Vladimiras Putinas ir Jevgenijus Malkinas | Scanpix nuotr.

Vladimiras Putinas ir Jevgenijus Malkinas | Scanpix nuotr.

 Praėjusių metų spalį pasirodė informacija, jog vienas geriausių Rusijos ledo ritulininkų Jevgenijus Malkinas tapo JAV piliečiu.

„Čia mano antrieji namai. Gyvenu čia 14 metų, galbūt mano sūnus čia turės lankyti mokyklą, mano žmona irgi čia. Pasinaudojau Rusijoje numatytomis taisyklėmis ir gavau antrą pasą. Nežinau, kas čia blogo. Mano vaikas irgi turi du pasus“, - tuomet pasakojo J.Malkinas.

Rusijoje ši žinia buvo sutikta labai nemaloniai, o ilgametis rinktinės žaidėjas susilaukė daug kritikos. Dabar jį nusprendė užstoti žmona Anna Kasterova, plačiau paaiškinusi situaciją.

„Nemalonu skaityti tiek daug neigiamų komentarų. Ženia yra Rusijos patriotas, o Magnitogorskas visada bus jo namai. Jis ir toliau labai padeda Rusijos žmonėms. Mūsų situacija buvo beviltiška, neturėjome kito pasirinkimo. Tai nebuvo vienas iš tų atvejų, kai norisi kažką padaryti greitai ir slaptai. JAV – šimtaprocentinė biurokratija. Ten nesvarbu, ar tu esi NHL žaidėjas, ar prezidento padėjėjas – visų laukia tas pats scenarijus. Neturėjome kitos išeities. Amerika jam antrieji namai. Jis čia uždirba pinigus. Apie ką mes apskritai kalbame? Ar jis išsižadėjo Rusijos? Ne“, - sakė A.Kasterova.

J.Malkinas 2004 m. NHL naujokų biržoje buvo pasirinktas antruoju šaukimu. Lygoje jis debiutavo 2006 m. ir nuo tada gina Pitsburgo „Penguins“ garbę. Pertrauką rusas padarė tik NHL lokauto metu, kai buvo atvykęs į gimtojo Magnitogorsko komandą – „Metallurg“. Per NHL karjerą J.Malkinas jau sužaidė 1069 rungtynes, įmušė 479 įvarčius ir atliko 765 rezultatyvius perdavimus. Rusas yra triskart NHL ir dukart pasaulio čempionas. Tiesa, jis vis dar neturi olimpinio medalio.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Dieduks@
2020-06-02 13:16:40
Pataisose aiškiai parašyta, kad dviejų pilietybių negali turėti tie kurie atstovauja dumoje.
Atsakyti
Mėgėjas
2020-06-01 12:49:24
Tegul Rusijos liaudis pasidomi kiek Brazilijos, Ispanijos, Italijos piliečių gavo Rusijos pilietybę ir labai sėkmingai atstovauja Rusijos komandoms. Tų šalių piliečiai kažkaip tai jiems neprieštarauja...
Atsakyti
Dieduks@
2020-06-02 13:17:41
Betgi kalba eina ne apie sportininkus, o apie politikus