Cristiano Ronaldo, Lionelis Messi ir Markas Clattenburgas | Scanpix nuotr.

Cristiano Ronaldo, Lionelis Messi ir Markas Clattenburgas | Scanpix nuotr.

Vienu geriausių teisėjų pasaulyje laikomas Markas Clattenburgas dirbo svarbiausiose Anglijos „Premier“ lygos ir UEFA Čempionų lygos rungtynėse. Anglas pasidalijo patirtimi, ką reiškia susidurti su ryškiausiomis futbolo žvaigždėmis – Cristiano Ronaldo ir Lioneliu Messi.

„Teisėjavau rungtynėse tiek tada, kai C.Ronaldo buvo jaunas žaidėjas ir žaidė Anglijos „Premier“ lygoje, tiek tada, kai jis atstovavo Madrido „Real“. Tuo metu tiesiog žinai, kad daliniesi aikštele su unikaliu žaidėju, kuris gali greitai pakeisti rungtynių eigą.

Kai lipau laiptais atsiimti medalį pasibaigus Europos 2016 m. futbolo čempionato finalui, jis pagriebė mane ir apsikabino, tokia mus sieja pagarba. Jaučiausi nusivylęs, kai jis susižeidė finalo pirmajame kėlinyje, nes iš rungtynių iškrito puikus futbolininkas. Visgi niekada su juo nesielgiau kitaip nei su kitais žaidėjais, manau, kad dėl to taip gerai sutariame.

Po vienerių rungtynių man į persirengimo kambarį atnešė marškinėlius ir perdavė raštelį, kuriame C.Ronaldo man perdavė linkėjimus. Aš jo to neprašiau, tačiau tai buvo gražus gestas. Teisėjau UEFA Čempionų lygos 2016 metų finale, kai jis turėjo realizuoti svarbų vienuolikos metrų baudinį.

Tuo tarpu, kai pirmą kartą teisėjavau rungtynėse, kuriose žaidė L.Messi, likau nuoširdžiai šokiruotas. Tuo metu „Barcelona“ žaidė su Paryžiaus „Saint – Germain“. Pamenu, jog galvojau apie tai, kaip tai yra neįtikėtina. Kai esi teisėjas, turi stebėti kamuolį. Kai L.Messi prisiliesdavo prie kamuolio, galėdavai jį „pamesti“ iš akių, įsivaizduokite, kas laukė gynėjų.

Turėjau kitaip analizuoti situaciją, kai jis prisiliesdavo prie kamuolio. Jis taip techniškai valdydavo kamuolį, kad varžovai bandydavo surasti įvairių būdų, kaip jį sustabdyti.

Aš nubaudžiau jį geltona kortele rungtynėse su PSG už tai, kad jis užmynė varžovui ant kojos, tačiau jis niekada dėl to nepriekaištavo ir nieko man nesakė. Būdamas teisėju nori dalintis aikšte su L.Messi, nes žinai, kad tos rungtynės bus ypatingos“,- darbo niuansus atskleidė M.Clattenburgas.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (3)
Registruoti
Anoniminiai (3)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų