Žydrūnas Savickas | Youtube.com nuotr.

Žydrūnas Savickas | Youtube.com nuotr.

 31-erių metų galiūnų sporto žvaigždė islandas Hafthoras Bjornssonas šeštadienį pagerino įspūdingą pasaulio rekordą. H.Bjornssonas atkėlė net 501 kg štangą. Taip jis pagerino Eddie Hallui priklausiusį pasaulio rekordą. Britas 2016 m. atkėlė 500 kg.

Paties E.Hallo šis rekordas neįtikino: „Aš nemanau, kad Bjornssono mėginimas turėtų būti įskaitytas kaip oficialus rekordas. Manau, kad didžioji pasaulio dalis irgi turi savo abejonių. Jei aš būčiau jų vietoje, rekordo neįskaityčiau. Jei man kiltų bent menkiausia dvejonė dėl to, kad taisyklės galėjo būti pažeistos, aš jo neįskaityčiau. Man abejonių sukėlė ir svarmenų matavimas. Visa tai atliko Hafthoro tėvas. Taip, per transliaciją viskas atrodo gražiai, bet jūs puikiai žinote, kaip lengva suklastoti tokius dalykus.“

H.Bjornssono rekordo siekimą organizavo „World‘s Ultimate Strongman“ organizacija. Ji per karantiną iš viso surengs mažiausiai 8 bandymus pagerinti įvairius galiūnų rekordus. Vienas stipriausių visų laikų žmonių Žydrūnas Savickas apie tokius renginius atsiliepė skeptiškai. Pats lietuvis yra atkėlęs 524 kg štangą, tik ant jos buvo pritvirtintos padangos, o ne svarmenys.

„Tai neturėtų būti vertinama kaip oficialus pasaulio rekordas. Manau, kad tokiems pasiekimams reikėtų suteikti specialiųjų pasaulio rekordų statusą. Hafthoras tokiu būdu negalėjo pagerinti Eddie pasiekimo, jis tik galėjo užfiksuoti naują rekordą pagal „World‘s Ultimate Strongman“ specifiką. Jei jie nori sukurti štangos atkėlimo tokiomis sąlygomis rekordą, tai jis turi būti skaičiuojamas atskirai, o ne bendrai su varžybose gerinamais rekordais“, - sakė Ž.Savickas.

Jau gegužės 16 d. bus bandoma pagerinti paties lietuvio legendinį rekordą. Dar 2015 m. Ž.Savickas iškėlė 228 kg svorio rąstą ir pagerino planetos rekordą. Lietuvis vėliau ne kartą kalbėjo apie norą pagerinti savo pasiekimą, bet 228 kg rekordas taip ir liko galioti.

Kitą šeštadienį tos pačios „World‘s Ultimate Strongman“ organizacijos renginyje rąsto kėlimo rekordo sieks britas Luke‘as Stoltmanas. Jam turėtų būti sudarytos panašios sąlygos kaip ir H.Bjornssonui. Britas rekordą iš karto mėgins pagerinti 2 kg ir pakelti 230 kg rąstą.

Tai, kad L.Stoltmanas pajėgus pagerinti Ž.Savicko rekordą, britas jau įrodė. Neseniai jis pasidalino įrašu iš treniruotės, kurioje pakėlė 228,4 kg rąstą. To užtektų naujajam pasaulio rekordui.

View this post on Instagram

So last heavy log session before my @worldsultimatestrongman World Record attempt..... . New PB of 228.4kg (503.5 lbs) on the money!!🌶🌶🌶 . Got some huge motivation witnessing @thorbjornsson hit his 501kg. I live for this. May 16th you better be watching! . Stay spicy 🌶🌶🌶 . #sbdapparel #stoltmanbrothers #silverbackgymwear #stoltmanstrength #giantslive #walkwiththestrong #insightsupps #bubbleandgoose #scotland #highlands #highlandbuilt #castlewater #WUS @australianstrengthcoach @silverbackgymwear LS10 @sbdapparel @campbellsmeatonline STOLT15 @espphysio @mirafitofficial @castlewaterofficial @insightsuppsltd LS10 @amg_sports_management @nordicbotanics THEOAK

A post shared by Luke Stoltman - Highland Oak (@luke.stoltman) on

L.Stoltmanas nuo 2013 m. iki 2017 m. penkis kartus iš eilės tapo stipriausiu Škotijos žmogumi. 2019 m. jis pagaliau pateko į pasaulio čempionato finalą ir jame užėmė 7-ą vietą.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (6)
Registruoti
Anoniminiai (6)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų