Mike'as Tysonas | Youtube.com nuotr.

Mike'as Tysonas | Youtube.com nuotr.

 Užsienio žiniasklaida skelbia, kad „Impact Boxing“ susidomėjo galimybe sukurti veteranų bokso lygą (VBL). Ši organizacija buvo įkurta 2020 m. pradžioje, o jos pagrindinis tikslas – padėti karjerą baigusiems sportininkams uždirbti pinigų.

Anot pranešimų, „Impact Boxing“ planuojamoje VBL lygoje galėtų dalyvauti karjerą baigę 45-60 metų  sulaukę boksininkai. Teigiama, kad boksininkai būtų skirstomi į įprastas svorio kategorijas, o įprastos profesionalų bokso taisyklės būtų kiek pakoreguotos, atsižvelgiant į dalyvių amžių.

Teigiama, kad kovos truktų ne ilgiau nei 6 raundus, o raundo trukmė būtų sumažinta iki 2 minučių. Pertraukos tarp raundų būtų prailgintos iki 90 sekundžių, suteikiant daugiau galimybių boksininkams atsigauti ir sulaukti medicininės pagalbos, jei jos reikia.

Sunkesnėse svorio kategorijose boksininkai dėvėtų 12 uncijų pirštines, o lengvesnėse – 10. Taip pat būtų sugriežtinta medicininė apžiūra, kuri vykdoma prieš kiekvieną turnyrą.

Bokso legenda Mike‘as Tysonas, kuriam greitai sueis 54-eri, yra išreiškęs norą grįžti į ringą ir Steve‘as Marcano mano, kad amerikietis galėtų tai padaryti VBL turnyre.

„VBL struktūra suteiktų šansą veteranams kautis su savo kartos kovotojais, taip išvengiant didelių lygių skirtumų. Taip pat tai padėtų sumažinti rimtų sužeidimų riziką“, - sakė S.Marcano.

Teigiama, kad VBL žada startuoti jau artimiausiu metu, o pirmojo turnyro pagrindinėje kovoje turėtų susitikti du bokso „Šlovės muziejaus“ nariai. Tiesa, jų pavardės dar neskelbiamos. 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.