„Danske Bank Vilniaus maratonas“ | Josvydo Elinsko / BNS foto nuotr.

„Danske Bank Vilniaus maratonas“ | Josvydo Elinsko / BNS foto nuotr.

 Karantino pristabdyti bėgimo renginių organizatoriai greitai atrado būdą, kaip įgyvendinti renginį net esant valstybės ribojimams – bėgimą vykdyti virtualiai. Tokio formato Vilniaus pusmaratonyje gegužės 25 - 31 dienomis dalyvavo 463 dalyviai net iš 19-os pasaulio šalių.

Virtualus bėgimas suvienija

Nors bėgimo renginys pavadintas Vilniaus pusmaratoniu, jame dalyvauti galėjo norintys ne tik iš sostinės, bet ir visos Lietuvos bei viso pasaulio. Dalyviai bėgo pusės maratono atstumą – 21,098 km savo pasirinktoje trasoje.

Lietuvoje dalyviai bėgo Vilniuje, Kaune, Marijampolėje, Kaišiadoriuose, Plungėje, Šventojoje ir kituose miestuose ir miesteliuose. Viso dalyvių iš Lietuvos renginyje užsiregistravo 401.

Galimybe sudalyvauti pasinaudojo net 62 dalyviai, gyvenantys užsienio šalyse. Virtualaus Vilniaus pusmaratonio bėgimas į bendrą renginį suvienijo bėgikus, gyvenančius JAV, Portugalijoje, Airijoje, Norvegijoje, Jungtinėje Karalystėje, Ukrainoje, Malyje ir kitose pasaulio valstybėse.

Numeriai ir medaliai – paštu

Kadangi bėgimo renginio formatas neeilinis, čia nebuvo ir visiems įprasto starto ir finišo zonos ar laimėtojų pakylos. Tačiau svarbiausi atributai kiekvienam bėgikui – medalis ir bėgimo numeris – dalyviams buvo siunčiami paštu.

„Norėjome išlaikyti tradiciją – kaip ir kiekvienam bėgimo renginiui, virtualiam Vilniaus pusmaratoniui pagaminome išskirtinius medalius. Varžybinės įskaitos dalyviams medalius kartu su dalyvio numeriu siuntėme paštu,“ – sakė renginio organizatorius, VšĮ „Tarptautinis maratonas“ direktorius Darius Valavičius.

Dalyviai bėgo už medikus, šeimą ir gyvenimą be karantino

Ant kiekvieno numerio dalyviams buvo palikta patiems užrašyti tikslą, kam jie dedikuoja savo bėgimą virtualiame Vilniaus pusmaratonyje. Tokiu būdu kiekvienas bėgikas galėjo išreikšti savo palaikymą ar idėją.

Socialinėje erdvėje dalyvių įkeltos nuotraukos parodė dalyvių palaikymą – šie bėgo už medikus, už šeimą, už gyvenimą be karantino, už tuos, kurie bėgti negali, už Lietuvą.

Virtualūs sporto renginiai pasiliks

Karantino metu panaudotas alternatyvus sporto renginio formatas buvo naujas ir organizatoriams, ir renginio dalyviams, tačiau sutiktas ir įgyvendintas sėkmingai. Tai gali lemti, jog virtualūs bėgimai pelnytai taps realių bėgimų dalimi ir ateityje.

„Įgyvendinus virtualų bėgimo renginį aiškiai matomas didelis tokio renginio formato pliusas – galimybė dalyvauti iš bet kurios pasaulio vietos. Todėl jau dabar manome, kad ateityje virtualūs bėgimai taps kiekvieno gyvo bėgimo dalimi. Taip bus suteikiamas šansas bėgimuose dalyvauti visiems norintiems, tačiau negalintiems atvykti“, – sakė D. Valavičius.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.