vaikų futbolas Facebook nuotr.

vaikų futbolas Facebook nuotr.

Nepaisant to, kad jaunimo čempionatai, kaip ir visas futbolas, sustabdyti, per šį karantino laikotarpį įvyko tiek daug, kiek dažnai neįvyksta sužaidus du ratus. Maždaug prieš mėnesį Vakarų regiono dešimt futbolo akademijų vadovų pasirašė po raštu, kuriame teigiama, kad jie visi atsisako žaisti prieš Palangos „Gintarą“. Oficiali priežastis – neetiški pastarojo klubo veiksmai perviliojant vaikus iš kitų mokyklų.

Praėjusią savaitę analogiškas raštas buvo surašytas Pietų regione. Kauno „Ąžuolas“, „Garliava“, Kauno „Olimpas“, Kauno „Fortūna“, Kauno „Hegelmann“ ir „Marijampolės City“ dėl įtemptos situacijos ir neetiškų „Be1 NFA“ veiksmų atsisako prieš juos rungtyniauti visose oficialiose ir neoficialiose rungtynėse.

„Situacija yra tokia, kad jie elgiasi necivilizuotai. Nesitardami su akademijomis, jie skambina tėvams, susirenka geriausius vaikus, o po to deklaruoja, kad iš LFF turi gauti kompensacijas už išaugintus rinktinės žaidėjus. Tačiau reikia nepamiršti vieno dalyko – į tuos vaikus jau buvo investuota daug laiko kituose klubuose ar kitų miestų akademijose.

Supraskite teisingai, aš nesu už tai, kad ypač mažesnių miestų vaikams užsidarytų kelias į aukštesnio lygio akademijas. Jokiu būdu, ne. Tačiau aš esu už tai, kad viskas būtų daroma civilizuotai“, - sakė LFF Vykdomojo komiteto narys ir „Marijampolės City“ vadovas Žydrūnas Buzas.

„Visų pirma, man keista, kad Vykdomojo komiteto nario akademija pasirašė tokį raštą. Visų antra, šį klausimą perdavėme teisininkams. Emociškai galime reaguoti visaip, tačiau tėvams skaudu, kad jie laikomi neišprususiais. Pas mus yra daromos atviros treniruotės. Ateina vaikai iš kitų akademijų. Mes matome, kad jie atitinka lygį. Tai ką mums jiems sakyti? Kad neitų? Tai kokioje vietoje čia nėra etikos?“, - klausimus bėrė „Be1 NFA“ įkūrėjas Markevičius.

Jei bus patvirtinta, naujasis jaunimo futbolo sezonas vyktų principu: ruduo – pavasaris. Ž.Buzo teigimu, dar iki to laiko turėtų būti išspręstas ir jaunųjų futbolininkų perėjimo iš akademijos į akademiją klausimas.

„Stengsimės, kad iki naujojo sezono būtų nustatyti kompensacijos dydžiai. Tos sumos nebus labai didelės, tačiau turi būti nustatyta tvarka, kad niekam nekiltų klausimų. Neįvykdai reikalavimų – negauni paleidžiamojo rašto. Noriu pabrėžti, kad kalbu apie vaikus, kuriems dar nėra šešiolikos metų, nes už šešiolikmečius kompensacijas jau yra numačiusi UEFA“, - portalui sportas.lt kalbėjo Ž.Buzas.

„Gavęs raštą, pasijaučiau gerai. Vadinasi, mes per metus sugebėjome padaryti tai, kad kitiems taptumėm pavyzdys ir tuo pačiu kiltų bendras futbolo lygis. Dėl savo akademijos aš galiu būti subjektyvus, bet man pasakykite, kaip aš priversiu tėvus pereiti iš geresnės akademijos į blogesnę ir tuo pačiu priversiu mokėti už treniruočių procesą po 100 eurų, kai jis prieš tai mokėjo 30?“, - sakė A.Markevičius.

Kauno „Ąžuolo, „Garliavos“, Kauno „Olimpo“, Kauno „Fortūnos“, Kauno „Hegelmann“ ir „Marijampolės City“ vadovų pasirašytas raštas Lietuvos futbolo federacijai, Kauno apskrities futbolo federacijos prezidentui ir „Be1 NFA“ vadovui.

Kreipiamės į Jus, Lietuvos pietų regiono vaikų futbolo klubų, akademijų, mokyklų bendruomenės vardu, dėl įtemptos situacijos ir neetiškų Be1 akademijos veiksmų.

Įvertinę viešą informaciją ir situaciją dėl vaikų perviliojimo Klaipėdos regione, pranešame apie įtemptą situaciją ir neeteiškus „Be1“ akademijos veiksmus Lietuvos pietų regione. Mes nepritariame „Be1“ akademijos vykdomai agresyviai vaikų perviliojimo strategijai, kuri dažnai šios akademijos vadovų „dengiama“ po teisingais skautavimo, sveiko konkurencijos ar šių dienų „marketinginiais“ terminais. „Be1“ akademijos vadovai ir treneriai, gavę vaikų tėvų kontaktus tiesiogiai susisiekia su kitų klubų ir futbolo akademijų vaikais bei jų tėvais su tikslu – pervilioti talentingiausius auklėtinius į savo akademiją. Tokiu nesąžiningu būdu apeinama pirmoji vaiko futbolo ugdymo įstaiga, jos vadovai, treneriai, nepaisoma jų investicija ir įdirbis ugdant auklėtinį. Manome, kad tokie „Be1“ akademijos veiksmai yra mažų mažiausiai neetiški, skaldantys Lietuvos futbolo bendruomenę: klubai pradeda vieni kitais nepasitikėti, vaikai/ tėvai/ treneriai statomi į sudėtingas sprendimų situacijas, o tai mažina motyvaciją įdėti maksimalias pastangas ir investuoti į kiekvieną auklėtinį.

Mes už veiksmus ir susitarimus, kurie klubus vienytų, o ne skaldytų, todėl pasiruošę atvirai diskusijai ir sprendimams. Prašome Jūsų imtis priemonių šiai situacijai spręsti. Šiuo metu esame vieningos pozicijos ir informuojame, kol „Be1“ akademijos veiksmai ir toliau išlieka neetiški kitų ugdymo įstaigų atžvilgiu ir kol nėra oficialaus kompensacijos mechanizmo bei susitarimų jaunimo futbole, mes, siekdami apsaugoti savo klubų (mokyklų) auklėtinius, atsisakome rungtyniauti prieš „Be1“ komandas visose oficialiose ir neoficialiose rungtynėse.  

Aurimas Budraitis
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

S
2020-05-30 00:10:04
Lt sporto lygis baisus vaiku amziuje. Be tevu pagalbos,tai lygu nuliui. Net minus. Kaip gali kazkas uzdraust migruot vaikams is klubu i klubus? Jei bega,tai turit patys galvot kodel. Gal aikste geresne,gal demesio daugiau ir tt. Leiskit,-tegul pasibando. Bus blogai,patys pareis.
Atsakyti
Romas
2020-05-27 15:25:32
Labai negrazu istrinti komentara,vakar dienos kai truputi uzsiminiau apie buza,ka jis sventa karve,aferistas,sukcius nuo senu laiku,praeities nepaslepsi buzai
Atsakyti
Mindaugas
2020-05-27 06:18:51
Tai kaip suprantu, Lietuvoi yra akademijų, kurios jau atlyginimus moka savo auklėtiniams ? Aisku aš jau nekalbu kas virš 16 m.
Ta prasme jie nori, kad įsigaliotų piniginis atlygis už pvz 13 metu berniuko perejima iš vienos akademijos į kita? Vat cia tai lygis.!!
Atsakyti
Bla bla
2020-05-26 12:10:40
Bla bla bla...ir taip jau 30 metų, tik kuo toliau to daugiau bla bla
Atsakyti
Ššššššš.....
2020-05-26 10:52:21
Be1 - verslas ir nieko daugiau. Nemyli ten futbolo. Myli ten pinigėlį.
Atsakyti
Taip
2020-05-26 11:00:09
Tikra tiesa, kitose akademijose tas pats,€-pirmoj eilej futbolas po to
Edis
2020-05-27 13:35:50
Manau B1 butent myli futbola ir bando uzaugint auksto meistriskumo zaidejus,jeigu pasiziuret kiek kainuoja vieno geresnio vaiko islaikymas,sakau gersnio nes skiriasi mokestis pagal vaiko pajeguma,geresni vaikai moka 125eu i 1men. cia ieina pragyvenimas,maitinimas ir auksto lygio treniruotes su tikrai gerais treneriais is uzsienio. Tai koks cia pinigu mylejimas??? Cia investicija i prieki!
Paulius
2020-05-26 08:27:32
Lietuvos Jaunimo Futbolo etikos kodeksas skelbia:

"Kitų sporto organizacijų ugdomus futbolui gabius vaikus į savo organizaciją kvieskite tik esant abipusei diskusijai su galimo kandidato lankomos sporto organizacijos atstovais. „Nevokite“ kitos organizacijos nario, pamindami pagarbos kitai organizacijai principus."
Atsakyti
???
2020-05-26 09:44:57
O meluoti "etikos"kodeksas leidžia?
NFA
2020-05-25 22:52:47
O kas jiems leidzia naudoti NFA varda pavadinime? NFA juk nebera, prie ko cia jie?
Atsakyti
Dziufa
2020-05-25 20:28:45
NFA vogė vaikus naglu snukučiu, pavadinimas pasikeitė bet veidai tie patys vadovauja, tai niekas ir nesikeičia. Blogiausia, kad iš federacijos dar pinigų nori, nors ale privati įstaiga. Mirk iš juoko.
Atsakyti
abc
2020-05-25 18:47:53
Lietuvoje atsirado virš 20 futbolo aakademijų kurios surenka bet kokius vaikus ir iš tėvų renka pinigus,o žaisti futbolo visiškai nemoko, įmeta kamuolį į aikštę o patys treneriai žaidžia telefonu. Visų šių akademijų vadai dar sugalvojo kad nereikia fiksuoti rezultatų, kad tėvai turėtų mažiau pretenzijų dėl blogai paruošiamųjų vaikų.Be to sugalvojo laisvomis nuo treniruočių dienomis daryti vadinamas individualias treniruotės ir renka po 15- 20 eurų be jokios apskaitos.Šeštadieniais, sekmadieniais organizuoja turnyrus,kuriuose nuo vaiko renka po 20-25 eurus Ko ne puikūs gyvenimas.Lietuvoje atsirado ir keletas akademijų kurios savo darbe vadovaujasi ne pinigų surinkimo filosofiją, bet tikrai stengiasi vaikus mokyti žaisti futbolą. Tai palangos Gintaras , kurio 2 komandos 2008 ir 2009 geriausios respublikoje, taip pat KaunoBe1NFA, galbūt ir reorganizuojama vilniaus Ateitis. Visos kitos nenori paleisti pinigų ir pradėjo platų puolimą.Įdomiausia kad jame dalyvauja Lff vykdomojo komiteto nariai Buzas, Žvingilas, per savo tarpininkus.
Laikas Lff tikrai išsiaiškinti tikruosius nenorinčių žaisti ir mokyti vaikus žaisti futbolą veikėjų tikslus.
Atsakyti
Tiesiai
2020-05-25 22:19:21
į 10uką ..
Ka gero padarė
2020-05-25 22:35:37
Žvingilas būdamas KLFf prezidentu vaiku futbolui visiškas nulis
x
2020-05-25 23:00:33
Baikit pagaliau Gintariniai girtis, kiek galima!? :))) Aišku, kas pakels katinui uodegą nei jis pats:)
To x
2020-05-25 23:30:37
mes ne gintariniai, mes kitur lankom ir zinom kaip yra, klaipedoj patikekit su treniruotem padetis apgailetina futbolo būrelio statusas dar dar, nu bet tikrai ne akademija, vaikų daug treneriai nespeja visų sužiūret, vienzodziu kaip mokykla ne visi juk gerai mokinasi, masinis vaikų susibūrimas,nuo to tik kenčia vaikai kurie is tikro kažką nori ismokt ar pasiekt futbole:) gal del to ir ieško kur geriau o akademiju ir mokyklų treneriai nenori prarast pinigų del to ir kurpia sąmokslo teorijas...ir dar nesvaikit su tais paleidimo raštais, cia jau kvepia žmogaus laisvių suvaržymu, kol tevai mokes uz treniruotes jus treneriai esat bejegiai ka padaryt, nebent nežaist prie Balasanova ar Buzą:) vat kai nupirksit aprangą mano vaikui ismokesit premiją už pergalę ar vešit i turnyrus po varžybų i picerija ar McDonaldą va tada galesit pakelt tona bendraujant su vaiko tėveliais ,kol kas tylekit ir dievą mylekit kol mes tevai apipinti iliuzijomis makaronų pavidalu mokam jums pinigus
To x
2020-05-26 00:04:20
Ne uodegas katinui kilnok o vaikus treniruok kad anie nelakstytų kitų trenerių ieškodami, liežuviu malt ir kliauzas rašinėt daug darbo nereikia parodyk,ka sugebi aikštelėj nereiks šmeižto laistyt ,nesprok is pavydo bo aplinkinius aptaškysi
kitas
2020-05-25 17:54:31
Buzas nepatenkintas? O kai pačio ''akademija'' iš Marijampolės futbolo centro vaikus būriais viliojo pas save,tai buvo etiška ir teisėta? Vagie,kepurė dega.
Atsakyti
Romas
2020-05-26 14:44:21
Jis ir yra vagis,aferistas nuo senu laiku
as
2020-05-25 17:38:53
Kaip graudu skaityti tokius straipsnius:((
Atsakyti
x
2020-05-25 17:31:55
Didesnės nesąmonės negali būti. Pajuto kiti klubai, kad kažkas gali geriau, tai vietoje to, kad darytų patys raštus rašo:) Taip lengviau:) Siūlau rūpintis kaip sudominti ir vesti treniruotes taip, kad nieks išeiti nenorėtų:)
Atsakyti
...
2020-05-25 17:23:31
Ką čia Buzas vėl suka
Atsakyti
Romas
2020-05-26 14:46:48
Kaip visa laika savo hebrytei iesko,kaip prasukti pinigeliu