Justinas Gaethje | Scanpix nuotr.

Justinas Gaethje | Scanpix nuotr.

 Ankstų sekmadienio rytą Lietuvos laiku Džeksonvilyje po kelių mėnesių pertraukos vykusiame „UFC 249“ turnyre pergalę ir laikinąjį lengvo svorio kategorijos čempiono titulą iškovojo Justinas Gaethje, kuris po daugiau nei 20 minučių kovos techniniu nokautu nugalėjo 12 pergalių iš eilės seriją turėjusį Tony Fergusoną.

UFC lengvo svorio kategorijos čempioną Chabibą Nurmagomedovą pakeitęs J.Gaethje kantriai kiekviename raunde žalojo T.Fergusoną, kuris dar kartą parodė neįtikėtiną valią ir sugėręs daugybę stiprių smūgių vis tiek sėkmingai stovėjo ant kojų.

Pirmame raunde J.Gaethje nykščiu pataikė T.Fergusonui į akį, o tai vėliau jam kėlė šiek tiek problemų.

Didžiąją dalį antrojo raundo J.Gaethje pirmavo, tačiau tiksint paskutinėms sekundėms T.Fergusonas pataikė puikų smūgį iš apačios ir parklupdė J.Gaethje ant grindų. Visgi tuo pat metu suskambėjo raundo gongas ir tai išgelbėjo J.Gaethje nuo rimtesnių problemų.

Trečiame raunde T.Fergusonas ne kartą sugėrė galingus J.Gaethje smūgius, pradėjo rimčiau kraujuoti, tačiau nors jo tempas ir sulėtėjo, bet jis nei karto nesuklupo.

Ketvirtame raunde T.Fergusonas bandė įvairiausius būdus, kaip prieiti arčiau prie J.Gaethje, tačiau pastarasis kantriai gynėsi bei kontraatakuodavo.

Likus kovoti tris minutes J.Gaethje vėl kelis kartus smūgiavo itin tiksliai ir nors T.Fergusonas susvyravo, tačiau neparkrito, o J.Gaethje aktyviau ir netęsė savo atakų.

Visgi netrukus J.Gaethje kelis kartus dar kartą patikrino T.Fergusono smakro tvirtumą, o po šių smūgių jis atrodė gerokai apsvaigęs, todėl teisėjas nusprendė nutraukti kovą.

Po kovos J.Gaethje teigė, kad buvo pasiruošęs mirti šioje divkovoje.

„Aš sakiau savo treneriams, kad jiems tai nepatiks, tačiau aš esu pasiruošęs šiandien mirti“, – po kovos sakė J.Gaethje. „Tik su tokiu mentalitetu tu privalai čia ateiti“.

J.Gaethje patvirtino, kad yra pasiruošęs kovoti su C.Nurmagomedovu.

„Jis yra geriausias pasaulyje. Chabibas iškovojo 28 pergales ir nepatyrė pralaimėjimų, todėl nėra jokio kito varžovo, su kuriuo aš norėčiau susikauti. Aš dirbu nuo 4 metų, kad priimčiau tokius iššūkius ir džiaugiuosi, kad galėsiu atstovauti Ameriką prieš Degastano ar Rusijos geriausią kovotoją““, – sakė J.Gaethje.

J.Gaethje taip pat kalbėjo apie tai, kaip jis pasikeitė po dviejų patirtų pralaimėjimų.

„Tam, kad pasikeisčiau, turėjau pralaimėti“, – sakė J.Gaethje. „Negali pataisyti to, kas nesulūžę. Aš praleisdavau per daug smūgių ir man buvo per daug linksma. Tokiame lygyje to negali būti“.

Šiai kovai T.Fergusonas pradėjo ruoštis dar nuo 2019 m. lapkričio, kai galvojo, kad susikaus su C.Nurmagomedovu. Visgi koronaviruso pandemijai sustabdžius sporto gyvenimą, o C.Nurmagomedovui išvykus į Rusiją, UFC teko ieškoti, kuo jį pakeisti ir čia atsirado J.Gaethje.

Būtent apie ilgą treniruočių stovyklą ir pasiruošimą skirtingo tipo varžovams po kovos ir kalbėjo T.Fergusonas.

