Eddie Hallas, Hafthoras Bjornssonas ir Žydrūnas Savickas | Youtube.com nuotr.

Eddie Hallas, Hafthoras Bjornssonas ir Žydrūnas Savickas | Youtube.com nuotr.

 2017 m. pasaulio galiūnų čempionatas buvo vienas dramatiškiausių per istoriją. Tuomet titulą iškovojęs britas Eddie Hallas surinko 51 tšk. ir tik minimalia persvara aplenkė islandą Hafthorą Bjornssoną (50). Visai netoli jų buvo ir amerikietis Brianas Shaw (48).

Nors nuo šio čempionato praėjo treji metai, tačiau kalbos apie jį netyla iki šiol. H.Bjornssonas vis dar nesutinka su teisėjų vertinimais „Viking Press“ rungtyje. Islandas tikina, kad 160 kg svorį atkėlė 15 kartų, tačiau oficialiai jam buvo įskaityti 14 mėginimų.

„Kartą gyvenime iš manęs buvo atimta dukra. Dabar jausmas beveik toks pat. Mano širdis buvo išplėšta“, - tuomet sakė H.Bjornssonas.

„Official Strongman“ prieš keletą dienų patalpino naują įrašą iš 2017 m. pasaulio galiūnų čempionato finalo, kuriame – daug nematytų vaizdų, o pasakojimas koncentruojasi į „Viking Press“ rungtį.

Pasirodo, kad vyriausias čempionato teisėjas Colinas Bryce‘as dar finalo išvakarėse sukvietė visus galiūnus ir ypatingą dėmesį skyrė „Viking Press“ rungčiai bei svorio kėlimo technikai. Jau tada C.Bryce‘as atkreipė dėmesį į keistą H.Bjornssono kėlimo techniką. Islandas vėliau pasiūlė teisėjui iš arti parodyti savo techniką, kad finale nekiltų jokių problemų. Tiek H.Bjornssonas, tiek kiti galiūnai buvo perspėti, kad keldami svorį antrą kartą nesulenktų kelių, nes kitu atveju jų bandymas bus neįskaitytas, taip pat jiems liepta laukti teisėjo nurodymo, kada galima nuleisti svorį.

Prasidėjus „Viking Press“ rungčiai, H.Bjornssonas pamiršo teisėjo nurodymus. Jis ne kartą per anksti nuleido svorį ir erzino C.Bryce‘ą. Vyriausias teisėjas įskaitė ne vieną abejotiną islando mėginimą, bet galiausiai jo kantrybė baigėsi. H.Bjornssonas, bandydamas 15-ą kartą pakelti svorį, dar sykį sulenkė kelius ir pažeidė taisykles. Jo mėginimas nebuvo įskaitytas.

Užkulisiuose tiek pats H.Bjornssonas, tiek jo komanda iš pradžių buvo patenkinti savo rezultatu. Islandų nuotaika pasikeitė po E.Hallo pasirodymo. Britas sąžiningai atkėlė svorį 15 kartų, tapo rungties nugalėtoju ir susikrovė 3,5 tšk. pranašumą prieš islandą bendroje įskaitoje, kurio H.Bjornssonas vėliau nepajėgė panaikinti.

Tada islandas nusprendė išsiaiškinti santykius su teisėju, nesuprasdamas, kodėl jo 15-asis bandymas nebuvo įskaitytas. H.Bjornssonas reikalavo, kad daugiau teisėjų peržiūrėtų vaizdo įrašą, o jis nusiramintų tik tuo atveju, jei visi kiti teisėjai patvirtintų, kad taisyklės buvo pažeistos.

„Žmogau, mes turėjome 3 teisėjus, o aš priėmiau galutinį sprendimą. Aš tau įskaičiau 3 bandymus, kurie buvo blogi, nes tave perspėjau apie tai, o 1 bandymo neįskaičiau. Atsiprašau. 1 iš 4 prastų bandymų buvo neįskaitytas. Suprantu, kad tau skaudu. Atsiprašau, bet aš taip mačiau situaciją. Galėjau būti piktesnis ir neįskaityti kitų blogų mėginimų, bet to nepadariau, nes žinojau, kad esi sutrikęs. Daviau tau ne vieną galimybę pasitaisyti“, - kalbėjo C.Bryce‘as.

H.Bjornssonas nepasidavė: „Pažiūrėk įrašą, ten 100 proc. nebuvo antro kelių sulenkimo. Galiu prisiekti savo dukra.“

Nepaisant islando protestų, teisėjo verdiktas liko galioti. Vėliau C.Bryce‘as aiškiais pavyzdžiais parodė, kodėl 15-as H.Bjornssono bandymas nebuvo įskaitytas. Jis parodė ir Žydrūno Savicko atvejį, kai lietuvis aiškiai antrą kartą sulenkė kelius ir jo bandymo teisėjas neįskaitė.

C.Bryce‘o sprendimui pritarė visi galiūnai, išskyrus H.Bjornssoną. Daugelis pažymėjo tai, kad E.Hallas „Viking Press“ rungtyje startavo po H.Bjornssono. Jei būtų reikėję, britas tikriausiai būtų pakėlęs svorį ir 16-ą kartą, taip vis tiek įtvirtindamas savo pergalę.

Kai kurie galiūnų sporto fanai pastebėjo, kad šioje situacijoje buvo „apvogtas“ ne H.Bjornssonas, o B.Shaw. Jei teisėjas nebūtų įskaitęs minėtų prastų islando bandymų, tuomet jis būtų likęs su 11 sėkmingų mėginimų ir užleidęs B.Shaw į antrą poziciją (12). Tai būtų leidę amerikiečiui bendroje įskaitoje susilyginti taškais su islandu.

„Reikia suprasti, kad tai yra sportas. Jei tu laimi, tuomet esi nugalėtojas ir tai yra viskas. Negali ieškoti pasiteisinimų. Jei į viską žiūrėtume tokiu kampu, tada aš turėjau 8 kartus laimėti pasaulio čempionatą. Toks yra gyvenimas, tokia yra realybė. Negali laimėti visko“, - sakė Ž.Savickas.

Priminsime, kad 2021 m. E.Hallas ir H.Bjornssonas žada susikauti bokso ringe.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (1)
Registruoti
Anoniminiai (1)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

2020/21 m. LKL

03-03 „Pieno žvaigždės“ 18:00 „Dzūkija“
03-03 „Šiauliai“ 19:00 „Lietkabelis“
03-06 „Pieno žvaigždės“ 17:00 „Šiauliai“
03-06 „Pieno žvaigždės“ 17:00 „Šiauliai“
03-06 „Nevėžis-Optibet“ 18:15 „Lietkabelis“

2020/21 m. Eurolyga

03-03 „AX Armani“ 21:45 „Fenerbahče“
03-03 „Baskonia“ 22:00 „Olympiacos“
03-04 „Bayern“ 19:30 „Panathinaikos“
03-04 „Anadolu Efes“ 19:30 CSKA
03-04 „Zenit“ 21:00 „Real“
03-04 „Maccabi“ 21:05 „Valencia“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Tre 03-03 Burnley 20 : 00 Leicester City
Tre 03-03 Sheffield United 20 : 00 Aston Villa
Tre 03-03 Crystal Palace 22 : 15 Manchester United
Ket 03-04 West Bromwich … 20 : 00 Everton
Ket 03-04 Fulham 20 : 00 Tottenham Hotspur
Ket 03-04 Liverpool 22 : 15 Chelsea