Mike'as Tysonas ir Tupacas Shakuras | Instagram.com nuotr

Mike'as Tysonas ir Tupacas Shakuras | Instagram.com nuotr

 Bokso legenda Mike‘as Tysonas prisiminė sunkų gyvenimo laikotarpį, kai buvo uždarytas už grotų Indianos jaunimo centre.

M.Tysonas 1992 m. buvo pripažintas kaltu dėl 18-metės Desiree Washington išprievartavimo. Jam buvo skirti 6 metai kalėjime ir dar 4 metų probacija. Į kalėjimą M.Tysonas atsisėdo 1992 m. balandį ir buvo paleistas 1995 m. kovą.

Bokso žvaigždę kalėjime lankė tokios garsenybės kaip tuometinis WBO antrojo pusvidutinio svorio kategorijos pasaulio čempionas Chrisas Eubanksas, tačiau M.Tysonas pareiškė, kad daugiausiai pagarbos sulaukęs jo svečias buvo reperis Tupacas Shakuras.

„Prižiūrėtojams jis nepatiko, nes kaliniai, pamatę ateinantį Tupacą, pašėlo ir užsivedė. Tai buvo pavojinga situacija. Tupaco pasirodymas kalėjime buvo lyg žaibo iškrova, kuri visiems įkrovė naujos energijos. Visi jį pažinojo, visi jam jautė begalinę pagarbą. Tupacas taip ir gyveno savo gyvenimą, jis užsitarnaudavo didžiulę pagarbą“, - prisiminė M.Tysonas.

Boksininkas per beveik 3 metus kalėjime stengėsi gerai elgtis, vis daugiau dėmesio skyrė islamui. Tiesa, kartą M.Tysonui teko į pagalbą pasitelkti savo kumščius.

„Su visais elgiausi taip, kaip norėčiau, kad elgtųsi su manimi. Kiti kaliniai manęs nebijojo, nes rodėme vieni kitiems abipusę pagarbą. Tik vieną kartą panaudojau kumščius. Kažkas kažką pasakė, aš nuėjau prie to žmogaus ir jam trenkiau. Tiesiog mes buvome ilgą laiką uždaryti, mane suerzino viena frazė ir aš jam trenkiau. Tuo metu buvau prastos psichologinės būklės. Negalėjome nueiti į treniruočių salę ir visi buvome uždaryti kamerose, nes kažkas kažką nudūrė. Buvau susierzinęs, jaučiausi apgailėtinai ir nesusitvardžiau“, - pridėjo M.Tysonas.

Boksininkas vėliau grįžo į ringą ir dalyvavo vienose iš populiariausių visų laikų kovų. Deja, po 1996 m. kovos su Bruce'u Seldonu jis išgirdo sukrečiančią žinią apie tai, kad jo bičiulis buvo pašautas.

„Tupacas po kovos buvo labai laimingas ir su manimi atėjo į spaudos konferenciją. Prikalbėjome visokių nesąmonių, tada aš išvykau namo, o jis pasuko kitu keliu. Sunku kalbėti apie tai, kas nutiko po to. Jis tebuvo jaunas vaikis, kuris norėjo tapti didžiu žmogumi. Jis su dideliu užsidegimu imdavosi įvairių veiklų ir atsiduodavo joms 100 procentų. Pinigai jam niekada nerūpėjo. Jis greičiau tau būtų atidavęs savo pinigus, nei pats juos kaupęs. Jam patiko socializmo ideologija. Pamenu, kaip pirmą kartą jį sutikau naktiniame klube. Tada jis paėmė mikrofoną į rankas ir buvo bebaimis. Tai vienas nuoširdžiausių kada nors mano sutiktų žmonių. Jei tu jį sunervinsi, tada jo pasitikėjimo niekada neatgausi, bet jei jis tave mylėjo, tai niekada nenustojo to daryti. Jis buvo labai protingas žmogus“, - kalbėjo M.Tysonas.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.