Hafthoras Bjornssonas | Instagram.com nuotr

Hafthoras Bjornssonas | Instagram.com nuotr

 Islandas Hafthoras Bjornssonas praėjusį šeštadienį atkėlė 501 kg svorio standartinę štangą ir pagerino britui Eddie Hallui priklausiusį pasaulio rekordą (500 kg).

Jei E.Hallas šį rekordą pasiekė varžybų metu, tai H.Bjornssonas įspūdingą bandymą atliko netoli namų esančioje salėje, nes dėl karantino visos varžybos buvo atšauktos. Daugelis sporto gerbėjų pastebėjo, kad H.Bjornssonui 501 kg svoris pakluso gana lengvai. Islandas nenualpo, jam iš nosies nepasipylė kraujas ir jis po rekordinio kėlimo dar turėjo daug energijos, kad atšvęstų savo pasiekimą. Palyginimui, E.Hallui, keliant 500 kg štangą, iš nosies ėmė bėgti kraujas, o britas po rekordinio bandymo trumpam nualpo.

H.Bjornssonas, kalbėdamas su „TMZ Sports“, pripažino, kad buvo pajėgus kur kas labiau pagerinti pasaulio rekordą. Jis netgi pareiškė, kad būtų pajėgęs atkelti 520 kg štangą.

„Galiu tikrai drąsiai pasakyti, kad būčiau atkėlęs 510 kg. Tuo nuoširdžiai tikiu. Tikriausiai būčiau sugebėjęs atkelti ir 520 kg, bet tai būtų iš manęs atėmę labai daug energijos. Žmonės turi suprasti, kad kai mes kalbame apie tokius milžiniškus svorius, kiekvienas papildomas kilogramas reiškia labai daug. Nors 501 kg atkėlimas atrodė lengvai, pridėjus papildomus 9 kg, situacija galėtų kardinaliai pasikeisti“, - sakė H.Bjornssonas.

E.Hallas ir kai kurie kiti galiūnai, tarp kurių Žydrūnas Savickas, abejojo, ar šį rekordą derėtų vadinti oficialiu, tačiau H.Bjornssonas bet kokius kaltinimus atmeta.

„Hallas tiesiog bando ginti tai, ką prarado. Jam 500 kg pasaulio rekordas reiškė labai daug, todėl jis daro viską, kad sudarytų įspūdį, jog mano rekordas neturėtų būti įskaitytas. Tiesa yra tokia, kad aš pasiekiau pasaulio rekordą. Jis gali kalbėti ką nori, bet aš 501 kg atkėliau ne vieno žmogaus akivaizdoje. Esu šiame sporte daugiau nei dešimtmetį ir žinau, kad varžydamasis prie pilnų tribūnų gauni daugiau adrenalino ir tai tau padeda. Aš rekordą pasiekiau mažoje salėje su teisėju ir nedidele filmuotojų komanda. Tai buvo visai kitoks jausmas“, - sakė H.Bjornssonas.

Islandas 2021 m. rugsėjį su E.Hallu susitiks bokso ringe: „Koncentruojuosi tik į save, į savo gyvenimą. Stengiuosi išlikti aktyvus ir sunkiai dirbu treniruotėse. Ką tik pabaigiau intensyvią treniruočių sesiją, šiek tiek pagerinau bokso įgūdžius. Man nelabai rūpi tai, ką daro Eddie. Mes tikrai nesame geriausi bičiuliai.“

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų