Mackenzie Dern | Instagram.com nuotr

Mackenzie Dern | Instagram.com nuotr

 Ankstyvą praėjusio sekmadienio rytą Lietuvos laiku Las Vegase esančiose „UFC Apex“ patalpose (JAV) įvyko mišrių kovos menų (MMA) turnyras „UFC on ESPN 9“.

Pirmoje pagrindinės programos kovoje 27-erių amerikietė Mackenzie Dern (8-1) per 2 min. 36 sek. nugalėjo bendraamžę tautietę Hannah Cifers (10-5). Pastaroji kovotoja stovėsenoje atrodė kiek pranašesnė, bet braziliško džiu-džitsu meistrė sulaukė progos atakuoti varžovės koją ir laimėjo kovą skausmingu veiksmu. Ji tapo pirmąja moterų UFC kovotoja, iškovojusia pergalę kojos laužimo veiksmu.

„Žinoma, pergalė į istoriją įėjusiu veiksmu man yra svarbi, bet pagrindinis tikslas išlieka tapti pirmąja mama – UFC čempione. Kai tai padarysiu, tuomet galėsiu pasakyti, jog nuveikiau kažką ypatingo. Nežinau, kodėl visuomenė galvoja, kad mamos UFC narve automatiškai turi mažiau vilčių. Aš sutinku, kad susilaukus dukros yra sunkiau laikytis disciplinos, todėl labai didelę reikšmę įgauna psichologinė tvirtybė“, - kalbėjo M.Dern.

Nepaisant pergalės, amerikietė vis dar nepatenka į UFC minimalaus svorio kategorijos reitingo 15-uką. Čempionės diržas priklauso kinei Weili Zhang, o reitingo lyderės – Jessica Andrade ir Rose Namajunas – ruošiasi kautis liepos 11 d.

M.Dern yra viena geriausių praėjusio dešimtmečio braziliško džiu-džitsu kovotojų visame pasaulyje. 2015 m. ir 2016 m. ji tapo pasaulio čempione svorio kategorijoje iki 59 kg, o tais pačiais metais dar iškovojo tris pasaulio taures: dvi – svorio kategorijoje iki 55 kg ir vieną – atviroje svorio kategorijoje. Amerikietė atviroje svorio kategorijoje 4 kartus kovėsi su lietuve Dominyka Obelenyte. Tris kovas laimėjo lietuvė, vieną – M.Dern. Tiesa, lietuvė šiose kovose turėdavo nemažą svorio pranašumą.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

egis
2020-06-04 18:25:50
Jos jau išvaizda garantuoja, kad bus daugkartinė čempionė imtynėse lovoje su vyrais, o "čempionės diržai" bus būtent palikuonys ir reikėtų jai susitaikyt su realybe, ir bereikalo neeikvot jėgų.
Atsakyti
abc
2020-06-04 17:43:22
aš galiu padaryt ją ir antrąkart mama
Atsakyti
gg
2020-06-04 17:43:04
:O
Atsakyti