Hafthoras Bjornssonas | Youtube.com nuotr.

Hafthoras Bjornssonas | Youtube.com nuotr.

31-erių metų galiūnų sporto žvaigždė islandas Hafthoras Bjornssonas šeštadienį pagerino įspūdingą pasaulio rekordą. H.Bjornssonas atkėlė net 501 kg štangą. Taip jis pagerino Eddie Hallui priklausiusį pasaulio rekordą. Britas 2016 m. atkėlė 500 kg.

Apšilimui H.Bjornssonas pasirinko 420 kg svorį. Jį islandas atkėlė be jokių problemų. Antru mėginimu svoris pakilo iki 465 kg. H.Bjornssonas vėl užtikrintai susitvarkė su užduotimi.

Trečiajam bandymui svoris galiausiai buvo padidintas iki 501 kg. Aktyviai savo trenerių palaikomas H.Bjornssonas susikaupė ir idealiai atliko štangos atkėlimą. Islandas, skirtingai nei 500 kg kėlęs E.Hallas, tvirtai išstovėjo ant kojų net ir po rekordinio kėlimo, nenualpo ir iš karto emocingai atšventė naują pasaulio rekordą.

501 kg štangos atkėlimas:

„Esu be žado. Žinant, kas dedasi pasaulyje, esu labai laimingas, jog galėjau siekti rekordo. Jausmas nuostabus. Ne tik atkėliau šitą beprotišką svorį, bet ir po sėkmingo bandymo jaučiuosi puikiai. Stoviu, kalbu, nepatyriau jokių traumų. Manau, kad galėjau šiandien atkelti ir didesnį svorį“, - po rekordo sakė H.Bjornssonas.

H.Bjornssonas 2018 m. tapo pasaulio galiūnų čempionu. 2018 m., 2019 m. ir 2020 m. jis laimėjo prestižines „Arnold Strongman Classic“ varžybas, o 2014 m., 2015 m., 2017 m., 2018 m. ir 2019 m. tapo Europos čempionu.

H.Bjornssonas dabar tapo standartinės štangos su svarmenimis atkėlimo pasaulio rekordininku. Lietuviui Žydrūnui Savickui tebepriklauso pasaulio rekordas, atkeliant štangą su padangomis (524 kg).

Dabar islandas galės daugiau dėmesio skirti savo žmonai Kelsey Henson. Ji spalio mėnesį turėtų pagimdyti berniuką. K.Henson iš arti stebėjo rekordinį H.Bjornssono mėginimą ir jį pasveikino bučiniu.

Vaizdo įrašas:


„Nežinau, kiek laiko man dar liko galiūnų sporte, todėl turiu tai padaryti dabar. Nenoriu nukelti šio bandymo vėlesniam laikui. Tie, kas treniruojasi jėgai, gerai supras, kad optimalios formos pasiekimas labai nualina organizmą, todėl džiaugiuosi, kad radome būdą, kaip galėsiu siekti pasaulio rekordo saugioje aplinkoje“, - kalbėjo H.Bjornssonas.

Dėl koronaviruso pandemijos visas procesas bus kiek neįprastas. Islandas rekordą mėgins pagerinti savo namuose įrengtoje treniruočių salėje. Dėl apribojimų salėje negalės būti daugiau nei 20 žmonių.

„Iš pradžių norėjau rekordo siekti Bahreine, bet dėl pandemijos renginys buvo atšauktas, todėl nusprendžiau mėginti siekti rekordo namuose. Bent jau taip galėsiu pralinksminti žmones, įstrigusius namuose“, - sakė H.Bjornssonas.

Islandas prieš rekordo siekimą laikėsi griežtos dietos. Kiekvieną rytą H.Bjornssonas suvalgo šešis maišelius ryžių su vištiena. Antrajam patiekalui jis vėl renkasi ryžius, tik šį kartą juos valgo su jautienos kepsniu. Per pertraukas tarp treniruočių jis geria „Reign Total Body Fuel“ energetinį gėrimą. Vėliau jis suvalgo dar keturias maisto porcijas. Dažniausiai jo racione yra ryžiai, špinatai, morkos ir mėsa.

„Dietos laikausi labai griežtai, kartais pasukčiauju tik pavalgydamas picos ar ledų. Per Velykas net neliečiau šokoladinių kiaušinių. Visada pasisakau už discipliną. Jei žinau, kad kažkas, ką įdėsiu į kūną, man gali pakenkti, aš to dalyko neliesiu. Ar aš manau, kad šokoladas man bus naudingas? Tikrai ne. Kita vertus, žinau, kad ryžiai ir kepsnys man padės, todėl juos ir renkuosi vietoj saldumynų. Toks mano gyvenimo būdas. Esu apsėstas šio rekordo. Noriu kreiptis į jaunimą ir pasakyti jiems, kad viskas yra įmanoma, jei tuo tikėsite. Niekas netikėjo, kad aš būsiu pasaulio čempionu ir pasieksiu tiek daug. Net ir dabar sulaukiu daug neigiamų žinučių, kuriuose man rašo, kad rekordo tikrai nepagerinsiu. Tokias kalbas reikia panaudoti kaip papildomą motyvaciją“, - pridėjo H.Bjornssonas, kuris 2018 m. tapo pasaulio čempionu, o 2018 m., 2019 m. ir 2020 m. laimėjo „Arnold Strongman Classic“ varžybas.

Pasaulis dar nepamiršo, kaip E.Hallas, keldamas 500 kg, nualpo.

„Vos nenumiriau. Spaudimas mano kūnui buvo tiesiog beprotiškas, pradėjo bėgti kraujas iš nosies ir netrukus nualpau. Nesveika daryti tokius dalykus, bet aš tai padariau. Neabejoju, kad šis rekordas ilgus metus išliks nepagerintas“, - tada kalbėjo E.Hallas.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (4)
Registruoti
Anoniminiai (4)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų