Tyronas Woodley ir Gilbertas Burnsas | Scanpix nuotr.

Tyronas Woodley ir Gilbertas Burnsas | Scanpix nuotr.

  Ankstyvą sekmadienio rytą Lietuvos laiku Las Vegase esančiose „UFC Apex“ patalpose (JAV) įvyko mišrių kovos menų (MMA) turnyras „UFC on ESPN 9“, kurio pagrindinėje dvikovoje 33-ejų metų brazilas Gilbertas Burnsas (19-3 MMA, 12-3 UFC) penkis raundus dominavo prieš buvusį UFC pusvidutinio (iki 77,1 kg) čempioną, 38-erių metų Tyroną Woodley (19-5-1 MMA, 9-4-1 UFC) ir šventė pergalę vieningu teisėjų sprendimu (50-45, 50-44, 50-44).

Po dvikovos kalbėdamas su nuotolinėje studijoje esančiu buvusiu UFC čempionu ir komentatoriumi Danieliu Cormier kreipėsi į UFC prezidentą Daną White‘ą ir atskleidė, kad dabar norėtų susikauti su pusvidutinio svorio kategorijos čempionu Kamaru Usmanu.

„Esu labai laimingas, šiai kovai treniravausi labai sunkiai. Žinojau, kad galiu laimėti. Mano vardas dabar privalo būti pirmuoju pretendentu į titulą. Aš myliu čempioną ir savo treniruočių partnerį K.Usmaną, tačiau duokite man šansą. Aš tave labai myliu, bet turiu būti kitas. Noriu titulinės kovos. Jeigu jie nori surengti kovą liepą, neturiu problemų, nes nepatyriau jokių traumų. Noriu kovoti dėl titulo“, – po kovos sakė G.Burnsas.

Dar pirmame raunde G.Burnsas greitai sužeidė T.Woodley ir privertė jį kristi ant žemės bei „pavaišino“ jį smūgių serija. Netrukus T.Woodley buvo priremtas prie narvo tinklo, o kai pakėlė galvą, buvo matyti didelis pjūvis virš kairiosios akies.

Visgi T.Woodley gana sėkmingai gynėsi atrėmęs nugarą į narvo tinklą bei galiausiai išsivadavo. Likus 20 sekundžių G.Burnsas atliko gana sėkmingą spyrį į kūną, po kurio sekė kairysis kablys.

Ketvirtame raunde T.Woodley jau jautė, kad norint iškovoti pergalę, jam reikia nokautuoti varžovą, tačiau G.Burnsas ir toliau išliko agresyvus ir ėjo į priekį. Vėliau G.Burnsas vėl sugebėjo smūgių dėka pargriauti T.Woodley ir šį kartą jau bandė užbaigti kovą, tačiau buvęs čempionas parodė veteranišką patirtį ir sugebėjo ištrūkti iš keblios situacijos.

Penktame raunde, jautęs, kad dominavo visą kovą, G.Burnsas nebedarė pavojingų veiksmų, eilinį kartą nustūmė T.Woodley prie narvo krašto ir ramiai užbaigęs kovą šventė pergalę.

Prieš šią kovą G.Burnsas pusvidutinio svorio kategorijos reitinge rikiavosi šeštoje pozicijoje, tuo tarpu T.Woodley – pirmoje.

T.Woodley tai buvo jau antroji nesėkmė iš eilės. Jis dar praėjusių metų kovo mėnesį taip pat po penkių raundų kovos pralaimėjo čempionu tapusiam K.Usmanui, tuo tarpu G.Burnsas iškovojo jau šeštą pergalę iš eilės.

Visgi G.Burnso išreikštas noras kovoti su K.Usmanu gali ir neišsipildyti. Dar trečiadienį UFC prezidentas paneigė gandus, kad K.Usmanas gali susikauti su Conoru McGregoru bei išvardino tris galimus jo varžovus, tarp kurių nebuvo ir šios kovos nugalėtojo.

„Kita K.Usmano kova bus su vienu iš šių vaikinų: Colby Covingtonu, Jorge Masvidaliu ar Leonu Edwardsu. Tai tikrai nebus Conoras McGregoras“, – sakė D.White‘as.

L.Edwardsas yra patvirtinęs, kad jeigu G.Burnsas nugalės T.Woodley, tuomet jis kautųsi su juo, jeigu ši dvikova spręstų, kas taptų pirmuoju pretendentu į titulą.

Geriausius vakaro pasirodymus šiame turnyre surengė Mackenzie Dern ir G.Burnsas, tuo tarpu geriausia vakaro kova tapo Brandono Royvalo ir Timo Elliotto dvikova.

Visi „UFC on ESPN 9“ turnyro kovų rezultatai:

Gilbertas Burnsas įveikė Tyroną Woodley vieningu teisėjų sprendimu (50-45, 50-44, 50-44)

Augusto Sakai įveikė Blagoy Ivanovą skirtingu teisėjų sprendimu (27-30, 29-28, 29-28)

Billy Quarantillo įveikė Spike'ą Carlyle'ą vieningu teisėjų sprendimu (29-28, 29-28, 29-28)

Rooseveltas Robertsas įveikė Broką Weaverį skausmingu veiksmu („rear-naked choke“) – Raundas 2, 3:26

Mackenzie Dern įveikė Hannahą Cifers skausmingu veiksmu („kneebar“) – Raundas 1, 2:36

Katlyn Chookagian įveikė Antoniną Ševčenko vieningu teisėjų sprendimu (30-25, 30-25, 30-25)

Danielis Rodriguezas įveikė Gabrielį Greeną vieningu teisėjų sprendimu (30-27, 30-27, 30-27)

Jamahalas Hillas įveikė Klidsoną Abreu techniniu nokautu – Raundas 1, 1:51

Brandonas Royvalas įveikė Timą Elliottą skausmingu veiksmu („arm triangle choke“) – Raundas 2, 3:18

Casey Kenney įveikė Louisą Smolką skausmingu veiksmu („guillotine choke“) – Raundas 1, 3:03

Chrisas Gutierrezas įveikė Vince'ą Moralesą techniniu nokautu – Raundas 2, 4:27

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Asd
2020-05-31 17:46:19
Cia taip jau buna kaip lauki visa kova kad ta viena smugi pataikyt kaip wodley darydavo. Bet problema ta kad jisai pats is saves neplastiskas, o apdovanotas stipria jega. Todel neidomu ji stebet, nes jeigu jisai nepataiko to vienintelio smugio, o varzovas agresyvus, kaip buvo usmanas ir burnsas tada ji ismusa is pusiausvyros. Ir galiausiai matom pralaimejima
Atsakyti
camp303
2020-05-31 13:25:21
Ufc ir daugumai fanų turbūt dviguba pergalė tapo Wodley sutriuškinimas. Pagaliau Wodley su savo nykiomis kovomis ir kalbomis bus patrauktas visam laikui į pakraštį, o vietoje jo atsiranda naujas top kovotojas. Burns prieš Edwards būtų super kova.
Atsakyti
kosmos
2020-05-31 10:04:25
nebepakruta jau visiskai woodley, metas pirstines kabint, matosi ne kovoj mintys jau pas ji. o burnsas pries edwardsa negaus tikrai title shoto
Atsakyti
Žalias
2020-05-31 07:56:06
Makenzi Dern yra mergina, todėl reikia rašyti ne Makenzi Dernas, o Dern.
Atsakyti
???
2020-05-31 10:49:45
O iš kur tu žinai tokiu nežinomų???