Paulius Malžinskas | Sauliaus Čirbos nuotr.

Paulius Malžinskas | Sauliaus Čirbos nuotr.

Vilniaus regiono futbolo sąjungos prezidentas Paulius Malžinskas savo facebook paskyroje pranešė, kad Žvėryne esančio stadiono gali nelikti. Prieš porą dešimtmečių tuometiniame VPU stadione buvo organizuojamos netgi jaunimo rinktinių rungtynės.

Pauliaus Malžinsko įrašas facebooke:

Tikėtina, kad LEU stadionas Žvėryne, kuris yra Vytauto Didžiojo Universiteto žinioje, gyvena paskutines dienas. Nuomos sutartys jau nesudaromos, o nuo liepos 1 d. planuojama pradėti žemės sklypo perdavimo Turto bankui procedūras.

Priminsiu, vos perdavus stadioną į VDU balansą, drąstiškai pakilo aikštės nuomos kaina - už rungtynes, vietoje 120 Eur, pradėjo šaukti 240 Eur! Suprantama, ilgalaikių nuomininkų gretos smarkiai aptirpo, dažniausiai čia vykdavo pavieniai renginiai, nes turint omenyje stadiono būklę ir infrastruktūrą, nuomos kaina neadekvati. Aktyviau veikė tik teniso kortai, kurie sutvarkyti ir prižiūrimi privačių investicijų dėka.

Vienžo, objektas, galimai, tapo ar buvo paskelbtas nuostolingu. O gal toks ir buvo sumanymas? Akivaizdu, kad VDU balanse esantis objektas - kažkelintos eilės rūpestis, nevažinės juk studentai iš Kauno į Vilnių pasportuoti, o be to, VDU turi žemės ūkio akademijos sporto valdas. Kodėl LEU nebuvo prijungtas prie VU, belieka tik spėlioti, nes būtent toks sprendimas atrodo logiškas.

O kas su stadionu? Nieko.Jis niekam neįdomus. Tiksliau, įdomus ir net labai, bet ne stadionas, o jo vieta ir sklypas ant kurio jis randasi.

Pastebėsiu, bet būtent tokią įveikinimo schemą ir prognozavo, kai 2018 m prasidėjo LEU reorganizacijos ir sunaikinimo istorija, kurios pagrindiniu leitmotyvu tapo LEU turto dalybos.Tyliai buvo sunaikinta viena stipriausių šalyje sporto mokslo ir tyrimų laboratorijų, bendrabučių teritorija numatyta komerciniams poreikiams, o pagrindinis LEU korpusas ir sporto salė, atiduota Vilniaus kolegijai, bet studentų iki šiol čia nėra, todėl klausimas kiek ilgai stovės tušti pastatai.

Didysis aukso lobis guli Nėries vingyje Žvėryne. VMS buvo paskelbusi, kad bendrajame Vilniaus plane čia gali būti tik stadionas, skambėjo priesakai, kad šį kartą bus kitaip. Turint omenyje, kad Žalgirio stadionas tuose planuose vis dar yra stadionas, labai norisi paklausti - o tai bus kaip?

Ką siūlau? Nieko per daug. Palikite LEU stadioną ramybėje. Investuokite 2-3 mln eur į jo rekonstrukciją ir modernizavimą, juk ne tokias sumas dabar LRV taško į kairę ir dešinę, pasenusių ir morališkai atgyvenusių salių stogų ir grindų remontams. Stadionas turi būti gyvas. Pastatykite nedidelę tribūną, persirengimo vietas, sutvarkykite apšvietimą, bėgimo takelius, žaidimo aikšteles ir po kurio laiko stadionas taps visuotinu traukos objektu. Ši vieta privalo išlikti sporto ir aktyvaus laisvalaikio reikmėms.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

2020-05-28 07:15:22
Vilniui nereikia futbolo, todėl ir stadionus naikina. Tokia rinka. Dėl kelių nukaršusių senelių, dar menančių tarybinius laikus, galėtų ir pastatyti poros tūkstančių vietų modernesnį stadioną, kaip kokią prieglaudą, kad turėtų kur pažiūrėti futbolą ir pasidalinti prisiminimais apie pilną Žalgirio stadioną mače su Spartaku.
Atsakyti
Perkelkim
2020-05-27 23:52:48
Perkelkim viską į Kauną! Ir stadioną, ir ministerijas, ir Seimą, ir Žvėryną ir viską. Kad Skvernas, Krabas ir valstiečiai džiaugtųsi!
Atsakyti
kasaras
2020-05-27 15:18:28
vilniuj isvis greit neliks nei futbolo,nei krepsinio
Atsakyti
evaldas
2020-05-27 14:27:22
Puikios įžvalgos, esmė ta, kad Karbauskis, Skvernelis numatė didžiaja dalį Covid-19 kompensaciju kam ???? NT vystytojams......o kam atiteks Pedagoginio stadionas ir Infekcinės ligoninės patalpos ??? NT vyrtytojams.....viskas labai paprasta......
Atsakyti
Afonia
2020-05-27 11:53:26
Aš kartoju kelioliką metų - jokių fufbolo objektų iš mūsų valdžios nei šimašininkų nei tų kolchoznykų ir kitų tikėtis neverta. Dar reikia žiūrėt, kad infrastruktūros liekanų neišnaikintų.Futbolo bendruomenės atstovams verta pabandyt pasiprašyt vizito pas prezidentą, gal tas dar galėtų pagelbėt,bandydamas susodint visas puses prie stalo, bet ir iš jo tikėtis aktyvių veiksmų neverta.
Atsakyti
Ksksk
2020-05-27 13:17:14
Prezidentas siuo metu bendrauja tik su berniuku