D.Kasparaitis: apie gyvenimą Majamyje, veganizmą, norą žaisti 50-ies, Lietuvos rinktinę, alkoholį, mėgstamiausias futbolo ir krepšinio komandas bei koronavirusą „Kartais norisi išbėgti, nuplėšti kaukes nuo žmonių ir paklausti: „Ko tu bijai, kas tau gali nutikti?“

2020.05.08 10:00
Darius Kasparaitis | hockey.lt nuotr.

Darius Kasparaitis | hockey.lt nuotr.

  Lietuvos ledo ritulio legenda 47-erių metų Darius Kasparaitis portalui „Championat.com“ papasakojo, koks gyvenimas Majamyje koronaviruso pandemijos metu, atskleidė, kodėl nedėvi kaukės, kalbėjo apie mėgstamiausias sporto komandas ir norą žaisti 50-ies metų.

Apie karantiną: „Kai esi namuose su vaikais – laisvo laiko neturi. Bandai su jais žaisti, sportuoti. Kai kurie vaikai vis dar mokosi nuotoliniu būdu. Niekas per daug nepasikeitė, viskas maždaug taip, kaip visada. Mums Floridoje yra lengviau, nes turime vandenyną. Visi bėgioja be jokių problemų jau du mėnesius. Šiandien buvo atidaryti parkai, viskas lėtai ir po truputį grįžta į vėžias.

Apie vaikus: „Įprastai, mes su vaikais kalbame angliškai, nes mano žmona yra švedė. Auklė yra iš Ukrainos, ji kalbasi rusiškai ir jie kažkiek supranta. Daugelis vaikų iš Rusijos Majamyje greičiausiai mokosi iš jų.

Apie gyvenimą Majamyje: „Paprastai, nuo rugpjūčio iki spalio tikimės, kad bus urganas. Tai nemalonu, bet visose vietose yra trūkumų. Net ir Maskvoje vasarą daug žmonių miršta nuo karščio. Majamyje gyventi nėra pigu, tačiau pigiau nei Niujorke. Visi bėga iš Niujorko, nes ten kainos tiesiog beprotiškos. Kai kurie nemėgsta Majamio, nes galvoja, kad čia nėra ką veikti, išskyrus poilsiauti. Aš prie karščio jau pripratau, man patinka, kai bėgi ir pradedi prakaituoti. Kartais aš bėgu 15 kilometrų paplūdimiu ir tada pasineriu į vandenyną. Taip ar taip viskas būna šlapia, net sportbačiai, todėl gali lipti į vandenį net nenusirengęs.

Majamis yra geriausias, koks tik gali būti. Mes nuolat turime saulę, o kai oras yra geras – nuotaika taip pat gera. Aš čia gyvenu 11 metų, galime bėgioti, važinėti dviračiu, plaukioti vandenyne. Dievinu šią vietą. Čia yra labai daug rusų, o aš pats gyvenu rajone, kuris vadinamas Mažąja Rusija. Turime daugybę rusiškų parduotuvių, tačiau visi produktai yra iš Lietuvos“.

Darius Kasparaitis | hockey.lt nuotr.

Darius Kasparaitis | hockey.lt nuotr.

Apie feministę žmoną ir veganizmą: „Mano žmona yra feministė, ji nieko nedaro, tik gimdo vaikus (juokiasi, – aut. past.). Aš mokausi su vaikais, gaminu jiems maistą. Aš pats esu veganas ir jau labai ilgai nevalgiau mėsos. Mano patiekalius paruošti yra lengva – salotos ir daržovės.

Valgau daug angliavandenių, nevalgau pieno produktų, sūrio, žuvies ar kiaušinių. Laikausi augalinės dietos ir jau numečiau 30 kg svorio. Taip pat daug bėgioju, o tai taip pat padeda mesti svorį. Man tikrai tai patinka, jaučiuosi nuostabiai, net kyla minčių pamėginti patekti į kurią nors KHL komandą.

Apie verslą ir trenerio karjerą: „Aš dirbu statybose, netoliese statome namus. Bandau po truputį pdirbti šiame versle. Taip pat bandau susirasti darbą ledo ritulyje, nes tai darau geriausia. Noriu atiduoti savo patirtį ir žinias jauniems ledo ritulininkams.

Man patiktų tapti treneriu, kelis kartus kalbėjausi su Floridos „Panthers“. Nėra lengva ten patekti, reikia ryšių. Reikia pradėti nuo paties žemiausio lygio, nes niekas tavęs iškarto nepastatys NHL klube. Ieškau darbo ir esu pasirengęs dirbti bet kokioje komandoje bei padėti žaidėjams tobulėti“.

