Luke'as Stoltmanas, Arnoldas Švarcnegeris ir Žydrūnas Savickas | Youtube.com nuotr.

Luke'as Stoltmanas, Arnoldas Švarcnegeris ir Žydrūnas Savickas | Youtube.com nuotr.

 Prieš beveik dvi savaites 31-erių metų galiūnų sporto žvaigždė islandas Hafthoras Bjornssonas savo salėje atkėlė 501 kg štangą ir pagerino įspūdingą pasaulio rekordą, priklausiusį britui Eddie Hallui (500 kg).

Šį šeštadienį „World‘s Ultimate Strongman“ organizuoja dar vieną panašų renginį. Šį kartą bus pasikėsinta į kitą legendinį rekordą, kuris priklauso lietuviui Žydrūnui Savickui. Jis dar 2015 m. paties Arnoldo Švarcnegerio akivaizdoje pakėlė 228 kg rąstą ir tai iki šiol yra nepagerintas pasaulio rekordas.

Ž.Savickas ne kartą minėjo, kad rąsto kėlimo rekordas yra vienas svarbiausių, o gal ir pats svarbiausias jo karjeroje. Lietuvis dar puoselėjo viltis jį pagerinti, bet dažnos traumos sutrukdė tai padaryti. Šį šeštadienį Ž.Savicko rekordą mėgins pagerinti 35-erių metų škotas Luke‘as Stoltmanas. Jis mėgins pakelti 230 kg rąstą. Skelbiama, kad visą procesą stebės ir pats lietuvis, kuriam atiteko teisėjo pareigos.

L.Stoltmanas kartu su broliu Tomu prieš rekordinį bandymą nusprendė paskambinti Ž.Savickui.

„Rąstas be papildomų svarmenų sveria 142 kg. Jo ilgis – apie 2,5 metro, tarpas tarp rankenų – apie 60 cm, o skersmuo – 30 cm. Ant rąsto yra mano ir brolio vardai bei mūsų titulai Škotijos čempionate. Jei kada atvyktum į Škotiją, galėtum išbandyti šitą rąstą. Uždėtume 240 kg svorį“, - juokėsi L.Stoltmanas.

Škotas Ž.Savickui parodė svarmenis, kuriuos naudos, siekdamas rekordo. Anot L.Stoltmano, viskas bus pasverta atskirai, kad nekiltų jokių įtarimų sukčiavimu. Škotui, kalbant su Ž.Savicku, kilo problemų dėl prasto interneto ryšio. Lietuvis jam paaiškino, kad mūsų šalyje internetas labai greitas, o L.Stoltmanas pasijuokė, kad Ž.Savickas pradeda „maivytis“.

„Tikiuosi, kad būsi geras teisėjas. Nepalik manęs iškėlusio rankas per ilgai. Kai tu pradėjai teisėjauti, visi iš karto nusiramino. Tiesą pasakius, mieliau rekordą gerinčiau prie 10 tūkst. sirgalių minios, kuri mane palaikytų. Dabar turėsiu tik Tomą, kuris manęs net nepalaiko“, - linksmai kalbėjo škotas.

Ž.Savickas pridėjo, kad šiuo metu vis tiek neturi ką veikti, todėl mielai teisėjaus šeštadienį. Lietuvis pridėjo, kad rąsto kėlimo pasaulio rekordas jam priklauso 16 metų ir jis jį gerino 16 kartų.

„Aš savęs niekada nevadinsiu visų laikų geriausiu, kad ir kokį svorį iškelčiau. Man tu esi visų laikų geriausias galiūnas. 16 metų išlikti pasaulio rekordininku – neįtikėtina“, - pridėjo L.Stoltmanas.

Tai, kad L.Stoltmanas pajėgus pagerinti Ž.Savicko rekordą, britas jau įrodė. Neseniai jis pasidalino įrašu iš treniruotės, kurioje pakėlė 228,4 kg rąstą. To užtektų naujajam pasaulio rekordui.

View this post on Instagram

So last heavy log session before my @worldsultimatestrongman World Record attempt..... . New PB of 228.4kg (503.5 lbs) on the money!!🌶🌶🌶 . Got some huge motivation witnessing @thorbjornsson hit his 501kg. I live for this. May 16th you better be watching! . Stay spicy 🌶🌶🌶 . #sbdapparel #stoltmanbrothers #silverbackgymwear #stoltmanstrength #giantslive #walkwiththestrong #insightsupps #bubbleandgoose #scotland #highlands #highlandbuilt #castlewater #WUS @australianstrengthcoach @silverbackgymwear LS10 @sbdapparel @campbellsmeatonline STOLT15 @espphysio @mirafitofficial @castlewaterofficial @insightsuppsltd LS10 @amg_sports_management @nordicbotanics THEOAK

A post shared by Luke Stoltman - Highland Oak (@luke.stoltman) on

L.Stoltmanas nuo 2013 m. iki 2017 m. penkis kartus iš eilės tapo stipriausiu Škotijos žmogumi. 2019 m. jis pagaliau pateko į pasaulio čempionato finalą ir jame užėmė 7-ą vietą.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (6)
Registruoti
Anoniminiai (6)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų