Michaelas Phelpsas | „Stop“ kadras

Michaelas Phelpsas | „Stop“ kadras

 Dėl koronaviruso pandemijos paskelbtas karantinas – sunkus laikas visame pasaulyje, kurio metu keliavimas pasidarė praktiškai neįmanomas, o sportinis gyvenimas – gerokai sukaustytas.

Daugkartinis olimpinis čempionas Michaelas Phelpsas yra puikiai žinomas visame pasaulyje, o dar 2018 m. atskleidė, kad žemiausią savo depresijos tašką buvo pasiekęs 2014 m., kai norėjo nusižudyti.

Visgi dabar, kaip atskleidė pats M.Phelpsas, jis koronaviruso pandemijos metu taip pat išgyveno tamsias gyvenimo akimirkas.

„Tai buvo pats sunkiausias laikas gyvenime“, – sakė M.Phelpsas. „Išgyvenau tamsiausius gyvenimo momentus, kurie tęsėsi ilgai ir tai yra labai baisu.

Pandemija buvo iššūkis, kurio aš niekada nesitikėjau. Buvome įkalinti namuose, turėjome daugybę klausimų: kada tai baigsis? Kaip atrodys gyvenimas, kai tai baigsis? Ar darau viską, ką galiu, kad būčiau saugus? Ar mano šeima saugi? Mane beprotiškai vargino. Aš buvau įpratęs keliauti, varžytis, sutikti žmones“.

M.Phelpsas anksčiau yra atviravęs apie psichologines problemas, kurios užklumpa sportininkus ir neaplenkė jo paties. Visgi tai jis turėjo išgyventi vienas, nes tyliai kentėjo.

„Jeigu aš būčiau ką nors apie tai pasakęs, tai būtų laikoma mano silpnybe, o aš neturėčiau rodyti silpnumo. Kaip vyrai sportininkai, mes neturime to parodyti, nes tai leistų mums tapti pažeidžiamiems, o konkurencingame pasaulyje tai nėra geriausias dalykas“, – pasakojo M.Phelpsas. „Man skauda širdį kiekvieną kartą, kai skaitau istorijas apie atletus ar žvaigždes ar dar kažką, kurie kovoja su COVID virusu ir atima sau gyvybes. Žinau, koks tai sunkus laikas. Aš asmeniškai esu tai jautęs ir nenorėjau būti gyvas. Jaučiau tą jausmą ir tai labai baisu“.

34-erių metų trijų vaikų tėvas sako, kad jo vaikai kasdien jam primena, jog jis „nenori praleisti nei vienos dienos savo gyvenime“.

M.Phelpsas taip pat pabrėžia, kad svarbu reguliariai keisti savo požiūrį į dalykus.

„Galiu pasakyti iš savo patirties, kad ta pati rutina man sukėlė psichologines problemas. Gali būti dalykas, kuriame tu esi tikrai geras ir šiai dienai tik tai tu ir darai – man tai buvo kasdienės treniruotės ir būtinas miegas. Tačiau kai tu perkrauni savo dėmesį , žengi žingsnį atgal, giliai įkvepi, tuomet vėl pradedi naują kelionę“, - sakė M.Phelpsas.

M.Phelpsas taip pat papasakojo ir apie sunkų laikotarpį 2014 m.

„Tai buvo tikrai beprotiškas laikas, kai nieko nenorėjau matyti, nes galvojau, kad visus nuviliu, o ypač – save. Beprotiškai sunku su tuo susitvarkyti. Per tas tris ar keturias dienas, kai nenorėjau išeiti iš savo kambario ar su kažkuo pasikalbėti, supratau, kad galiu paprašyti pagalbos ir tai yra normalu, kad tau nėra viskas gerai. Tai man pakeitė gyvenimą, nes iki tol aš niekada nebuvau prašęs pagalbos ir tai buvo pirmas kartas“, – pasakojo M.Phelpsas. „Klupėjau, verkiau ir šaukiausi pagalbos ir laimei, galėjau atsisėsti su terapeutu, pabendrauti ir jam atsiverti“.

M.Phelpsas pirmą kartą apie pasitraukimą iš plaukimo paskelbė 2012 m. Po to, kai nutrūko jo santykiai su nacionalinės rinktinės treneriu Bobu Bowmanu, jo psichologinė būklė ėmė blotėti. M.Phelpsas 2014 m. paskelbė apie sugrįžimą į plaukimą, tačiau tų metų rugsėjį antrą kartą buvo areštuotas už vairavimą išgėrus. Pirmą kartą jam taip nutiko dar 2004 m. Po antrojo arešto jo depresija pasiekė žemiausią tašką, tačiau suradęs pagalbą, sugebėjo suvaldyti savo ligą.

2016 m. Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse M.Phelpsas iškovojo penkis aukso medalius. Nuo tada jis nuolat kalba apie psichologines problemas ir įvairiais būdais bando padėti žmonėms, kovojantiems su tuo pačiu, ką patyrė jis pats.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų