Paulius Malžinskas | Sauliaus Čirbos nuotr.

Paulius Malžinskas | Sauliaus Čirbos nuotr.

Po to, kai Saulius Skvernelis antradienį pranešė apie sugrįžimą „Aukšto sportinio meistriškumo sportininkams“ Vilniaus regiono futbolo sąjungos prezidentas Paulius Malžinskas kreipėsi į Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos viceministrę Korneliją Tiesnesytę, kad išaiškintų šią sąvoką.

Viceministrei išdėsčius argumentus, paaiškėjo, kad nuo gegužės 30 dienos į stadionus gali sugrįžti ne tik A ar I lygos komandos, tačiau ir mėgėjiškose pirmenybėse žaidžiantys futbolininkai. Tiesa, yra kelios sąlygos, kuriomis P.Malžinskas pasidalino ant savo facebook sienos.

- Varžybos vykdomos pagal renginių sistemą, t.y. renginys/varžybos turi oficialų statusą (VRFS ir SFL pirmenybės yra traktuotinos kaip LFF pirmenybių dalis, nes LFF varžybų nuostatuose aiškiai įvardinta, kad III lygos ir žemesnių lygų pirmenybes vykdo apskričių federacijos arba jų įgalioti subjektai)

- Varžybos/renginys vykdomos pagal galiojančius varžybų nuostatus

- Varžybos/renginys vykdomos pagal tos sporto šakos oficialias taisykles (FIFA futbolo taisyklės) Įvertinus visus ankščiau išdėstytus argumentus, VRFS ir SFL varžybos visiškai atitinka „aukšto sportinio meistriškumo“ formuluotės sąvoką ir sporto įstatymo nuostatas. Taip pat po gegužės 30 d. galės vykti ir VRFS Futsal pirmenybės.

Taip pat primename, kad pagal LRV nutarimą varžybose/renginyje negalės būti daugiau kaip 30 žiūrovų (varžybų dalyviai į tą sąrašą nepatenka-past). Todėl visos priimančios komandos turės užtikrinti šio reikalavimo laikymąsi.

Tuo pačiu reikia pastebėti, kad dar vyksta diskusija kaip traktuojama kitokio formato futbolo varžybos ( pvz VRFS 8x8 ar SFL 7x7), nes jos vykdomos pagal kitokias taisykles, o taip pat nėra oficialių varžybų dalis, bet tikimės, kad netrukus ir šiuo klausimu turėsime daugiau aiškumo.

Dėl tikslesnio sugrįžimo laiko VRFS komandos spręs tarpusavyje.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (1)
Registruoti
Anoniminiai (1)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų