Karolina Pliškova | Scanpix nuotr.

Karolina Pliškova | Scanpix nuotr.

 Šveicaras Rogeris Federeris per koronaviruso pandemiją pasiūlė sujungti vyrų ir moterų profesionalų teniso asociacijas (ATP ir WTA) į vieną darinį. Jo idėja sulaukė nemažai palaikymo, tačiau kai kurie vyrų turo žaidėjai ėmė galvoti, ką tai reikštų turnyrų priziniams fondams.

Šiuo metu tik „Didžiojo kirčio“ turnyruose vyrai ir moterys gauna identiškas sumas. Likę ATP turnyrai žaidėjams išdalina didesnes sumas nei WTA serijos turnyrai.

Viena geriausių pasaulio tenisininkių čekė Karolina Pliškova (WTA-3) pareiškė nereikalaujanti lygių pinigų dalybų tarp abiejų lyčių žaidėjų, tačiau vyrų išsakomus argumentus pavadino „labai skystais“.

„Nemanau, kad ATP ir WTA sujungimas reikštų suvienodintus prizinius fondus ir aš to net nereikalauju, bet man nepatinka girdėti vyrų nusiskundimus, kad dėl sujungimo jie gaus tokius pačius pinigus, kaip moterys. Man jų argumentai skamba labai „skystai“. Prizinis fondas po lygiai dalinamas tik „Didžiojo kirčio“ turnyruose. Aš suprantu, kad vyrų mačai trunka ilgiau, bet juk jie yra vyrai. Jie stipresni nei mes. Nemanau, kad taip galima lyginti vyrus ir moteris. Nemanau, kad būtina suvienodinti prizinį fondą, bet reikėtų suvienodinti kitas galimybes: šansus pasirodyti centriniame korte ir būti matomiems per televiziją. Manau, kad organizacijų sujungimas padėtų spręsti tas problemas. Esu tikra, kad sujungimas moterų turui išeitų tik į naudą, bet tai negali būti vienpusis sprendimas. Reikia ieškoti būdų, kaip šis susijungimas galėtų padėti ir ATP, kad abi organizacijos dėtų žingsnį į priekį. Manau, kad prireiktų poros metų, kol įsivažiuotume, bet galiausiai visi prie to priprastume. Aš palaikau šią idėją“, - sakė K.Pliškova.  

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

???
2020-06-01 22:27:55
Tai gal jau laikas biski suvyrisket damutei neverkslenus???
Atsakyti