Apie Lietuvos rinktinę: „Šiandien manęs žmona paklausė, ar aš vis dar planuoju žaisti ledo ritulį. Pasakiau, kad 50-ies metų norėčiau pamėginti tai dar kartą, todėl liko treji metai, laikas pradėti ruoštis. Šiaip ar ar taip, aš esu pasiruošęs, tačiau reikėtų ledo ritulio treniruočių. Jeigu viskas gerai su sveikata ir komandai manęs reikės, aš mielai pažaisčiau, parodyčiau, kad sveikai gyvendamas, mankštindamasis, tinkamai valgydamas – gali žaisti iki 70 metų.

Žmonės dažnai mėgsta ieškoti pasiteisinimų, ypatingai sportininkai, baigę karjeras. Jie sako, kad jiems skauda kelius, jie nieko negali daryti. Aš turėjau keturias kelio operacijas ir vis tiek bėgioju 100 kilometrų per savaitę, viskas su manimi gerai“.

Apie alkoholį: „Aš negeriu ir nerūkau jau 10 metų. Karjeros metu šiek tiek gėriau alaus, tačiau man tai netiko. Kai kuriems žmonėms alkoholis yra nuodai ir jie negali gerti. Aš esu vienas iš tų žmonių ir tai supratau prieš daugelį metų. Dabar man daug lengviau gyventi“.

Apie futbolą, ledo ritulį ir krepšinį: „Aš turiu savo komandas: „Penguins“, „Islanders“ ir „Rangers“. Taip pat pradėjau palaikyti „Panthers“, nes vaikai susidomėjo ledo rituliu, aš juos nusivedžiau į rungtynes ir jie suprato, kad „Panthers“ yra jų komanda.

Futbole palaikau tik vieną komandą – „Manchester City“, taip pat man patinka Lietuvos krepšinio rinktinė.

Ar „Man City“ yra tik pinigų komanda? Ką jie daro su pinigais? Jiems vis vien reikia suburti tikrą komandą. Per lokautą žaidžiau Kazanėje, jie taip pat buvo turtingi ir mes nieko nelaimėjome. Labai lengva skaičiuoti kitų žmonių pinigus, tačiau ar „Manchester United“ ir „Liverpool“ nėra turtingos komandos? Jie išleidžia daugiau pinigų nei „Man City“. Žmonės nenori įsileisti naujų komandų, dabar jie bando išmesti mus iš Čempionų lygos. Visi nori turėti tik „Man United“, „Liverpool“, „Arsenal“ ir „Chelsea“ komandas.

Stebėti „Premier“ lygą pradėjau prieš 12 metų, kuomet baigiau žaisti ledo ritulį. Norėjau surasti savo komandą, o man patiko Davidas Silva, kuris tuo metu perėjo į „Man City“.

Po mažu pradėjau sekti „Man City“ ir ją įsimylėjau, tiesiog užsikrėčiau šia komanda. Kartais net pagalvoju, kodėl taip dėl jų jaudinuosi, net tenka išjungti televizorių, kai jie žaidžia prastai.

Kalbant apie šį sezoną, „Liverpool“ nusipelno savo titulo, privalome užbaigti sezoną. „Man City“ įveikė „Real“, galvojome, kad galime laimėti Čempionų lygą, o dabar viskas sustabdyta.

Kalbant apie krepšinį, turiu Niujorko „Knicks“ kepurėlę. Tai mano mėgstamiausias klubas krepšinyje. Jie blogai žaidžia jau 20 metų, tačiau aš noriu parodyti žmonėms, kad sergu už čempioniškas komandas.

Visi žino, kas yra Kobe Bryantas. Vis dar negaliu suvokti, kad jo nebėra. Kas gerai dėl ledo ritulio Floridoje, bilietai į jį yra labai pigūs, tuo tarpu bilietai į Majamio „Heat“ rungtynes – labai brangūs. Kartais mes su žmona nueiname į krepšinio rungtynes, tuo labiau, kad ji yra buvusi krepšininkė.

Apie politiką: „Nesu tų kalbų kurstytojas, tačiau galiu pajuokauti, nors visą gyvenimą klausau abiejų pusių. Kartais Donaldas Trumpas mane erzina, kartais man jis patinka. Nėra taip, kaip kai kurie žmonės, kad išjungia smegenis ir sako, jog prezidentas yra blogiausias žmogus pasaulyje. Aš esu demokratiškas dėl tokių dalykų, nemėgstu įsitraukti į politiką, nes tai man nėra aišku. Nežinau, kaip Rusijoje, tačiau JAV įsijungus vieną televizijos kanalą, sakoma vieni dalykai, įsijungi kitą – visiškai kiti. Reikalas yra atsirinkti tuo, kuo tikėti.

Darius Kasparaitis | Fotodiena nuotr.

Darius Kasparaitis | Fotodiena nuotr.

Apie koronavirusą: „Reikalas tas, kad vieni sako, jog viskas yra gerai, kiti – viskas yra blogai. Stengiuosi iš viso neklausyti apie virusą ir politiką, nes tai nenaudinga.

Kodėl reikėtų žaisti, jeigu nėra žiūrovų? Mes turime pamiršti apie viską ir daryti taip, kaip Švedijoje, nieko neuždaryti. Turime prasirgti visi. Žmonės miršta nuo gripo, bet dėl to niekas nebūna uždaryta. Aš nesuprantu, kodėl kilo tokia panika – tai yra kažkokia nesąmonė. Mūsų mieste gyvena 20-30 tūkst. žmonių, o per 2 mėnesius susirgo tik 12.

Skaičiau, kad Anglijos futbolo lygoje visi turės žaisti su kaukėmis, nebus galima spjaudytis – tai siaubinga! Viskas buvo gerai, staiga pasirodė kažkoks virusas ir visi pradėjo vienas kito bijoti. Žmonės namuose praranda imunitetą, o kai išeis į lauką – pasigaus bet kokią bakteriją.

JAV visi kalbėjo kad viskas bus uždaryta 15 dienų tam, kad ligoninės nebūtų perpildytos. Dabar ligoninės tuščios, bet viskas vis tiek uždaryta. Kokia to prasmė? Iš pradžių buvo sakyta, kad visi vis vien susirgs, tačiau turime sėdėti namuose, kad ligoninės nebūtų perpildytos.

Nuotraukos iš arenų, naudojamų vietoje morgų? Buvo dvi dienos, kai, ypač Niujorke, mirė daug žmonių, tačiau Amerikoje dėl narkotikų perdozavimo kasdien miršta po 130 žmonių, kodėl niekas nesidalina tomis nuotraukomis? Amerikoje jie bando bet kokią mirtį priskirti koronavirusui, nes tada ligoninės gauna premijas.

Mano žmona visada klausia manęs, kodėl aš nesijaudinu dėl visos situacijos. Ką aš galiu padaryti? Kartais norisi išbėgti, nuplėšti kaukes nuo žmonių ir paklausti: „Ko tu bijai, kas tau gali nutikti?“. Mano sesuo sako, kad reikia dėvėti kaukę, ji prieš du mėnesius man jų atsiuntė iš Lietuvos, tačiau aš vis dar jų nepanaudojau. Kaukę užsidedu tik parduotuvėje, nes dabar yra toks įstatymas. Jeigu jo nebūtų, aš kaukių tikrai nedėvėčiau. Prie parduotuvių stovi apsauga, kuri neleidžia įeiti be kaukių, todėl jeigu pradėtum apie tai kalbėti, jie paskambintų policijai.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

2020/21 m. LKL

01-24 „Neptūnas“ 17:00 „Cbet“
01-24 „Žalgiris“ 17:20 „Nevėžis-Optibet“
01-27 „Juventus“ 18:30 „Pieno žvaigždės“

2020/21 m. Eurolyga

01-26 „Anadolu Efes“ 19:30 „Crvena Zvezda“
01-26 „Fenerbahče“ 19:45 „Maccabi“
01-26 „Chimki“ 21:00 „Bayern“
01-26 „AX Armani“ 21:45 „Olympiacos“
01-26 „Barcelona“ 22:00 „Zenit“
01-27 ALBA 21:00 CSKA
01-27 ASVEL 21:45 „Baskonia“
01-27 „Valencia“ 22:00 „Žalgiris“
01-27 „Real“ 22:00 „Panathinaikos“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Šeš 01-23 Aston Villa 22 : 00 Newcastle United
Ant 01-26 Crystal Palace 20 : 00 West Ham United
Ant 01-26 Newcastle United 20 : 00 Leeds United
Ant 01-26 West Bromwich … 22 : 15 Manchester City
Ant 01-26 Southampton 22 : 15 Arsenal