„Nemeluosiu, Justinas yra tikrai kietas kalės vaikas. Jis buvo vienintelis, kuris pasirašė stoti ant šios linijos. tačiau aš turėjau itin ilgą treniruočių stovyklą ir jau nuo lapkričio mėnesio ruošiausi Chabibui, o ne smūgiuotojui. Kartais nutinka blogų dalykų, nieko nepadarysi. Geriau būčiau nokautuotas, nei kaip dabar, kai teisėjas turėjo sustabdyti kovą. Ačiū Justinui, kad priėmė šią dvikovą“, – sakė T.Fergusonas.

Po turnyro T.Fergusonas buvo išgabentas į ligoninę.

Abu kovotojai bendrai atliko 279 akcentuotus smūgius ir tai yra didžiausias skaičius UFC kovoje, kurioje nebuvo bandoma smūgiuoti klinče ar ant žemės.

Visi teisėjai net ir iki sustabdant dvikovą matė užtikrintą J.Gaethje pergalę ir tik pas du teisėjus antrame raunde T.Fergusonas buvo pranašesnis už J.Gaethje.

Teisėjų balai | Organizatorių nuotr.

Teisėjų balai | Organizatorių nuotr.

Tuo metu UFC komentatoriumi šiuo metu dirbantis buvęs dviejų skirtingų svorio kategorijų čempionas Danielis Cormier tikino, kad tai buvo geras teisėjo sprendimus.

„Visi žinome, kad Tony niekada nepasitraukia. Tai buvo geras teisėjo sprendimas, nes kartais kovotojus reikia apsaugoti nuo jų pačių“, – sakė D.Cormier.

J.Gaethje po šios kovos taip pat užsidirbo papildomus 100 tūkst. JAV dolerių. UFC pranešė, kad naujasis laikinasis lengvo svorio kategorijos čempionas po 50 tūkst. uždirbo už geriausią vakaro pasirodymą bei geriausią vakaro kovą.

Po 50 tūkst. JAV dolerių taip pat uždirbo vos per 20 sekundžių pergalę šventęs Francisas Ngannou bei geriausioje vakaro kovoje pasirodęs T.Fergusonas.

Vos per septynias UFC kovas J.Gaethje jau yra iškovojęs 9 premijas.

2017-ų metų gruodį ir 2018-ų balandį 31-erių metų J.Gaethje nokautais pralaimėjo atitinkamai Eddie Alvarezui ir Dustinui Poirier, tačiau nuo tada iškovojo jau keturias pergales – visas nokautais arba techniniais nokautais. Jis įveikė Jamesą Vicką, Edsoną Barbozą, Donaldą Cerrone‘ą ir dabar T.Fergusoną.

T.Fergusonas paskutinį kartą buvo pralaimėjęs 2012 m., kai teisėjų sprendimu nusileido Michaelui Johnsonui, o nuo to laiko iškovojo net 12 pergalių iš eilės.

Prieš „UFC 249“ turnyrą žinutę ESPN eteryje pasiuntė ir JAV prezidentas Donaldas Trumpas.

„Noriu pasveikinti UFC prezidentą Dana White‘ą ir UFC“, – sakė D.Trumpas. „Jie surengs didelį turnyrą. Mums tai patinka ir manome, kad tai labai svarbu. Sugrąžinkite sportą atgal. Žaiskite. Padarykite tinkamą socialinį atstumą ir tai, ką reikia bei darykite tai. Mums reikia sporto, norime, kad jis sugrįžtų“.

Visi „UFC 249“ turnyro rezultatai:

Justinas Gaethje (laikinasis čempionas) įveikė Tony Fergusoną penktame raunde techniniu nokautu

Henry Cejudo (čempionas) įveikė Dominicką Cruzą antrame raunde techniniu nokautu

Francis Ngannou įveikė Jairą Rozenstruiką pirmame raunde nokautu

Calvinas Kattaras įveikė Jeremy Stephensą antrame raunde nokautu

Gregas Hardy įveikė Yorganą de Castro vieningu teisėjų sprendimu (30-27, 30-27, 30-27)

Anthony Pettis įveikė Donaldą Cerrone'ą vieningu teisėjų sprendimu (29-28, 29-28, 29-28)

Aleksejus Oleinikas įveikė Fabricio Werdumą skirtingu teisėjų sprendimu (29-28, 28-29, 29-28)

Carla Esparza įveikė Michelle Waterson skirtingu teisėjų sprendimu (30-27, 27-30, 29-28)

Vicente'as Luque įveikė Niko Price'ą trečiame raunde sustabdžius daktarams

Bryce'as Mitchellas įveikė Charlesą Rosą vieningu teisėjų sprendimu (30-25, 30-25, 30-24)

Ryanas Spannas įveikė Samą Alvey skirtingu teisėjų sprendimu (29-28, 28-29, 29-28)

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

mirka3
2020-05-10 22:47:54
P.s. Gaethje ir Khabibą atstovauja tas pats agentas Ali Abdelazisas, klausimas, ar ta kova, jei įvyktų, būtų be povandeninių srovių.
Atsakyti
mirka3
2020-05-10 22:03:33
Tony yra puikus pvz., kas būna, kai neturi puikaus vadybininko. Nuostabi karjera, nuostabūs skilai, kovos, pergalių serija... Bet paskutinis laiptelis vis užstrigdavo, kol galiausiai nesukrito kortos. Po dviejų iš eilės svorio metimų jam nebuvo prasmės eiti į parterį prieš Gaethje, nekalbant kad ne Tony stilius versti varžovus, jis ant žemės daugiau gynybinės pozicijos meistras. Pulti (versti) ne gintis (stabdyti), nors abu tikslai gali būtii imtynių elementai. Tiesiog šį kartą persistengė su savo užsispyrimu, žiauriai dėl to gaila (iš dalies pats kaltas), deja skaičiuoti apsimoka jei nori sausas vaikščioti ilgą laiką (Chaba). Taip pat kas veikia prieš vieną varžovą, kartais nesuveikia prieš kitą, turiu omeny jo gynybą stovėsenoje. Gaethe puikiai buvo pasiruošęs. Šioje situacijoje UFC gali atsipūsti, divizionas pajudės iš baimės stadijos ir top kovotojai pradės kovoti, o ne laukti, kad gal kažkuris susivarys. Galbūt Tony labai kišo koją finansai, vis kažkoks spaudimas ir ėjimas va bank, savo kūno žalojimas, kur atrodo prasmės nėra, bet jam geriau žinot kokiomis sąlygomis jam tenka priimti sprendimus, kurie galbūt ne visad sąžiningi. Tony karjera - kaip pelė rate. Lauksiu revanšo ir tikiu, kad Tony dar gali užlipti ant viršutinio laiptelio.
Atsakyti
Amba
2020-05-10 20:11:25
Rimtai kur tas musu lietuvos mcgregoras kai bankes pareina baigiasi imtynes
Atsakyti
Byron
2020-05-10 13:52:49
Jei fergusonas ruošėsi ilgą laiką imtynių dvikovai, tai ko jis nesinaudojo tuom, kam ruošėsi? Reikėjo griebti už kojų, griauti ir būtų laimėjęs. Visgi juk tam 5 mėnesius ir ruošėsi. Visus labai nuvylė Tonis. Pasirodo visiškas nevykėlis. Jam tik žodžiais kariauti prieš kitus.
Atsakyti
camp303
2020-05-10 19:30:21
Gal ruošėsi išvengti imtynių, o ne pats pulti ir versti Chabibą. Bet kokiu atveju Tony išliko UFC hero. Deja metai daro savo ir bėgančio Chabibo jau nepagaus.
Asd
2020-05-10 12:57:25
Pralaimejo nes svori dare 2 kartus per menesi. Dirnelis.
Atsakyti
as galvoju
2020-05-10 12:12:14
tikrasis cempas yra misiunas
Atsakyti
Sensation
2020-05-10 13:23:15
Jo kur legenda dingus.Galetu koki straisniuka.Butu is ka paprikolint.:)))
Kindziulis
2020-05-10 11:52:07
Neteisybe... Tonis rengėsi Chabibui, daugiau treniravo imtyniu veiksmus, kai atėjo laikas nepabruko uodegos kaip Chabibas, nesirinko varzovu, dabar pralaimėjo ir visai nesusitiks su tiramisu...
