietimo sistemos atnaujinimas. Stadione keičiama dalis per dešimtmetį nusilpusių lempų ir jau netrukus apšvietimas vėl sieks reikalaujamą kiekį liuksų.

Taip pat arenoje įrengti nauji žiūrovų įėjimo besisukantys varteliai, kurių skaičius išaugo nuo 6 iki 15-os. Tai turi užtikrinti spartų žmonių patekimą į rungtynes net esant dideliems srautams.

Kiek pertvarkytos ir tribūnos. Jose įrengtos specialios vietos televizijos komentatoriams su visomis komunikacijomis, atnaujintos žurnalistų darbo vietos. Be to, įrengta speciali filmavimo platforma, TV studija, iš kurios atsiveria vaizdas į aikštę.

Po didžiąja tribūna esančioje erdvėje įrengta vieta antrajai studijai, atnaujinti komandų ir teisėjų persirengimo kambariai, dopingo kontrolės patalpa, įrengta žurnalistų darbo patalpa, patobulinta spaudos konferencijų salė, ženkliai išplėsta VIP asmenų priėmimui skirta patalpa.

Išspręstas ir aikštės šildymo klausimas – pasirašyta sutartis su LFF dėl jos turimos specialios uždangos, kuri leistų išsaugoti gerą aikštės kokybę šaltuoju metų laiku, nuomos.

„Užbaigus visus dabar vykdomus darbus, negalėsime įvykdyti tik vieno 4 kategorijos stadionams keliamo reikalavimo – arenoje nebus 8 tūkst. vietų žiūrovams. Tikimės, kad tai nebūtų didelė kliūtis, nes Marijampolės dydžio miestui stadione dabar esančio vietų kiekio visiškai užtenka, ir UEFA galėtų pritaikyti išimtį, – sakė V. Murauskas. – Vis dėlto esame pasirengę ir preliminarų papildomos tribūnos projektą, žinome, per kiek laiko ir už kiek lėšų ji galėtų iškilti. Besisukančių žiūrovų įleidimo vartelių kiekis jau dabar įrengtas toks, kad jo užtektų ir 8 tūkst. vietų stadionui aptarnauti.“

Vilnietis is Majamio
2020-06-05 08:44:37
Makaronu kabinetojas. Taupukai turi 15 varteliu, bet vistiek visada ieidavau tik pavelaves i rungtynes, nes lygioj vietoj, su 700 ziurovu nesusitvarko. Taupo ir leidzia per viena ar max 2 taskus. O visi pasiteisinimai, kad neva as turiu ateiti ar atvaziuoiti is vilniaus anksciau, man netinka. kada be ateiciau, nesamone yra stoveti eilej 20 min. turite vartelkius, tai naudokite. Tik todel ir nustojau eiti i Suduvos stadiona.
Atsakyti
Kabintojui
2020-06-05 16:28:48
Tik dabar sako kad atidarys tuos vartelius ar skaityt nemoki? Su 700 žiūrovų niekad eilėse nereikėdavo laukti. O jeigu sunku į varžybas atvykti 15 min anksčiau, tai turbut ir esi vienas iš tų kur ir išeina likus 15 min iki varžybų pabaigos. Va tokių tai tikrai nereikia stadione. Turbūt radai kitą stadioną, kur nėra eilių ir geras futbolas. Tai sėkmės tau
To Kabintojui
2020-06-05 17:42:26
Tai pagal tave matyt reikia pastatyt prie stadiono kliūčių ruožą, kad ateitų tik "tikri fanai"?