Aurimas Budraitis | Asmeninio archyvo

Aurimas Budraitis | Asmeninio archyvo

Nacionalinis stadionas jau seniai yra tapęs didžiule mūsų šalies gėda. Buvo laikas, kai dėl to skaudėdavo. Tačiau, kai skausmas kartojasi metų metus, pagalvoji, kad ne taip ir skauda. Ne tai, kad neskauda. Juokinga, kai Europos sąjungos šalis, kuri ką tik deklaravo apie penkių milijardų eurų paskolą, neturi NEI VIENO stadiono.

Neabejoju, kad šioje vietoje atsiras tokių, kurie replikuos, kad nereikalingas stadionas, nes vis tiek futbolo nemokame žaisti. Silpnas argumentas. Kaip ir argumentas, kad stadionas bus reikalingas tik tada, kai į mūsų šalį atvažiuos „Chelsea“ arba „Real“. Yra toks dalykas, kaip šalies prestižas, kurio kartais už jokius pinigus nenupirksi.

Neabejoju, kad atsiras ir tokių, kurie pasiūlys atskirti stadioną nuo komplekso. Ok, atskirkime. Bet tik dėl to, kad taip norite. Aš asmeniškai manau, kad normaliai Europos sąjungos šaliai neturėtų būti problema statant nei futbolui skirtą stadioną, nei visą kompleksą. Brangu? Tikrai? Europos sąjungos šaliai?

Neabejoju, kad atsiras ir tokių, kurie gins Šimašių. Mažesnė dalis gins valstiečius. Kažkas, galbūt, sugalvos ginti konservatorius. Bet juk šiuo klausimu jie visi vienodi, tad už ką juos ginti? Ką jie nuveikė viso sporto labui? Mūsų šalyje iki šiol galioja įstatymai, kurie sporto rėmimui yra, tarsi, peilis.

Ką tokio jie nuveikė futbolo labui? Ne Dirmeikio, ne Kvedaro labui. Ką jie tokio nuveikė futbolo labui? Turbūt, vieną dalyką: žadėjo. Ir tai ne visi. Pvz., kai Landsbergis jaunesnysis rinkosi premjero kėdę, tai jis apie stadioną net neturėjo laiko kalbėti. Kur ten turėsi, kai partiečio paminėtų „Real“ ar „Chelsea“ nuo „Žalgirio“ neskiri.

Bent jau Šimašiaus dėl to kaltinti negalima. Jis daug metų investuoja (ne savo, o miesto pinigus) į „Žalgirį“ ir kuo puikiausiai atskirtų žaliai baltą spalvą nuo visų kitų. Tačiau šis tekstas ne apie „Žalgirį“. Šis tekstas apie STADIONĄ, kurio miestas, kuriam vadovauja Šimašius, neturi. Priminsiu, kad Šimašius, už kurį aš pats balsavau, Vilniui vadovauja nuo 2015 metų.

PENKERIUS su*iktus metus jis vadovauja šalies sostinei, tačiau per tiek laiko nebuvo niekas padaryta. Šiandien bent jau į viešumą buvo iškeltas klausimas. Jei tai galima vadinti darbu, pavadinkime, kad Šimašius šaunuolis. Jis išjudino ledus. Aišku, jei atmesime tą variantą, jog karantino akivaizdoje politikai nusprendė pasimatuoti, pas kurį didesnis arba, kurio š mažiau smirda.

Valstiečiai ginasi, kad pats Šimašius kaltas. Bet, ponai, juk jūsų rankose šalies pinigai. Ok, Šimašius – tragedija (Karbauskio citata), bet ką jūs padarėte, kad šiuo klausimu būtų geriau? Kuo jūs geresni už tą tragediją?

Va, taip ir gyvename. Turbūt, kad taip ir gyvensime. Patys kalti. Ką išsirenkame – tą ir turime.  

Aurimas Budraitis
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (16)
Registruoti
Anoniminiai (16)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų