Israelis Adesanya | Scanpix nuotr.

Israelis Adesanya | Scanpix nuotr.

 Nigerijoje gimęs, bet Naujojoje Zelandijoje gyvenantis 30-metis UFC vidutinio svorio kategorijos pasaulio čempionas Israelis Adesanya Oklende (Naujoji Zelandija) prisijungė prie protestų, nukreiptų prieš rasizmą. Mikrofoną į rankas paėmęs I.Adesanya kreipėsi į susirinkusią minią ir savo žodžiais sujaudino ne vieną.

„Atėjo laikas prabilti. Jau kokias 2 savaites mano „instagram“ paskyroje galėjote pamatyti, ką aš manau apie šią situaciją. Aš įsiutęs. Kiek iš jūsų parduotuvėje turite vaikščioti sunertomis rankomis už nugaros, kad visi įsitikintų, jog nevogiate? Kiek iš jūsų, vaikščiodami gatvėje, turite prisiversti nusišypsoti, kad netoliese esantis ir iš karto jūsų bijantis žmogus pasijaustų komfortabiliau? Pats neseniai persikrausčiau ir gyvenu viršutiniame aukšte. Jau tris kartus, lipdamas į liftą, pastebėjau, kaip baltaodžiai išsigąsta, pamatę mane. Aš jiems atsakau šypsena. Dėl to turiu stovėti kampe ir laukti, kol jie praeis, kad jie manęs nepamatytų ir neišsigąstų. Kodėl? Todėl, kad aš juodaodis. Tik dėl savo spalvos. Ką aš padariau? Aš neturėjau pasirinkimo, o jei ir turėčiau, vis tiek būčiau juodaodis“, - kalbėjo I.Adesanya.

Plojimų sulaukęs UFC čempionas tęsė mintį: „Mes žygiavome jau ilgą laiką, bet dabar svarbūs ne tik mes. Aš noriu labai padėkoti čia susirinkusiems baltaodžiams ir kitų rasių žmonėms. Mums reikia visų jūsų palaikymo. Mums reikia nustoti tylėti, laikas prabilti. Aš jau pavargau matyti mirusių žmonių veidus. Juose matau save.“

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

mirka3
2020-06-02 21:20:19
Tai reik priverst baltaodzius nebijoti, kad juodaodziai jaustusi komfortabiliau.
Atsakyti
hh
2020-06-02 20:07:04
atėjo laikas pašikti
Atsakyti
Ss
2020-06-02 18:52:15
Cukranendriu laukai prabilo : )
Atsakyti
Tp
2020-06-02 20:10:06
Cia turbut krutas nori pasirodyti. Pasakyk jam i akis asile. Rasiste