Kylianas Mbappe | Scanpix nuotr.

Kylianas Mbappe | Scanpix nuotr.

 Vienu geriausiu jaunuoju futbolininku laikomas 21-erių metų Kylianas Mbappe šį balandį buvo apdovanotas ketvirtuoju „Ligue 1“ medaliu savo karjeroje, o Paryžiaus „Saint-Germain“ pagrindinis tikslas – išlaikyti šį talentą, net jeigu ir koronaviruso pandemijos akivaizdoje tektų jam mokėti 600 tūkst. svarų per savaitę.

Niekam nepaslaptis, kad K.Mbappe dievaitis visada buvo Cristiano Ronaldo, tačiau portalui „mirror.co.uk“ futbolininkas atskleidė, kad jį pirmiausiai sužavėjo kitas legendinis futbolininkas Zinedine‘as Zidane‘as.

„Mano pirmasis idealas buvo Z.Zidane‘as dėl to, ką jis pasiekė su nacionaline komanda“, – sakė K.Mbappe. „Tuomet atsirado ir C.Ronaldo. Jis laimėjo tiek daug ir vis dar išlieka laimėtoju. Jie abu paliko žymę istorijoje, o aš noriu sekti jų pavyzdžiu ir palikti savo skyrių istorijos knygoje“.

K.Mbappe teks pasistengti, kad pavytų C.Ronaldo ar Z.Zidane‘ą. Pastarasis 1998 m. laimėjo „Ballon D‘Or“ titulą, tuo tarpu C.Ronaldo yra susižėręs net penkis tokius prestižinius apdovanojimus.

K.Mbappe 2017 m. buvo septintas, 2018 m. – ketvirtas, o praėjusiais metais – šeštas. Visgi jeigu reiktų prognozuoti, atsirastų vos vienas kitas, kuris ateityje nematytų K.Mbappe laimint šio trofėjaus.

„Būtų malonu laimėti, tačiau tai nėra kažkas, kas man neleistų naktį miegoti. Nemanau, kad privalau jį laimėti kitą ar dar kitą sezoną. Aš nesusigalvojau kažkokio laiko limito, iki kada tai turiu padaryti. Mano prioritetas visada yra PSG ir nacionalinė komanda. Jeigu sulaukiu asmeninių apdovanojimų – tai papildoma premija“, – sakė K.Mbappe.

C.Ronaldo ir Z.Zidane‘as taip pat yra triumfavę Čempionų lygoje, tuo tarpu K.Mbappe dar nėra pajutęs to jausmo.

C.Ronaldo su Madrido „Real“ tai padarė 2002 m., tuo tarpu C.Ronaldo su Madrido klubu Čempionų lygos trofėjumi džiaugėsi keturis kartus, o dar kartą – su „Manchester United“.

Visgi K.Mbappe gruodį sukaks vos 22-eji metai, todėl tai, jog jo gyvenimo aprašyme dar nėra Čempionų lygos titulo, nei kiek nemenkina jo talento.

Jis du kartus buvo paskelbtas metų Prancūzijos žaidėju, pelnė geriausio jaunojo žaidėjo apdovanojimą 2018 m. pasaulio čempionate, vos 18 metų laimėjo Prancūzijos čempionatą su „Monaco“ ekipa bei per tris sezonus su PSG pelnė 90 įvarčių.

„Turiu didelių ambicijų laimėti trofėjų Europoje, o būti PSG dalis laimint pirmąjį tokį titulą būtų labai ypatinga“, – sakė K.Mbappe.

Nors PSG šį sezoną Čempionų lygoje buvo viena iš keturių komandų, jau patekusių į ketvirtfinalį, tačiau koronaviruso pandemija sustabdė jų žygį į viršūnę. Lieka neaišku, ar sezonas bus pratęstas, o PSG yra dar sunkesnėje situacijoje, nes Prancūzijoje sporto draudimas galioja iki pat rugsėjo.

Visgi tai nei kiek nesumenkina K.Mbappe motyvacijos kiekvieną dieną tobulėti ir siekti būti geriausiu.

„Visada noriu tobulėti. Tiek PSG, tiek nacionalinėje komandoje žaidžiu su labai patyrusiais žaidėjais, todėl galiu kiekvieną kartą iš jų pasimokyti ir tobulėti. Vienas iš mano didžiausių užmojų – toliau būti sėkmingu su rinktine. Kitą sezoną turėsime Europos čempionatą ir aš sieksiu jį laimėti“, – sakė K.Mbappe.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.