Valerijus Mižigurkis ir Valdas Urbonas | Asmeninio archyvo

Valerijus Mižigurkis ir Valdas Urbonas | Asmeninio archyvo

Kai kovą buvo paskelbtas karantinas, futbolininkai neišvengiamai susidūrė su atostogomis, kokių savo karjerose jie dar neturėjo. Tačiau taip buvo tik su futbolininkais, bet ne su klubų vadovais ar futbolo agentais. Vienas žinomiausių Lietuvos futbolo agentų Valerijus Mižigurskis tvirtina, kad jau kelintas mėnuo netyla jo telefonas.

„Būdavo skrendi ir akis į akį tariesi. Dabar visi pokalbiai telefonu, o sutartys – elektroniniu paštu. Tai tik toks skirtumas. Darbo mums tikrai netrūksta“, - pokalbį su sportas.lt pradėjo V.Mižigurskis.

Daugelyje klubų krizė. Kaip pavyskta su jais susitarti dėl algų apkarpimo?

Noriu pažymėti, kad daugelis klubų bando ta krize manipuliuoti. Mano tikslas išsiaiškinti, ar klubai iš tikro susidūrė su problemomis, ar tik naudojasi situacija. Patikėkite, kai sukiesi toje virtuvėje, išsiaiškinti nėra sudėtinga.

Kurios šalys labiausiai manipuliuoja?

Išskirčiau Kazachstaną. Jie turi patvirtintą biudžetą metų pradžioje. Taip neparduoda kažkiek bilietų, tačiau nereikia skraidyti, nereikia mokėti premijų ir panašiai. Rusijoje labiau manipuliuoti bando privatūs klubai, o biudžetiniai nieko nebando, nes jie patys nieko nežino (šypsosi). Kad suprastumėt, Rusijoje biudžetinių klubų yra apie 90 procentų.

Lietuvoje, manau, kad labiausiai manipuliuoja „Žalgiris“. Klubas sumažino žaidėjams atlyginimus, bet aš nesuprantu, dėl kokios priežasties. Kur jie prarado pinigus? Iš savivaldybės žadėtus 850 tūkstančių gaus. Nusisuko kiti rėmėjai? Kurie? Tie, kurie duodavo vandenį ar vitaminus?

Noriu pabrėžti, kad tai yra tik mano asmeninė nuomonė, bet aš galvoju, kad klubas per karantiną kaip tik sutaupė. Aikštės nekainavo, medicina nekainavo, autobusas nekainavo, teisėjus apmokės federacija.. Galbūt, klubas negali būti tikras dėl kitų metų, tačiau tik ne dėl šių.

Tai va, Kazachstane panaši situacija. Klubų vadovai patys juokiasi, kad atsirado proga sutaupyti pinigus. Po to viešai skelbia, kad sutaupytus pinigus skiria kovai su koronavirusu, bet man tai neatrodo rimta.

Apie kokius kontraktų sumažinimus kalbame?

Tame pačiame Kazachstane daugelis norėjo sumažinti 40 procentų, tačiau sumažino tik 20. Lietuvoje daug kur panaši situacija. Rusijoje Maskvos „Spartak“ vienam mėnesiui sumažino algas 40 procentų, tačiau vėliau žaidėjai atsisakė tą daryti. Kituose klubuose kontraktai buvo mažinami, priklausomai nuo jų dydžio. Pavyzdžiui, Fedoro Černycho kontraktas liko nesumažėjęs.

Kas buvo, kai „Spartak“ žaidėjai atsisakė susimažinti algas?

Nieko nebuvo – kontraktai liko tokie, kokie ir buvo pasirašyti. O kaip jie sumažins? Pasakysiu paprastai – kai klubas jėga bando mažinti algą, žaidėjai siūlo eiti aiškintis į teismą. Tačiau, kaip viskas daroma civiziluotai ir klubai su žaidėjais eina į kontaktą – dažniausiai susitaria.

Aurimas Budraitis
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

mazinti algas
2020-05-27 10:10:29
mazinti jiems algas, vis vien is spirdabolo mazai naudos, o sitoje rinkoje jie uzdirba ir taip per daug.
Atsakyti
Balabolai,
2020-05-27 07:30:41
Topsportas vandeniu su vitaminais remia? Kam tokia brichnia?
Atsakyti