Atsakyti
Andrius969
2020-05-10 12:23:07
Prie ko čia ruošėsi kitam, mma yra be taisyklių beveik. Tu turi ruoštis viskam. Iš kur tu žinai o gal habib aš treniravosi stovėsenai.tada irgi neteisybė?
Svaigsti
2020-05-10 13:17:52
Gerai imtyniu,tai ko meimtiniavo.Smugiotoja butu nugalejes dar lengviau.Perdaug tas Fergusonas Kelesi snekejo ir priejo gala
tomas
2020-05-10 09:01:38
nu jei stovesenoj tai chabilui padarys daug problemu, kad dar neprapistu.
Atsakyti
Zosia
2020-05-10 08:48:18
Gaila tonio iš tikro. Gerai atrodė ,bet gynybą išvis tragiška. Xabibas VS gaetje?? Manau galim laukti kovos ant stovesenos kaip ir šiandien
Atsakyti
Lm
2020-05-10 10:19:56
Nemanau kad khabibas kovos stoikei eis vistiek i imtynes. Bet betkuriuo atveju idomu bus paziureti
d
2020-05-10 08:46:36
nu prapisa nu ir ka , klaidu padari reikejo versti ant zemes bandyti.gaila.
Atsakyti
camp303
2020-05-10 08:39:27
Gal ir gerai, kad Gaethje pakeitė Chabibą. Turėjome progą pamatyti vieną iš geriausių kovų ufc istorijoje. Tony akivaizdu turėtų didelių problemų ir kovodamas prieš Conorą ar Poirier. Gaethje po tų dviejų kvailokų pralaimėjimų padarė išvadas ir bus tas, kuris valdys ateinančiais metais lightweigt divisioną. Sekanti jo kova laukiamesnė būtų prieš Conorą, nei prieš Chabibą.
Atsakyti
Tai va
2020-05-10 08:35:51
Tai kur tie fanai, kurie galvoja, jog 5mėnesių ruošimasis garantuoja pergalę? Tik tiek galiu pasakyti , kad čia yra mma.. viskas priklauso nuo vieno smūgio, Fergusonas buvo sužeistas ir išėjo iš savo ritmo. Sveikinimai Gaethje, nuostabi kova bei nuostabus pasirodymas. Negalvojau, kad dar turės ką parodyt Gaethje po 3 raundų, bet tam pačiam 5 raundė atrodė kaip pirmam. Keista Fergusono tokį veidą matyt, kojai irgi labai prastai kiek mačiau, tik nepastebėjau ar tai išoperuotai ar ne. Žodžiu, puikus renginys bei puikios kovos ! Kažkaip smagiau klausytis net tų kovotojų kalbų tuščioj arenoj, nei kai būna su švilpiančiais žmonėmis
Atsakyti
Boks
2020-05-10 08:20:30
Gera kovą! Po 3 raundu galvojau, kad nebepatems gaethje nes fergis smūgius kaip kempinė sugerinejo. Bet gaethje nusipelnė pergalės sveikinimai. Manau fergiui pakišo koją 2 kart svorio metimai per 3 sav ir gal per didelis atsipalaidavimas reikėjo bandyti versti.
Atsakyti
Stats
2020-05-10 08:18:55
Kur tie expertai Lietuvos,Fergusonas laimes.
Atsakyti
Asilo galva esi
2020-05-10 09:19:14
Nx tik lietuvos, siaip tony buvo favoritas pagal visus bukmekerius, tai kam cia kisi tas nesamones dabar duheli, blemba kaip suspisciau tau galva pamates
Pyron
2020-05-10 09:46:44
Pisejau tu, gal dar ip adresus hakini, davai atvaziok, ipisk davai. Per ekrana cia visi mandravoja
Lm
2020-05-10 10:15:48
Maciau kazkur nuotrauka tipo vaikas sedi prie kompo ir parasyta nenorek kad pagauciau gaidy ,ir paskaitau tokius komentarus taip juokas paima:)
Scorpionforcelt
2020-05-10 10:24:51
Gal yra koks kitas sporto saitas kur normalus komentuoja?
Scorpionforcelt
2020-05-10 10:24:51
Gal yra koks kitas sporto saitas kur normalus komentuoja?