Arūnas Klimavičius | Asmeninio archyvo

Arūnas Klimavičius | Asmeninio archyvo

Dar praėjusią savaitę viešai apie privalomus testus žaidėjams prabilęs Profesionalių futbolininkų asociacicijos prezidentas Arūnas Klimavičius, darsyk pakartojo, kad toks žingsnis yra tiesiog neišvengiamas. Ir ne tik žaidėjų. Klubo štabo nariai, teisėjai ir visi dalyvaujantys rungtynėse, anot A.Klimavičiaus, privalo užtikrinti maksimalią apsaugą.

„Nesinorėtų, kad būtumėm vienintelė šalis, kuri savo žaidėjus į aikštę sugrąžins be testavimo. Man teko bendrauti tiek su klubų vadovais, tiek su Edgaru Stankevičiumi ir visi supranta šio veiksmo svarbą. Apskritai, norėčiau pagirti LFF generalinį sekretorių už jo dedamas pastangas.

Patikėkite, nėra taip paprasta. Biurokratinės kliūtys trukdo šį planą įvykdyti greičiau, tačiau tikiu, kad sveikas protas nugalės. Maža to, kad LFF yra pasirengusi prisidėti finansiškai“, - portalui sportas.lt sakė A.Klimavičius.

Kokia situacija bus su „Sūduvos“ žaidėjais, kurie į Lietuvą dar net nėra sugrįžę?

Kai sugrįš, atliks karantiną, tada ir testuosis. Mūsų tikslas toks, kad į aikštę žengti gali tik tas futbolininkas, kuris pasidarė koronaviruso testą bei įsitikino, kad jis yra neigiamas.

Žaidėjai žaidėjais. O kaip, pavyzdžiui, klubo atstovai, teisėjai?

Tai liečia visus, nes visi dalyvaus žaidime ir visi bus priversti laikytis nesaugaus atstumo. Aš suprantu, kad kol kas klausimas dėl teisėjų nebuvo viešinamas, tačiau tai yra žaidimo dalis, todėl ir teisėjai turėtų būti testuojami.

Ką daryti, jei kažkieno testas bus teigiamas?

Vokietija parodė puikų pavyzdį, todėl dviračio išradinėti nereikia. Užsikrėtęs žaidėjas izoliuojamas, visa komanda patikrinama, tačiau jei likusių visų testai neigiami, tai jie tęsia čempionatą. Lietuvai, kur yra tik šešios komandos, tai yra itin aktualu. Grįžtant prie teigiamo testo žaidėjui, tai situacija būtų panaši į tą, kai žaidėjas patiria traumą.

Jei teisingai suprantu, jūs kalbate apie vieną testą žaidėjams? Bet juk, iš esmės, tai turėtų būti nenutrūkstamas procesas..

Reikia suprasti, kad tokių finansinių pajėgumų kaip Vokietija mes neturime. Ir, apskritai, visiškai viską sukontroliuoti yra labai sudėtinga, todėl turime padaryti bent jau tai, kas nuo mūsų priklauso. Sutikite, kad sumažinta rizika yra ir geriau, ir saugiau, ir žaidėjai jaustųsi užtikrinčiau.

 

Aurimas Budraitis
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.