Luke'as Stoltmanas | Organizatorių nuotr.

Luke'as Stoltmanas | Organizatorių nuotr.

 Prieš beveik dvi savaites 31-erių metų galiūnų sporto žvaigždė islandas Hafthoras Bjornssonas savo salėje atkėlė 501 kg štangą ir pagerino įspūdingą pasaulio rekordą, priklausiusį britui Eddie Hallui (500 kg). Šį vakarą „World‘s Ultimate Strongman“ organizavo dar vieną panašų renginį. Šį kartą buvo pasikėsinta į kitą legendinį rekordą, kuris priklauso lietuviui Žydrūnui Savickui. Jis dar 2015 m. paties Arnoldo Švarcnegerio akivaizdoje pakėlė 228 kg rąstą ir tai iki šiol yra nepagerintas pasaulio rekordas.

Ž.Savicko rekordą mėgino pagerinti 35-erių metų škotas Luke‘as Stoltmanas. Pirmam bandymui škotas pasirinko 192 kg svorį ir be vargo jį iškėlė. Vėliau jis neturėjo problemų ir su 212 kg rąstu.

Galiausiai rąsto svoris pasiekė 230 kg. L.Stoltmanas buvo labai arti sėkmingo bandymo, tačiau su viena iš rankų neužfiksavo svorio virš galvos ir Ž.Savickas jo bandymo neįskaitė. Per 60 sek. jis galėjo kartoti mėginimą, bet jau buvo išnaudojęs per daug jėgų, o nesėkmę palydėjo keiksmažodžiu.

Geriausias L.Stoltmano bandymas:

Po kelių minučių L.Stoltmanas grįžo prie rąsto ir gavo dar 60 sek. Škotas dar du kartus užsikėlė rąstą ant pečių, bet jo iškelti virš galvos nepajėgė, tad Ž.Savicko rekordas liko galioti.

„Atidaviau visas jėgas. Pirmu bandymu buvau labai arti tikslo, gaila, kad šiek tiek pritrūko. Atsiprašau visų. Jei tas mėginimas būtų buvęs įskaitytas, daug kam būtų kilę klausimų. Noriu neginčytino rekordo. Jaučiuosi demoralizuotas. Šiandien ne mano diena. Tikiu, kad galiu iškelti 230 kg ar net daugiau, bet viskas turi būti atlikta tobulai. Rąsto užkėlimas ant pečių man nėra problema. Šitoje srityje aš turbūt geriausias pasaulyje, tačiau ne visada tinkamu metu bandau kelti rąstą virš galvos“, - sakė L.Stoltmanas.


„Rąstas be papildomų svarmenų sveria 142 kg. Jo ilgis – apie 2,5 metro, tarpas tarp rankenų – apie 60 cm, o skersmuo – 30 cm. Ant rąsto yra mano ir brolio vardai bei mūsų titulai Škotijos čempionate. Jei kada atvyktum į Škotiją, galėtum išbandyti šitą rąstą. Uždėtume 240 kg svorį“, - kalbėdamas su Ž.Savicku juokėsi L.Stoltmanas.

Škotas Ž.Savickui parodė svarmenis, kuriuos naudos, siekdamas rekordo. Anot L.Stoltmano, viskas bus pasverta atskirai, kad nekiltų jokių įtarimų sukčiavimu. Škotui, kalbant su Ž.Savicku, kilo problemų dėl prasto interneto ryšio. Lietuvis jam paaiškino, kad mūsų šalyje internetas labai greitas, o L.Stoltmanas pasijuokė, kad Ž.Savickas pradeda „maivytis“.

„Tikiuosi, kad būsi geras teisėjas. Nepalik manęs iškėlusio rankas per ilgai. Kai tu pradėjai teisėjauti, visi iš karto nusiramino. Tiesą pasakius, mieliau rekordą gerinčiau prie 10 tūkst. sirgalių minios, kuri mane palaikytų. Dabar turėsiu tik Tomą, kuris manęs net nepalaiko“, - linksmai kalbėjo škotas.

Ž.Savickas pridėjo, kad šiuo metu vis tiek neturi ką veikti, todėl mielai teisėjaus šeštadienį. Lietuvis pridėjo, kad rąsto kėlimo pasaulio rekordas jam priklauso 16 metų ir jis jį gerino 16 kartų.

„Aš savęs niekada nevadinsiu visų laikų geriausiu, kad ir kokį svorį iškelčiau. Man tu esi visų laikų geriausias galiūnas. 16 metų išlikti pasaulio rekordininku – neįtikėtina“, - pridėjo L.Stoltmanas.

Tai, kad L.Stoltmanas pajėgus pagerinti Ž.Savicko rekordą, britas jau įrodė. Neseniai jis pasidalino įrašu iš treniruotės, kurioje pakėlė 228,4 kg rąstą. To užtektų naujajam pasaulio rekordui.

L.Stoltmanas nuo 2013 m. iki 2017 m. penkis kartus iš eilės tapo stipriausiu Škotijos žmogumi. 2019 m. jis pagaliau pateko į pasaulio čempionato finalą ir jame užėmė 7-ą vietą.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų