E.Petrauskas rengiasi sugrįžimui į ringą: „Padarysiu tai su trenksmu“ Meta iššūkį E.Stanioniui (40)

2020.05.20 13:17
Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
Evaldas Petrauskas | Evaldo Šemioto nuotr.

Evaldas Petrauskas | Evaldo Šemioto nuotr.

„Netrukus sportinė karjera atsinaujins, – sportas.lt pranešė Londono olimpinių žaidynių prizininkas boksininkas Evaldas Petrauskas, balandžio viduryje sulaukęs Kauno apygardos teismo sprendimo. – Būsiu vėl priverstas dirbti kumščiais“.

Boksininkas buvo nuteistas už tai, kad prieš trejus metus Alytuje primušė neįgalų vaikiną. E.Petrauskui metams apribota laisvė – nuo 23 iki 6 val. jis privalo būti namuose. Taip pat olimpinis prizininkas turės atlikti 100 valandų viešųjų darbų, o nukentėjusiajam atlyginti 1450 eurų padarytą žalą.

„Man nepavyko įrodyti savo tiesos – apkaltino su pačiais didžiausiais melais. Psichologiškai ir morališkai buvo sunku. Stengiausi įrodyti savo tiesą, teismui pateikiau visą įmanomą medžiagą, atrodo, padariau viską teisingai, tačiau, pūkšt, rezultatą dabar matome. Per trejus metus byloje pasikeitė šeši prokurorai, lyg ir teisėjai keitėsi penkis kartus. Su advokatu buvome pakraupę... Tai buvo apeliacinis teismas, todėl nuosprendis įsigaliojo. Kol toliau bylinėsimės, reikės su visais atsiskaityti... Gal pavyks viską susigražinti. Bet su tokia teisėsauga... Aš nežinau, ar man dar įmanoma kažką įrodyti, – sportas.lt sakė E.Petrauskas. – Dabar netekau pagrindinio savo finansų šaltinio – olimpinės rentos. Todėl vėl reikės dirbti kumščiais“.

Boksininkas teigė, kad nenurims ir savo tiesą dar bandys įrodyti – tam nepagailės nei finansų, nei savo laiko. „Juk mane apgavo, nors niekas tuo ir netiki“, – truktelėjo pečiais E.Petrauskas.

Evaldas Petrauskas

Evaldas Petrauskas

Evaldas Petrauskas l Manto Stankevičiaus nuotr. 

O pagrindinis E.Petrausko sugrįžimo į ringą planas – profesionalios kovos.

„Manau, kad jau gerus metus pas mane nebuvo tikrojo sportinio režimo, bet formos nepraradau – vis kažką nuveikdavau. Boksuodavausi su savo auklėtiniais – judėdavau, krutėdavau. Per daug svorio nepriaugau, – nusijuokė E.Petrauskas. – Gal nebus labai sunku sugrįžti“.

Prieš paskelbdamas apie savo sportinės karjeros pabaigą šių metų sausį E.Petrausko profesionalaus bokso įraše buvo dvi kovos. 2018-ųjų rugsėjį Kaune jis nokautavo ukrainietį Denysą Kaušaną, o 2019-ųjų spalį Didžiojoje Britanijoje taškais laimėjo prieš Johnsoną Tellezą iš Nikaragvos.

„Atvirai? Jau buvau susitaikęs su mintimis, kad ramiai sėdėsiu, nebesportuosiu, tačiau teks sugrįžti, – nusišypsojo 28-ų boksininkas. – Visai neseniai lankiausi tėvų namuose, kur yra visi mano trofėjai. Pažiūrėjau į juos, supratau, kad tai yra mano motyvacija. Be to, pakalbėjau su tėčiu, kuris „davė spaudimo“. Jis pasakė, kad privalau atsakingai treniruotis, nes kitaip pergalių nematysiu. Tad jau pradėjau rytais bėgioti krosus, darau po dvi treniruotes per dieną. Manau, greitai atsigausiu“.

Evaldas Petrauskas | Tito Pacausko  nuotr.

Evaldas Petrauskas | Tito Pacausko nuotr.

„Su trenksmu“, – pirmieji E.Petrausko žodžiais, sulaukus klausimo, ar jau žino daugiau detalių apie artėjantį sugrįžimą.

Planuose – „Dream Boxing“ pasaulio čempiono diržas.

„Pasistengsiu jį iškovoti kuo greičiau – prašysiu, kad savo šanso sulaukčiau visai netrukus, – sakė E.Petrauskas. – Noriu užsijuosti čempiono diržą“.

Prisiminęs savo karjerą, E.Petrauskas atviras: „Ji labai greitai nuėjo šuniui po uodega“.

„Atrodo, viskas buvo gerai, – atsiduso sportininkas. – Su treneriu Vladimiru Bajevu dar, žiūrėk, rengėmės vykti į Tokijo olimpines žaidynes. Tai būtų buvusi mano išsvajota trečioji olimpiada. Bet gyvenimas keičiasi... Negali žinoti, gal dabar viskas bus dar geriau. Tikrai atrodė, kad viskas yra gerai – šeima, vaikai, namai, treniruotės, po truputį trenerio darbas, o dabar viskas apsivertė. Bus sunkiau. Daug sunkiau“.

Evaldas Petrauskas | Tito Pacausko  nuotr.

Evaldas Petrauskas | Tito Pacausko nuotr.

E.Petrauskas prisipažino mėgstantis sunkų darbą, tačiau boksas, pasak jo paties, reikalauja jo itin daug.

„Čia nepakanka būti stipriam, čia reikia sugebėti jausti kiekvieną savo smūgį, mokėti išvengti varžovo kumščių, neretai reikia jų nemažai atlaikyti savo kūnu. Tai yra sunku – ringe visi muša skaudžiai. Juk niekas į ringą nelipa pasiplekšnoti, ten muša skaudžiai, – kalbėjo boksininkas. – Todėl nelabai ir norėjau grįžti. Juk niekas ten neglosto. Ten visi nori kuo greičiau tave nokautuoti, sutraumuoti“.

Sulaukęs klausimo, su kuo norėtų susitikti bokso ringe, E.Petrauskas ilgai negalvojo: Europos čempionas, sėkmingai lipantis profesionalų reitingo laiptais Eimantas Stanionis.

Mėgėjų ringe E.Petrauskas su E.Stanionu buvo susitikęs dukart 2013-aisiais: vasarį vieningu teisėjų sprendimu laimėjo E.Stanionis, rugsėjį, išsiskyrus teisėjų nuomonei, pergalę šventė E.Petrauskas.

„Manau, gautųsi visai smagi trilogija“, – nusišypsojo E.Petrauskas.

Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (40)
Registruoti
Anoniminiai (40)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų