Michaelas Jordanas | Scanpix nuotr.

Michaelas Jordanas | Scanpix nuotr.

 Praėjusią savaitę Jungtines Amerikos Valstijas sukrėtė mirtimi pasibaigęs skandalas, kuomet policijos pareigūnas keliu užspaudęs laikė beginklio afroamerikiečio George‘o Floydo kaklą ir šis mirė.

Po tokio žiauraus ir tragiškai pasibaigusio Mineapolio policijos elgesio ne vienas žmogus išreiškė savo nuomonę apie tai, mažiausiai 30 miestų surengė protestus, raginančius pokyčius.

Savo nuomonę pareiškė ir NBA legenda Michaelas Jordanas, kuris ragino vieningai ir taikiai protesuoti bei priversti JAV lyderius keisti įstatymus.

„Esu labai nuliūdęs ir jaučiu skausmą bei pyktį“, – teigė 6 kartus NBA čempionas, 5 kartus NBA MVP ir 14 kartų NBA „All-Star“ dalyvis. „Matau ir jaučiu visų skausmą, pasipiktinimą ir nusivylimą. Esu su tais, kurie protestuoja prieš įsišaknijusį rasizmą ir smurtą spalvotų žmonių atžvilgiu mūsų šalyje. Mes iškentėme pakankamai.

Neturiu atsakymų, tačiau mūsų bendras balsas parodo stiprybę sugebėjimą nebūti kitų skaldomiems. Mes privalome klausyti vienas kito, parodyti užuojautą ir empatiją bei niekada neatsukti nugaros beprasmiam brutalumui. Turime tęsti taikias išraiškas kovojant su neteisybe ir reikalaujant atsakomybės.

Mūsų vieningas balsas turi daryti spaudimą mūsų lyderiams, kurie privalo pakeisti įstatymus. Priešingu atveju, norėdami sukurti sisteminius pokyčius, turime pasirinkti kitus, už kuriuos balsuoti. Kiekvienas iš mūsų turi būti sprendimo dalis, turime dirbti kartu, kad užtikrintume teisingumą visiems.

Mano širdis keliauja su George‘o Floydo šeima ir daugybe kitų, kurių gyvenimas buvo žiauriai ir beprasmiškai atimtas dėl rasizmo ir neteisybės“.

NBA komisaras Adamas Silveris gyrė daugybę NBA ir WNBA šeimos narių, kurie pasisakė po F.George‘o mirties.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.